0 oy
119 göst.
Diğer kategorisinde (307 puan) tarafından
Merhaba kızım 24 aylık. 3 aydır tırnak yiyor. Üstüne düşmedim uyarıda bulunmadım baskı kurmadım bu konuda. Dikkatini başka yöne çektim hep. Acı oje kullandım işe yaramadı. Acı biber sürdüm işe yaramadı. En son mavala diye bi oje aldım ama o kadar acı ki aşırı kötü bir tadı var. Yani ekmeğe dokunuyor ekmek acı oluyor. Karpuz yiyor karpuz acı oluyor. 1 gün kullandım sonrasına cesaret edemedim açıkcası zararı olur diye. Bu durum beni çok üzüyor ve etrafta görenlerin "aa tırnak mı yiyor" diye sürekli sormalarından çok yoruldum. Baskıcı, sürekli bağıran kızan bir aile de değiliz. Neden tırnak yemeye başladı anlam veremiyorum. Birinden görmüş de olabilir ama etrafımda tırnak yiyen sadece görümcem var onu da sürekli görmüyor. Tırnak yeme sorunu yaşayan ve kesin çözüm bulan biri var mı acaba? Ne yapacağımı şaşırdım. 3 aydır tırnak kesmiyorum. 

10 Cevaplar

0 oy
(1,389 puan) tarafından
Aynı dertten muzdarip olan biz :) ama bizimki babadan alıştı. Eşimde var maalesef yeme değil de işte el ağızda tırnaklarını öyle koparıyor onunda çocukluğundan kalmş. Çözüm bilen çıkar umarım. 
(307 puan) tarafından
İnşallah ya. Sizinki kaç yaşında?
(1,389 puan) tarafından
5 yaşnda son bikç aydr yapıyor hiç böyle huyu yktu
-Reklam-
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Ayyy kıyamam ya ins çabuk vazgeçer huyundan
(307 puan) tarafından
İnşallah ya :(
0 oy
(1,071 puan) tarafından
Valla 33 yaşındayım bende yiyorum bi eksiklikten kaynaklıymış pskola da gittim yok çözümü inşallah unutur 
(307 puan) tarafından
Deme öyle deme üzülürüm :( inşallah unutur bir an önce.
(1,071 puan) tarafından
Birinden görmüştür belki inşallah unutur
0 oy
tarafından
Ben küçüklükten beri yapıyorum ama kimse görmüyor yalnız oldugumda yapıyorum sadece
(307 puan) tarafından
Yaa böyle gördükçe umutlarım tükeniyor. İnşallah kızım unutur :(
tarafından
İnşallah canım ama çok zor bırakmak gerçekten
0 oy
(119,355 puan) tarafından
birindenmi gordu bide genelde stres olunca yaparmis cocuklar hani gezdirsen parka gotursen gunlik belki unutur
(307 puan) tarafından
Parka her gün gidiyoruz havalar ısındığından beri. Zaten evde durmuyor :) sitenin bahçesinde scooter sürüyor. Sürekli dışarıdayız yani. İnşallah unutur :/
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Benim kızım 13 yaşında son iki senedir oda öyle koca kız men edenedim inşallah unuturlar.
(307 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
tarafından
14 yaşında oğlum küçüklüğümden beri naptıysam bırakmadı 
(307 puan) tarafından
Yaaa :( senin çocuk büyükmüş mavalayı dene istersen aşırı kötü tadı. Kızım her şeye elini soktuğu için yiyeceklere de bulaşıyordu acılık.
0 oy
(15,725 puan) tarafından
Üç yaşındaki oğlum kendisi bıraktı bende oje kullandım işe yaramadı baktım artık yemiyor kendisi bırakmış 
(307 puan) tarafından
Aaa kendiliğinden mi bıraktı
(15,725 puan) tarafından
Evet kendiliğinden bıraktı
0 oy
tarafından
Kuzum alışması iyi değil. Acı oje derdim ama işe yaramamış inşallah çözüm bulursun 
(307 puan) tarafından
İnşallah canım. Sürekli araştırıyorum ama işin içinden çıkamıyorum.
tarafından
Eczaneye falan sor istersen belki bir ilacı olabilir sonuçta tırnak yiyen çok
(307 puan) tarafından
Sordum bir kere acı oje verdi. Bir daha giderim. Aktarlara da sorsam var mıdır bitkisel bir şey?
tarafından
Bilmiyorum ki canım araştırbi
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Valla benimkide yiyordu baba tarafı sürekli elleri ağzında kızdım hayır pis diye diye kıza kıza artık yapmıyor yapanda oda kızıyor 
(307 puan) tarafından
Ya bi kaç kere uyardım ama daha çok yemeye başlıyor. Tüm parmaklarını ağzına sokuyor. Karnın ağrır hasta olursun da dedim kaç kere ama yok.
(1,663 puan) tarafından
Ben biraz daha sert kızdım çünkü abartmıştı artık onun yanında yapanlarda kızınca toparladı

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 193 göst.
31 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mirayin annesi (2,614 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 73 göst.
4 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Bol gunesli gunler (714 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 123 göst.
24 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,088 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 70 göst.
12 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde S. A. M05 (77 puan) tarafından soruldu

380,333 soru

11,387,948 cevap

34,891 kullanıcı

...