0 oy
451 göst.
Diğer kategorisinde (165 puan) tarafından
İyi akşamlar kızlar oğlumun 5. Gün kontrolü vardı bugün doktor canımı sıktı biraz ya sarılık başlangıcı var mama başla dedi kilo kaybetmiş 300 gr ama zaten her bebek doğumdan sonra kilo kaybediyor diye biliyorum oğlum beni emmiyor gögsüme gelince ağlama tutuyor gögüs ucu yok emmesi zayıf zamanla düzelir ama inşallah pes etmiyorum tutuyorum gögsüme  sorum 2 saate bir 30 ml sağp versem bebeğime sütümü sarılık geçer mi ve sütüm azalma olur mu acaba sağma ile tavsiye verin bişeyler diyin canım korktum ya 

24 Cevaplar

0 oy
(1,580 puan) tarafından
Mamayla destekleseniz daha iyi olmaz mı ?
(165 puan) tarafından
Canm gerekirse tabi mama veririm kızıma da vermiştim ben ama anne sütü varken mama vermek istemiyorum emmiyor ama sağyorm işte azalır mı ondan korkyorm
(1,580 puan) tarafından
Gerekiyor ki doktor verin demiş ama siz bilirsiniz tabi. Emmeye de devam ettirebilirsiniz yine. Benim arkadaşım ilk ay hep mamayla destekledi doktorunun aynı bu söylemi üstüne sonra bıraktırdı şimdi sadece sütle devam ediyor.
(165 puan) tarafından
Biberona alışır diye korkuyorum ben ve sütün azalmasından
-Reklam-
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Tok olacakki sarilik gececek canim mama ver bi sure hemde emzir
(165 puan) tarafından
İnşallah canım geçer
0 oy
tarafından
Ay tam ben bu, hastaneye gule oynaya gırdım aglayarak cıktık zayıflamıs dedı sarılık dedı kı emıuordu da kızım dayadık mamayı 1 ay sınra ogrendık anne sutı sarılıgıymıs ama mama vermekten cok reflu oldu hem ıcıyor hem kusuyordu 
(461 puan) tarafından
Bende kızımla aramda kan uyuşmazlığı vardı o yüzden sarılık oldu hiç mama vermedim ama her saat emzirdim 2 saatte bir uzun oluyor
tarafından
Sagmayı denedın mı kac cc cıkıyor
(461 puan) tarafından
Ben 5.gun mastit oluyordum nerdeyse hep sağdim elektrikliyle bebeğimde emzirirken ucunu veriyormusum sertlikte ebe ye gösterdim bana yardım etti zamanla boşalttım kanallar açılınca el pompasiyla sağdim şişe doluyordu canım kızımda çok emmeye alışmıştı uzun süre her saat emzirdim nerdeyse sonra 26 27 ay emdi 24 aylıkken tekrar hamile kalmıştım 2 3 ay arası sütüm kesildi zaten birakirmaya başlamıştım şimdi tekrar doğum yapacağım
(165 puan) tarafından
Ben sağyorm 60 ml çıkıyor canım size de çok geçmiş olsun bende mastit korkuyorum ama sağınca Olmaz inşallah
(461 puan) tarafından
Olmaz canım sen önlemini almışsın ben de yorgunluktan geç başladım yara falanda olmuştu ama artık bunda bilincliyim çok şükür bununda hep emziririm inşallah
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Cnm bnm kizım da 300 kadar kilo kaybetti ilk doğduduğun da bol bol emzir anne sütu sarılığın önune gecer Rabbim evladınızı size bağışlasın
(165 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun emzirme bende çok istiyorum çünkü sağma işkence Gibi aynı ama emmek istemiyor kriz geçiriyor resmen bende sağp veriyorum
(2,803 puan) tarafından
Olsun her turlu anne sutu alsin da şifa olsun bebişe inşallah
0 oy
tarafından
Aşkm doymuyordur ondan ağlıyır olabilir
(165 puan) tarafından
Evet hem gögüs ucum yok hem süt öyle aman aman fazla değil sinirleniyor zamanla tutar inşallah ya
0 oy
(9,608 puan) tarafından
Benim kız hiç emmedi uyumaktan ama hiç sarılık var demediler olsa benimki de olurdu doktorlar çok abartıyorlar bazen ama mama da öcü değil sonuçla destekleyebilir sin 
(165 puan) tarafından
Her bebek veriyor kilo yani yeni doğunca şiş zaten bakalım perşembeye kadar 2 saate bir uyandırıp vercm aynen canım mama veririm gerekirse tabi bir takip edeyim perşembeye kadar normale dönmeSe tabi verrm
0 oy
(17,796 puan) tarafından
Sürekli sağ ver ama doktoruda dinle mamada ver aç kalmasın kesinlikel yarım saate bir besle mutlaka geçecek hepsi bi süre zorlancaksın aman diyim dikkat et
(165 puan) tarafından
Sağol canım inşallah geçer ya en korktuğum şeydi benim de gündüz olmadı saat başi veririm hiç emmiyor ama gögsüme aldığım an kriz geçiriyor resmen biraz zaman geçsin tutar alışır diyorum şu an çok kuvvetsz sağdım sütü veriyorum canım mama gerekirse tabi ki veririm
(17,796 puan) tarafından
Alışır sen sabret onu verene kurban :)
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Sarilik riske atilacak birsey degil bence. Ilk oglum gram kilo kaybetmedi sarilik olmadi. 2.oglum 2955 dogdu, 1 haftada dogum kilosunun altina dustu, sarilik 13 falandi. Devamli emzirmeme ragmen. Mecbur mama basladik. 4 aylik oldu mama ile devam ediyoruz. Beni birakti ama benim cocuklar sikintili. Abisini de zorla hoplaya ziplaya emzirirdim, arabayla dolanarak emzirirdim. Sariligin gitmesi icin devirdaim sistemi dusun. Besin alacak diski cis atacak. Baska turlu gecmiyor. 2 saat bekleme bile, devamli emzirmeye bak eger mama vermeyeceksen.
