0 oy
185 göst.
Aile kategorisinde (618 puan) tarafından
Doğumum özelde olcak. Ama  normal sezeryan da da hissediyormsnz ağrı vs. Bazıları epidraul anestezi ile vs diyor ya . O ayrı para. Hani ben normal sezeryan diyorum özelde. Ondasa çok ağrı oluyor mu ameliyat anında hissediliyor mu ağrı. Sonrası nasl oluyor ağrılar kaç günde geçiyor ve kaç günde ayağa kalkıyorsunuz sutunuz ne zaman geluyoe

9 Cevaplar

+1 oy
(1,368 puan) tarafından
Canım iki sezeryan oldum ikisinde de belden uyusturdular uyanıktım ameliyatta. Ameliyat başladıktan en fazla 5 dk içinde bebek cikiyo. Sonra içini temizliyo kapatiyo. Benim hafif midem ve baş dönmem oldu ağrı hiç hissetmedim. Tabi anestezi geçmeye başladıkça ağrıların geliyo ama bu neye gore bilmiyorum çünkü sezeryanin birinde çok agrım oldu ilk bi hafta ama diğerinde hemen ayaklarım öyle çok ağrı filan çekmedim. Sütüm hemen gelmedi süt yapan şeyler yedim ıctim hep 3. Gun filan anca geldi. Sütüm yok deme bebeği sürekli emzir. Emzirdikçe gelir. Eğer belden uyuşturacaklarsa sana tavsiyem ameliyat sırasında kafanı oynatma sabit tut bu ameliyat sonrası baş ağrısını engeller doktorum demişti. Ben ilk sezeryanda yaklaşık 1 haftada normale döndüm ikincide 4. Gün ütü yaptım bunyene ve ameliyata bağlı ama aman aman korkulacak bisey değil. Benim tecrübelerim bunlar
(2,803 puan) tarafından
Bnde ya ilk doğumumda gec iyilestim 2ncide hmn ayaklandim 4ncu gün ++
(1,368 puan) tarafından
Ayağa ilk kalkma olayı zorlamıştı beni ilkte.  İkincide hemşire geldi ben kendimi öyle bi sıkıyorum ki canım çok yanacak diye bi baktım hop ayaktayım. Gerçekten çok farklıydı iki ameliyat
(2,803 puan) tarafından
Benimde valla ilkde cok zorlandığım icin 2nci sezeryana ağlayarak korkarak girdim ama çok sukur 3 gün hastanede kaldım eve geldigim gibi dus aldim annem yardm teklif etti grk duymadim ve ertersi gunu evimle ilgilenmeye basladim cok sukur
-Reklam-
0 oy
(1,363 puan) tarafından
2 dogumum da ozelde ayni doktorda oldu. Epidural ile. Acı yok his var. Yani nasil diyim evet orda birseyler yapiyorlar ellerini hissediyorsun ama canin  yanmiyor, acı hissetmiyorsun. Epidurali verince zaten ılık ılık ayaklarina indigini hissediyorsun. Mesela ben uyuşmadimmi acaba diye sordum 2.de kesmisler bile beni anlamadim :) toparlanmaya gelince ilkinde daha gec toparlandim, ikincide hemen toparlandim. Daha hastanede kendi kendime oturup wc gidebiliyordum. Ikisinde de sutum hemen geldi odama indigim gibi emzirmistim.
(2,803 puan) tarafından
Canm kadin doğum hastaneside oyle igne oldum belimden kestiklerini etimi tuttuklarini hissediyorum ama acı yok icim bi tuhaf olmuştu :)
(1,363 puan) tarafından
Soran arkadas ozel dedi diye belirttim bende, dogrudur. Sonucta  epidural heryerde epidural
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Ozelde sezeryen oldum kolle uyutuldum öyle isyedim uyandığımda agliyordum serum takildi agrim kesildi odama indim sonta belli seviyeye geldi cikarttilar yurumem gerekmis kendi basima kalkdim yürüdüm oglumu emzirdim ilk gun sutum geldi çok şükür gaz atamadim sorunum teknoydu imzayla cikis yspdim evim cok yakın hastaneye gece 2 gun evimdeydm ebde ilacla attim cok çektiğim sey gaz sancısı sırtlarıma boynuma kadar onun disinda oglumu  yıkarken annem su döktüm yatmadım dikisliyim diye aci esigim yüksek  evde kıpır kıpırdim
(618 puan) tarafından
Gider gitmez mi yikadiniz ki bir hafta gevmesi gerek degl mi . Kalktm anneme yardım ettm şu döktüm dediniz ya ondan diyorum. Hani göbek bağı düşünce yıkanmalı diyolar ya ondan
(5,953 puan) tarafından
1 gun kaldim hastanede 2 ci gun yikadik yoo mis oldu oglum yazin dogdu 1 hafta da pişerdi gün aşırı yikadim canım gobek bağımız da 6 ci gun dustu birseyde olmadi
0 oy
(273 puan) tarafından
Tabiki ilk saatlerde bise yok ama sonraki saatler ve günler geri gelmesin çok kötüydüm ne kalkabiliom ne otursbiliom çok fenaydim korkutmak istemem ama çok zor 
0 oy
(2,565 puan) tarafından
O senin epidurial ve spiral dediğin anestezi canım belden alt yanını uyusturuyorlar ameliyat sırasında sen biley hissetmiyorsun sonrasında da zaten o senin ağrı eşiğine bağlı kimisi 1 ay yatıyor kimisi 4 gün 
0 oy
tarafından
Herkeste farklıdır kuzu
0 oy
(275 puan) tarafından
Canim ben genel anestezi yani komple bayıltma istedim hemen narkozu atmıştım ilk yururken ağrın cok oluyor oda agri kesici vurmuskardi rahatkamistim 2 hafta sonra jendim eğilip kalkmıştım tabi bu kişiden kişiye değişiyor destek alarak kalk sutum gelmez diyede düşünme kendini motive et emdikce geliyor bebek 
0 oy
(3,095 puan) tarafından
İki sazeyan oldum ilki komple uyuttular ikinci belden uyusturmali ikinci hiçbir şey duymuyorsun ama belden uyusturmali daha rahat oldu ameliyat anında ağrı hissedilmiyor sonrasında ağrı hissedince söyledim ağrı kesici iğne yaptılar ben ikisindede hiç yatmadım agrilarimda en fazla bir hafta sürdü ama hep ayaktayım b sutumde hemen geldi

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 101 göst.
28 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde kbrazhra (1,465 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 690 göst.
21 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Esha (505 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 134 göst.
5 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Happymommy (1,893 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 432 göst.