0 oy
98 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (134 puan) tarafından
47 gün öncesinde sezeryan oldum bı hafta sonra gittiğimde doktorum dikişlerin iyi yavaştan normale dönebilisij dedi ama ben çoğu şeyden korkuyorum hala. Spor yapabilir miyim, Sezeryan sonrası göbek nasıl gider kiloları vermek için ne zaman diyete başlamaliyim, bide afedersiniz ne zaman ilişki yaşanır bi sakıncasi olur mu korkumdan resmen köşe bucak kaçıyorum eşimden. Bana bunlar hakkında bilgilendirme yapar mısınız 

3 Cevaplar

0 oy
(2,213 puan) tarafından
Korkma ilişki olabilir kanaman bittiyse . Spor 6 aydan önce yasak . Korse de takma demişti bana doktorum takmadım takandan bir farkında yok ilk 40 m çıkana kdr 14 kilo verdim sonra emzirme döneminde iki katını aldim . Sonra yavaş yavaş onuda verdim şuan hamile kaldığım kilodayim 11 aylık olcak kızım.  
(134 puan) tarafından
Ya ben o kadar veremedim ya bünyede. Bünyeye değişiyor demekki. Ne güzel ya ilk altı ay sadece yürüyüş mu yaptınız
(2,213 puan) tarafından
Hiç bisey yapmadim kuzum esim bebek hasta olur diye diye diyene araba haricinde cikartmazdi ama 1 bucuk aydır beni tutabilene aşkolsun
-Reklam-
0 oy
(846 puan) tarafından
Canim benimde iki ay olcak sezaryen olalı ağır spor 6 aydan önce yasak demişti doktorum bir ayda benim on kilo gitmiş ama hala var on kilom inşallah zamanla o da gider.

Diyet değil de az az yemeye çalış ki fazlasıyla kilo alma süt yapacak şeyler tüket tatlı ve ekmekten uzak dur ben duramıyorum ama. 

İlişki de kırkından sonra serbest korkmana gerek yok :)
0 oy
(1,060 puan) tarafından
İlk 6 hafta ilişki yasak. Sonrasında kanama vs.  Yoksa eşinden kaçmana gerek yok. Özellikle karın hareketleri için 6 ay beklemen gerek. Bol sıvı tüket ağır diyetler yapmadığın sürece emzirme döneminde diyetisyen kontrolünde diyet yapabilirsin. 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 33 göst.
3 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elvan00 (134 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 239 göst.
0 oy
8 cevap 113 göst.
30 Ocak 2022 Aile kategorisinde Defneee.. (294 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 151 göst.
30 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde eda1404 (188 puan) tarafından soruldu

384,755 soru

11,508,891 cevap

35,166 kullanıcı

...