+1 oy
1,216 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Zengin insanlara o kadar ozeniyorum ki. Bir seyi hesap yapmadan alanlara çocuğuna he gördüğünü alip girdirip yedirenlere. Evi arabası olanlara gecim derdi cekmeyenlere cok imreniyorum. Ayni şekilde çocuğuna bakıcı tutup esiyle gezenlere dışarıda yemek yeyip dışarıdan yemek söyleyenlere. Biz ayda bir defa donerciye gitsek ay sonu zor geliyor. Onlarda insan bizde tek fark onlar insan gibi yaşıyor 

43 Cevaplar

0 oy
(695 puan) tarafından
Evet günümüz şartlarına bakınca doğru hiç sıkıntı çekmek istemez kimse ama emin olki zenginlerin derdi daha büyüktür hiç birşey tam olmaz bu dünyada gerçek bu ,,hep duam şudur Allah'ım az verip aratma çok verip azdırma derim kendim için ,,en büyük zenginligimiz saglimizdir buna şükredelim Allah'ım olmedigimiz sürede zaten rizkimizi kesmez rabbim büyük büyük dertler vermesin 
-Reklam-
0 oy
(2,472 puan) tarafından
Ölümlü  dünya sonuçta niye bu kadar dert ediyosunki gerçek zenginlik insanın içindedir benimde malim mülküm yok kirada bir maaşla geçinmeye çalışıyoruz ama evlatlarımla huzur içinde yediğim makarnanın tadını envayi çeşit  yiyeceğe değişmem kimseyide özenmiyorum hatta cok boş geliyo bana sağlığımız yerinde olsun evlatlarımız ac açıkta kalmasın yeter bence şükretmeyi riski verenin rabbim olduğunu unutmamamız lazim 
0 oy
tarafından
Ailem çok fakirdi. Buz dolabımız peyniri bile aylarca görmediği olurdu. Et hiç dimiyorum. Babamda ayyaşın tekiydi. Buz dolabımızda 1-2yumurtadan fazla yumurta olmazdı. Yumurta için bile komşuya istemeğe giderdi annem bazen. Bazen kibrit, deterjan, şampuan istemeğe giderdi .Asla zengin hayata imrenmedim. kendim okuyacam, çalışıb kendi paramı kazanıcam, kendim gibi maddi durumu olanlada evlenecem ki, fakirliğimi yüzüme vurmasın diyordum hep. Allahın bana sınavıymış meğer. Karşılığında Allah bana öyle kısmet yazdı ki, çok zengin bir aileye gelin oldum. Ayrıca hepisi çok sever beni el ustunde tutar.Şükür bu güne.
tarafından
Tabi para olunca sağlık sorunları da hall olur.
Ama eşimin rahatsızlığı var. Bebeğimiz olmuyor. En iyi doktorlara gidiyoruz. Doğal yoldan umitsiz konuşarak tedavi yazıyor.Belki 5-10-20yıl olmayacak, belkide hiç olmayacak.Bende eşimde ne tüp bebek, ne aşılama yaptırmayacam , istemiyoruz. Ama ben kafamı çevirib eşimden başkasına bakmam. Bu da Allahın böyle sınavı işte.

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 636 göst.
5 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 1,249 göst.
11 Ocak 2021 Aile kategorisinde ozgecangursoybursa (11,019 puan) tarafından soruldu

396,479 soru

11,859,690 cevap

35,957 kullanıcı

...