(165 puan) tarafından
Canım süt varken mama vermek istemiyorum ben yoksa dediğin gibi benim de kızım ilk tutmadı beni emmedi mama verdim sonra hepten gögsümü bıraktı azalır mı acaba süt işte sağma ile
(1,363 puan) tarafından
Makinan iyiyse azalmaz sutünde varsa. Dedim ya benim bebeler sikıntili ilk oglumda yemin ediyorum sana her 2 saatte bir tisort degistirirdim nassii süt var gogsu islanmiyordu  gece mesela sutyensiz yatiyorum tisortun onu islak. Ben 1 yil sagdim. 9 ayı hem emzirip hem sagdim. 9 ayinda oglum birakti, 3-4 ay kadar da sagdim sagdim stok yaptim.  Tabikide sut varken mama nedir ki ama sarilik dedin ya onun icin dedim. Yoksa mamaya zehir derdim, simdi 2.oglumu o zehir dedigim mamayla beslemek zorundayim... emmedi eş.ek :) sagdim, sut arttirici kullandim, ilkinde geldigi gibi bollasmadi azaldi bitti gitti...
(165 puan) tarafından
Her çocuğun rızkı farklı canım maşallah 1 yıl nasıl sağdın kaç defa sağdın sen sağlarken bebek nasıl sabretti yani ben bir haftadır sağyorım pes etmek üzereyim benim oğlum hiç emmiyor ama günde 3 4 defa sağıp veriyorum öyle
0 oy
(494 puan) tarafından
Mama ver bebeğin sadece karni doğarsa sariligi gecer doktoru dinle yoksa bebegi senden alırlar ve günlerce hastanede tutarlar sariligi gecene kadar mecburlar sarılık çok tehlikeli bi hastalık beyine ciddi hasarları var ilerlerse seni emmiyosa hem sütü sağ ver hemde mama ver doktor boşa konusmuyo 
(165 puan) tarafından
Ay Allah korusun rabbim kimseye öyle bir durum yaşatmasın ya anne sütü varken mama vermek olur mu ki
0 oy
(218 puan) tarafından
Güzel kardeşim ben de doğum yapalı 15 gün oldu. Kızımın yüzü sarımsıydı, sütüm gelmedi erken doğum oldu diye. Uğraştım çok uğraştım çaylar içtim bestlak damla aldım onunla destekledim. Meme ucum da yoktu hiç. Ama o sırada çocuğu aç bırakmadım inat etmedim gittim mama aldım günde 2 3 defa mama verdim onun dışında emzirmeye çalıştım. Hatta ilk memeyi verdim tutturmaya çalıştım uğraştım azıcık da olsa akan sütü alsın dedim baktım doymuyor ağlıyor mama yaptım verdim. 5.gün bana da dediler kilo vermiş 300 gr, sarılık var ama ciddi değil dedi Ama gözlerinin içi bile sarıydı. Şimdi çok şükür sarılık falan kalmadı gayet gözle görülüyor. Sakin ol, zorla, çabala, pes etme. Dünyanın en iyi annesi sensin ve çocuğun için en iyisini düşünürsün. Mamayı ver kakayla çişle atsın dışarı. Ama zorla da olsa memeye alıştır 
(218 puan) tarafından
Geçer tabi ama yeter mi?
