0 oy
108 göst.
Diğer kategorisinde (2,624 puan) tarafından
Küçükken şeker toplamaya gittiğimizde sekerleri güzel olan evlere tekrar giderdik bazıları yine çikolata verirdi bazıları da sen bu eve geldin der kapıyı kapatirdi ahh ne günlerdi☺️

6 Cevaplar

0 oy
(5,492 puan) tarafından
Nerde eski bayramlar. Şimdi hiç tadı yok, bu bayram yanlızım
(2,624 puan) tarafından
Evet eski bayramlar yok önceden kapılar susmazdi smdi 2 3kere anca caliyo ailenden uzakmisin canim
-Reklam-
0 oy
(119,509 puan) tarafından

bem cok seker toplamadim ama arefe gunu mutlaka hamur mayalanir pisi bazlama yapilir baklava serbetlenir aksamina dus yapilir camasir yikanir bayram sabahina kirli isi kalmazdi 

bayram sabahi rahmetli dedem erken kalkar haberleri acardi tv de naz saati namaza gider o gelene kadar kahvalti hazirlanirdi taam dedem kapinda girdimi kahvakti hazor olir otururduk yer sofrasina :( kahvalti fasli bittimj el opulurdu harclimi alirdim ne gunlerdi bee 

(2,624 puan) tarafından
Harçlık hiç almamışım  en çok da unutmadığım bayram günüydü kuzenlerim ben falan dayımın elini optik çıkardı kendi çocuklarina vermişti beni es geçti orda çok kötü olmuştum hala daha aklımda bizde hamur işleri falan erkenden yapilirhala da ayni basınız sagolsun
tarafından
Sevdayla birebir aynıları yaşardım. Ananem kuzine de ekmek kızartırdı allahım o kokuyla uyanırdım bayram sabahına. Düşündükçe insanın içi acıyor. Herşey eskide kaldı. Bugün ise ben kızımla evdeyim o uyudu. Eşim maça gitti. İşte hergün gibi bir gün.
(2,624 puan) tarafından
Evet hergun gibi birgün, bayram havası yok   eskiden babaannemlere bayram sabahı kahvaltı ya giderdik smdi eşime diyorum yarın annenlere kahvaltı ya gidelim diyo sabah namaza gidecem ytip akşam gidelim gerçi orayada. Gitsem bse yok oturuyoruz evimdede otururum
0 oy
tarafından

Babanem bıze kırmızı cantalar dıkerdı ıcınde corap basıt bez cantaydı ama ay nasıl severdım, bır de ıcıne para koyardı bayramda vermezdı 50 tane torunu oldugu ıcın bazı torunlarına ayrıcalık tanırdı :D o cantayla gezerdık o zaman korkmazdık dısarıdan sapık mı var bırı mı kacırcak dıye, herkes seker verırdı bırgun teyze toz seker uzatmıstı hıc unutmam

(2,624 puan) tarafından
☺️☺️toz şeker ne acaba  evet o zamanlar korku falan hiç yoktu harçlık hicc almadım
0 oy
(2,040 puan) tarafından
Arefe günü mezarlıga sabahtan giderdik eve gelir temizlik yapardık banyo yapılır dı en sevdimiz bayramlık kıyafetler yatakda durur sabahı dört gözle beklerdik
(2,624 puan) tarafından
☺️☺️eski bayramlar yok artık
0 oy
(587 puan) tarafından

Hehe bizde arife böyle kocamda gece yarısı gelecek ailemde yok şuan yalnızız

imagei

(2,624 puan) tarafından
Olsun bebeğin yanindaya
(587 puan) tarafından
Aynen çok şükür
0 oy
(11,217 puan) tarafından
tekrar cocuk olsam seker toplamaktan utanmadan o evlere 5 kez gidip seker toplardim :) ama malesef utanip hic toplamadim
(2,624 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️  ben çok topladım iste çocukluk apartmanın çevrelerini bırakır başka uzak yerlere giderdik toplamak icin

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 213 göst.
3 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Busra34 (131 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 84 göst.
27 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Yeni Dertli Gelin (867 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 67 göst.
16 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cnnt_xxcvgn (115 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 194 göst.
8 Temmuz 2022 Aile kategorisinde 28.08.ecrinim (810 puan) tarafından soruldu

381,326 soru

11,415,747 cevap

34,967 kullanıcı

...