0 oy
567 göst.
Aile kategorisinde (3,209 puan) tarafından
Kızlar olay şöyle biz dün köye gittik annemleri bayramlamaha baya 3 saate yakın durduk ilk gittik biz geldik dedim annem hiç kalkmadı yerinden gelin gelin dedi hani yaski diceksiniz yaşı da genç 40 yaşında daha  kardeşim varken annem beni görmez biz baya durduk aciktik annemde asla yemek koymadı bize girip hazirlasaydin diceksiniz annem pek öyle şeyleri sevmez daha önce gittimizde kuru fasulye yapmış bende pilav yaptım annem yemedi işte biz pilav yemeyiz sen varsın diye yaptın falan dedi hemen mutfak penceresinden pilavı döktü kızım ben pilav yicen dediği halde mesela bı ara salata yaptım işte yoğurt var niye salata yaptım falan diye neyse biz kalktık annemden mutfakta tavuk isli idi ve bize annem yemek yiyelim dahi demedi meğer de kardeşime oisirmis yemekleri sonra biz gezmeye çıktık kayanamma döndük saat 4 falan kahvaltıyla duruyirz kaynanmda kızım annengilde yemedinizmi dedi bende yok anne yemedik dedim o da hiç mi falan dedi yok dedim tamam canim ben birsuruuu yaptım köy siniye yeyin dedi valla biz baya yedik eşimde ki haklı olarak ah askiiim ahh bu durumu benim annem yapsaydı sen günlerce konuşursun dedi bende haklısın ne diyeyim dedim ama baya bozuldum sonra kardeşimi aradım o da annem yemeğe çağırdı buraya geri geldik abla dedi i kadar ağrıma gitti ki inanamazsiniz öyle iste

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben bir daha o eve özellikle eşimle adım atmam 
(3,209 puan) tarafından
Ya o kadar kötü oldum ki canim bilemezsin bide ben annemler zorunesimle çok büyük kavga ettim işte sen bı yanan annem bı yana diye ahhh demez olaydım
-Reklam-
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Adam haklı ne diyeyim canım ben olsam annem sonuçta anne yemegin var mı aciktik diye
(3,209 puan) tarafından
Yok canım direk kaynanan pişirmemis der niye orda yemediniz der biz kendimize gorebyaotik der alacağım cevabı biliyom ama ben onları görmek için uykusuz kalmayı seçtim 600 700 lira yol parası yaktım yok paramla yani insan bunun hattına hazırlık yapar ben hamamları sevince annem kızıyor benim açlığa dayanamadığı mı herkes bilir yemeği çok severim hele etse biterim zaten halam bile baya ısrar etti ye diye bana bı hürmet etti 50 yaşındaki kadın sasirisin ama annem öylemi aç karna niye çay icmiyon diyor
(3,162 puan) tarafından
Bende misafir gelince elim ayağıma dolanır ne koyucam önüne diye. Ben de misafirlige gidince önüme yemek koymazlarsa sinir oluyorum sonuçta insan aç oluyor ben onlar gelince yok canım la herşey yapıyorum onlar değer verip önüme bisey koymuyolar çok gücüme gidiyor
(3,209 puan) tarafından
İşte aynı ben annem gelecek diye deliye dönerim ne yapcam diye ne pisircem diye annem asla yemez herşeyi beğenmez burun kivurir faksn
(3,162 puan) tarafından
Seninki de değişik bir sınav mis Allah yardımcın olsun kaynanan olsa neyse ama öz anne ne diye böyle yapar anlamıyorum.
0 oy
tarafından
Ya cok zavma neden bu sekilde davraniyo annemin babamin evi benim evim demek nasil evlat ayrimi yapmak bu yerinde olsam asla adim atmam esin çok hakli ama bak yine birsey dememiş adam
(3,209 puan) tarafından
İşte normalde bişey demezdi ama bu demesi bile üzdü beni annem bana gelecek oldu mu bı hafta öncesi et alın et alın ben etsiz yemek yemem falan diye lafını eder annemdir başımın tacı ama benim verdiğim değeri bana vermiyorlar zaten ben kazayla olmuşum hiç beni istemiyormuş zorla doğurmuş beni de o yüzden belkide beni kabullenemyisi
tarafından
Üzüldüm gerçekten ayrics gelirken et alin falan demeside cok sacma ne varsa onu yersin yani belki alacak durumun yok sen getir gelirken insan yine annesine kiyamaz ama eşinin yaninda olmasi kotu olmuş 3 gun sonra gitmek istemese adama biseyde diyemezsin
(3,209 puan) tarafından
Vallahi bundan sonra agzimida açmam haklı olarak yani hadi kaynana bazen yapıyorsa ona kaynana deyip geçiyoruz ama kız annesi yapıcı olması lazım degilmi
tarafından
Kesinlikle canim bosver takma kafana ya uzme kendini sendr ona gore davranirsin belki anlar annende
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Ne saçma ya annen niye böyle yaptı ki ben olsam daha gitmem kalsın tek başına 
(3,209 puan) tarafından
İşte bide ben sarma sarmadim gelenin yok gidenim yok der ama ev dolu idi ve herkes uzun kaldı tek bizde değil eminim gelen kişiler de aç ti eminim ama annemin içi rahattır öz kızı yedi ya bana ne hacet
0 oy
(7,512 puan) tarafından
Annenin yaptığı çok ayıp gerçekten. 
(3,209 puan) tarafından
Ayıp tabikide canim dua edeyimde eşim annesine anlatmasin kaynanm işte annen size bı taş çorbada yapmıyor falan fila demeye başlar o da haklı agzimida açamam
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Ben annemle gorusmuyorim babamla ayrılar nişanliyken evlilerdi her pazar ya esimin ailesi ya biz giderdik her pazar annem gözleme börek ne varsa yapardı onlar gelcek diye esimin ablası falan bekardı aynı şekilde de onlar çeşit çeşit yemek yapardı biz gelicez diye 

