0 oy
537 göst.
Aile kategorisinde (279 puan) tarafından
Merhaba kizlar bir oğlum var 1 buçuk yaşinda bir çocuk daha istiyorum eşim bir oğlumuz var yeter diyor bie yandan haklı bu dünyaya başka çocuk istemiyor ama ben istiyorum tek kalsin istemiyorum 

19 Cevaplar

+1 oy
(4,983 puan) tarafından
Onu aranizda konuşun halledin bacım 

Ciddi bir konu 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Maddi durumunuz nasıl artk ikinci çocuğu düşünmek bile Luks oldu
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Genelde kadın istemez sizde tam tersi olmuş
0 oy
(803 puan) tarafından
İlginç genelde erkekler hep çocuk ister bence kardeşiz asla olmaz oğlun daha küçük belki birkaç sene sonra yaparsın bir tane daha dünyada tek kalmasın kardeş candır 
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Bizde de ben istemem eşim ister
0 oy
tarafından
Eşin haklı canım maddi olarak manevi olarak yetebilecek misiniz bunları düşünmek lazım
0 oy
(1,989 puan) tarafından
Bizde düşünmüyoruz ikinci çocuk 

Nasipte varmış olurmus bilmem ama bı tane oğlum var Allah hayırlı ömürler versin yeter bize :)
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ben çocugun tek kalmasını kardeşsiz büyümesini o çocuga haksızlık olarak görüyorum. Kardeş şart bana göre eşini ikna etmeyi dene derim
0 oy
(473 puan) tarafından
Benim de eşim bir çocuk istiyor tüm ilgisini ona vermek ve doğru yetiştirmek istediğini söylüyor ama ben 2 tane istiyorum galiba zamanla o da ister diyorum. Tek başıma veremem bunun kararını siz de öyle fakat ilerleyen zamanlarda bence zaten onlar da isteyecekler çocuk biraz daha büyüsün hele.
0 oy
tarafından
Ne var ki bunda istemeyebilir belki şuanki duruma göre ikinciye yetemeyeceğini düşünüyor ki bu haklı bir sebep sonuçta kolay büyümüyorlar zamanla belki kendi ister şuan benim oğlumda 20 aylık bende ikinciyi düşünmüyorum eşim arada dillendiriyor ama benim tavrım net nedeni de doğum anı sonrasındaki psikolojik yıpranma uykusuzluk ve eşimle istediğim gibi vakit geçirememe ileride yetebilir miyim korkusu vb şeylerin yanında mesleğimi yapmak istiyorum kimseye güvenip emanet edemiyorum o yüzden eve bağımlılık oldu eşine biraz zaman tanı onun bir düşüncesi vardır nedenini sor ama ısrar etme zaten bebeğim küçük zamanla belki o ister bende mesela şuan düşünmüyorum ama aklındakileri bir yapayım hayırlısıyla ondan sonra elbetteki eşimle ortak bir karara varırız sonuçta karşı tarafın düşüncelerini önemsememek olmaz Allah neyi uygun gördüyse bakalım hakkımız da hayırlısı 
0 oy
(119,529 puan) tarafından
biz ne diyelimki kendinjz konusup karar verin
0 oy
(2,606 puan) tarafından
İki çocuk oldu mu büyüyünce birbirlerine destek olurlar az bi kısım tamamen köstek olur heralde ama tek çocuk olursa da iki çocuğa göre daha iyi imkanlarla büyür.
0 oy
tarafından
Benim eşimde istemiyor ve çok mantıklı konuşup benide ikna ediyor 
0 oy
tarafından
Valla bende tek çocuk taraftariyim bu devirde çok zor iki çocuk birden büyütmek 
0 oy
tarafından
eşim de istemiyordu benm israrimla hamielyim.ama.zaten ben bakiyorum o da hevesli ama korkuları var o korkular hepimzde var cocugjm yalnz büyüsünü istemiyorum 
0 oy
(503 puan) tarafından
valla bizim de 18 aylık bir kızımız var hep iki çocuk istemiştim ama şu şartlarda biz de istemiyoruz canım. herşey çok pahalı bir tanesine anca yetişiyoruz. bir de şöyle düşün, iki çocuk olup ta eğitimlerini vs. herşeyini yarım yamalak yapacağına bir tane olsun dört dörtlük hayat verebilelim. en azından biz bu fikirdeyiz
0 oy
(17,886 puan) tarafından
Haklı aslında ama yalnızda olmaz bi kardeşi olmalı insanın
0 oy
(316 puan) tarafından
Bende istiyorum eşim istemiyor bazen bende mi bir çocuk olsun istemiyorsun diyorum hayır diyor biz oğlumda cokk çektikte hastalık yönünden 3 yaşına gelsin o zaman yapalım dedi o zamanda ben istmiyom dedim
0 oy
(1,686 puan) tarafından
Bizde de ayni kuzum valla aslında bir çocuk yetr ya eşimde aynısını dio

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 105 göst.
6 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde bglm_ftma (5,538 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 276 göst.
7 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 525 göst.