(218 puan) tarafından
Yanlış anlama nolur brn de yeni Anneyçm tecrübem yok yaşaya yaşaya öğreniyorum. Benim milim milim geliyordu süt ondan diyorum
(218 puan) tarafından
Kızıma emme refleksi çok iyi dediler ona 2 saate yakın uğraşıyordum memede yoruluyordu süt de minicik gelince ağlıyordu ama bırakmadım ben bile kendimden bu performansı beklemiyordum ama annem mama vermesek iyiydi vs sürekli başımda bu tarz konuşuyordu dedim çocuk aç kalacağına zehir değil ya veririm belki hiç sütüm gelmiycek zorunda kalıcam diyordum bikaç gün verdim şimdi çık şükür gerek kalmıyor
(165 puan) tarafından
Peki biberon kullandın mı ben şırınga ile veriyorum beni tutsun unutmasın diye ama oda zor oluyor
(218 puan) tarafından
Aventin biberonunu kullandım
0 oy
(2,447 puan) tarafından
Her bebekte kilo kaybı olmuyor canım benim kızımda olmadı, ilk kan tahlilinde değerlerinde yükselme vardı biz sarı lamba taktik avizeye onun faydası olduğunu düşünüyoruz sarılık olmadan atlattık. . Bebeğin meme tutamiyorsa sütünü sagip ver sagdikca sütün asla azalmaz korkma , mama ile dönüşümlü ver canım. Göğüs ucun yoksa da silikon uçlar var ya onlardan dene. ebeler şırınga arkasıyla ucunu meme ucu çıkarıyordu Bi tanıdığıma öyle yapmışlardı. Sen pes etme ama biraz sağ sütünü ucuna damlat bebeğin kendi bulur zaten memeyi 
(165 puan) tarafından
Bebeğim memeye geldiği an sinir krizi geçiyor resmwn hiç emmek istemiyor canım ama kuvveti çok yok şimdi ileride emer inşallah sütüm azalır diye korkuyorum ben ama inşallah dediğin gibi olur canım
0 oy
(587 puan) tarafından
Ah ah aklıma geldi kız doktoru boşver sen mama gerekiyorsa ver benim bebiş sarılık oldu iki gün ışık tedavisi aldı onu hastanede bırakıp eve gelirken ki i içimdeki acıyı gorseydin koşa koşa alırdın o mamayı yeni doğunca bir süre 2 saatte birdi sanırım beslemek gerek uyaanmazsa bile zorla uyaandir
(165 puan) tarafından
Rabbim kimseye yaşatmasın canım geçmiş olsun
(587 puan) tarafından
Amin CNm inşallah çok zor
0 oy
(8,327 puan) tarafından
Mama öcü değil canım gogsunude almıyosa bebrk nasıl beslenecek eds yöntemini dene belkı o sekılde emer bebegın pes etme cocugunu cokta aç alma kucagına cok aç alırsan ondan da emmez sinirlenir 1 saatte besleme yap 
0 oy
(1,784 puan) tarafından
Moraliniz bozmayın benimde bebeğim 5.gün muayenede sütüm daha yoktu bile bizimde 300 gram kaybımız vardı doktor ebe desteği baksın bi dedi çağırdı odaya geçtik benim göğüsler taş gibi yavrum emmeye başladı sen bu göğüs ler le nasıl duruyor sun dedi ne ağrı ne ağırlık hiç bi his yoktu 24 saat memede tuttum yavrumu sağlık ocağı ebesi ilede emnesine bakayim dedi gayet güzel dedi 2 günde 1 kilo ölçümü e gittik toparlanmisti geri verdi falan ben hep strese girdim inanın tamamen psikolojik yavrunuz la ten Temasi yapın yatın birlikte emsin size dokunsun temas edin güzel olacak hersey 
0 oy
tarafından
İki saat uzun süre. Sarılık ilerleyebilir. Yarım saatte bir beslemek gerek. Süt henüz gelmemiş olabilir bebe aç kalmasın mama takviyesi ile besle . Güneş banyosu yaptır gece uyuduğu odanın ışığı açık bırak.  Sütünde artsın diye bol bol komposto rezene meyve ve uyuman lazim. 
0 oy
(15,224 puan) tarafından
Bak dostum oğlum sarılık olduğu zaman doktor dedi ki önce emzir arkasından 30.ml mama ver dedi. Hep öyle yaptım. Ama oğlum tok.oldigu için mamayı almak istemedi. Sen de o şekilde yap. Ml önemli değil karni doyana kadar beslenmesi lazım. Baktın mama almaya devam ediyor . Demekmii doymuyor deyip içtiği kadar verirsin mama. Zaten sütün giderek artacaktır. Kötü bişey değil mama vermek. Ama mamayı biberonla vermedim. Siringayla ağzına sıktım. Biberona alışıp emmeyi bırakmasın diye.
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Mama vermen  kötü  bisey degil ki canim. Gündüz  2 defa mama ver geri kalanı anne sütü ver hem.kilo alir hemde doktorun dedigi gibi sariligi da gider
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Avent marka silikon meme ucu al canım onu tutar hemen öyle emzir mamayı da doktorunu dinle kesin ver biberonla verme ama en guzelı eds yontemı hem emer hem mama içer 2 saatte bir kendını sağ , eds yönteminden harıç enjektörle de besleyebılırsın 
0 oy
tarafından
Sarilik basladiysa 2 saati bekleme, sık sık besle. Bu donemde mama takviyesi yap ki ilerlemesin, ama sutunu de boslama surekli sag emzir sut uretimin artsin 
(165 puan) tarafından
Devamlı sağyorm canım azalma olur mu acaba sağınca
tarafından
Yok olmaz sagmak sut uretimini tetikler ama en guzeli emzirmek, bolca emzir sonrasinda da sag bosalt gogsunu ki tekrar sut uretsin
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Her saat ver canim sutunu 2 saat cok

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 163 göst.
0 oy
2 cevap 171 göst.
9 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Serpil Kubis (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 448 göst.
20 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu