0 oy
431 göst.
Diğer kategorisinde (1,552 puan) tarafından

Cümleten hayırlı bayramlar bacılar.. Herkes bayramda ziyaret etmek zorunda kaldığı kaynana kayınbabadan şikayetçi, ben de yazayım dedim.. 

Daha önce kaynanamgil hayvancı, işte bize araba alma sözü verip işlerine yardım ettirdiler, sonra da almadılar.. Kaynanamın hamile halimle bana yapmadığı kalmadı gibi postlar açmıştım, belki hatırlayan vardır.. 

Bütün bunlara rağmen eşim onlar benim anam, babam deyip onları koruyor gibi konuşuyordu, benim de moralim bozuluyordu.. Eşim ailesiyle benim aramda kalmasın diye uğraştığım halde bazen dayanamayıp patlıyordum, ağzıma geleni söylüyordum.. Bugün kaynana öyle şeyler yaptı ki, eşim açık açık bana bunları bunları demesi, çok zoruma gitti falan dedi, hiç onları korumadı.. Eşim öyle konuşunca daha önce onunla kavga ettiğime pişman oldum :( Bir yanım da gerçek yüzlerini gördü, kabul etti diye seviniyor.. İnşallah o da bundan sonra onlara kendini de beni de ezdirmekten vazgeçer.. Ya da işlerini yapsak bile bana sen haklısın, seni anlıyorum der.. Onları savunur gibi konuşmaz.. 

5 Cevaplar

0 oy
(1,552 puan) tarafından

En İyi Cevap
Eşim sadece pazarları boş, onda da gidip onlara yardım ediyor.. Ama kaynım gece de gidiyormuş arada, güdülmesi yasak yerleri güdüyorlarmış.. Bugün kaynana bi bardak süt pişirmiş, kaynıma iç dedi, eşim bana yok mu deyince, sana yok sen içmesen olmaz mı dedi.. Eşim geceleri de yardıma gitmiyor diye bi bardak sütü çok gördü..

Ben o kadar şeye rağmen tatlı yapıp götürmüştüm, eline sağlık diyeceğine tabakları kirleniyor diye kızdı.. Tepsiyle koyacakmışım herkes tepsiden yiyecekmiş falan.. Buna benzer bi kaç bişey daha..  İşlerine az yarıyoruz diye herşeye afra tafra yapıyor yani kısaca
(9,995 puan) tarafından
Hiç yapmayın işlerini olsun bitsin kadir kıymet bilmeyene eyvallah diceksin
(1,552 puan) tarafından
Ben de öyle diyorum ne zamandan beri ama eşim, anam babam atsam atamam satsam satamam diyordu.. Onları koruyor gibi konuşuyordu.. Bundan sonra da işlerine koşsa bile artık bana hak verdiğini biliyorum
-Reklam-
+1 oy
(120,186 puan) tarafından
gelinlerin yaptigi en buyuk hatavaileyi eşe kotuleme bana omu yapti bunu dedi şunu etti gobi seyler soyledinmi ters teper adam anam babam kardesim der senden sogur ama hic bisi yapmaz susarsan kocan kendi gorur sen kiymetli olursun tecrubeyle sabit
(1,552 puan) tarafından
Evet aynen öyle maalesef.. Ben de susmaya çalıştım ama çenemi tutamıyordum sinirlenince :) Eşime sana araba alacaz deyip bütün işlerini yaptırdılar, almadılar, eşim de hâlâ işlerine gidiyordu.. Ben de dayanamayıp ağzıma geleni sayıyordum
(4,101 puan) tarafından
Ne kadar doğru konuştun sevdosum
0 oy
(4,991 puan) tarafından
En azindan farketmis çok şükür 
(1,552 puan) tarafından
Evet çok şükür.. Bi yandan artk fark etti diye seviniyorum, bir yandan da o üzülünce içim kötü oldu
0 oy
(9,995 puan) tarafından
Ne yaptılar ki bugün
tarafından
Valla ne olmuşki ya herkez post açıyo
(1,552 puan) tarafından
En üste sabitledim
0 oy
tarafından
Ya birtek senin için demiyorum ama hala neden beklentiye giriyorsunuz ki kaç post gördüm bayram harçlığı vermedi ev aldık para vermedi araba almadılar yok eltime taktı bana takmadı vs koca insanlar yani ana babaya neden bu kadar sırt dayanır vallahi anlamış değilim ha söz verip yapmadılar bu onların ayıbı eslerinizle araniz bunlar yüzünden açılıyor 
tarafından
Yazdım ya o zaman o onların ayıbı ayıbıda geçtim hakkınıza girmişler Allah sorsun ama kaç post vardı bugün bu şekilde sadece senin için yazmadım zaten
tarafından
Yukarıdada yazmışsınız karakterleri bu dmekki nasl anlamazsınız ? İllaki bir yerden patlak vermiştir yani hiçmi anlamadınız bu zamana kadar . Bence siz bu olaya karışmayın eşinizin yanında durun siz patlamayın karşı tarafada anne baba kötüde olsa onlar iyi olurlar siz kötü olursunuz .

Böyle postlar gördükçe üzülüyorm .
(1,552 puan) tarafından
Evet hakkımıza girdiler maalesef.. Seni suçlamak için yazmadım, olayın tamamını anlatayım da anla diye yazdım :)
tarafından
Aynen öyle ne kadar eşine soylesende ana babası toz kondurmaz olan sizin aranıza olur boşver kendisi görsün yok suçladin anlamadım zaten yanlış anlama diye açıkladım
(1,552 puan) tarafından
Ben fark ediyordum ne zamandan beri ama eşim, anam babam atsam atamam satsam satamam diyordu.. Onları koruyor gibi konuşuyordu.. Bundan sonra da işlerine koşsa bile artık bana hak verdiğini biliyorum.. Eşim ne kadar işlerini yaparsa yapsın kaynanamın dilinde de gönlünde de hep kaynım vardı

İlgili bir soru bulunamadı

385,956 soru

11,538,410 cevap

35,210 kullanıcı

...