Eşimle yemege gitmis olsak annem babam evli olsa annem asla ac göndermezdi bizi hemen yapip yedirirdi esim gidelim ac değilim dese de göndermezdi keske o günleri görebilseydik ama nasip kısmet iste 

Tek ben değil annemle babam ayrılmadan kotu bi ayrılma oldu o yuzden annemle görüşen pek bi akrabamız yok herkes hala konuşur annen cok böl bi insandı son ekmeğine kadar yedirirdi eli cok lezzetliydi diye ben evlendikten sonra annemin yemegini yemek nasip olmadi ama uzun süre alışamadım esimin annesinin ablasının yemeğine annemin yaptığı gibj tadı tuzu lezzeti gelmedi cok zorlandım 
(7,515 puan) tarafından
Allah selamet versin çok üzüldüm ama sen yine de hayırlı evlatmissin ne güzel
(1,048 puan) tarafından
6 kız kardesiz hepimi konuşuyoruz yinede tlfonda ama 2 tanesi bekar gorusuuo evli olan 1 ablamda gorusuyo ben görüşmek istiyorum ama esim izin vermiyo cok ağlıyorum ama yinede en cok ben ariyorum
(7,515 puan) tarafından
Eşin ne hakla izin vermiyor ki
(1,048 puan) tarafından
Çünkü annem hep eşimi kotuluyo hep aramız bozuluyo o yuzden sadece tlfonda konuşuyorum
(7,515 puan) tarafından
Annende çok yanlış yapıyor ama Allah yardımcın olsun
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Aynı şekil kaynanam da evde misafir kim olursa olsun hemen sofra koyalım ordaki yemeklerden ayarla der yoksa girer mutfaga 5 dkda ne yapabilirse yapar içerde oturur sonra ben sofrayi koyar kaldırırım hatta bazen yardim eder toplamaya cayi falan dökerim onun peşine mistir geldiyse yine koyarız sofrayi gunde 3 öğün biz kesin yiyoruz 4 5 ede çıktigi oluyo mistir varken 
(3,209 puan) tarafından
Annem asla koymaz hatta ben gelene gidene çerez sofrası koysam hile kızar verezinbfiyatindan haberin varmı diye
(1,048 puan) tarafından
Bende cayın yanina çekirdek bisküvi koyarım goflet de getir şeker de getir herşeyden getir der
0 oy
(5,234 puan) tarafından
Gitmezdim evlat ayırmış ana değil o biz yemesek anam yemez ya bu nasıl cigermis boyle
(3,209 puan) tarafından
İşte caniiim annem beni sevmiyor ki ben apaçık onun ağzından duydum
(5,234 puan) tarafından
Niye başkasından mi yapmış seni ne biçim anne o nasil der
0 oy
tarafından

Kırılmakta haklısın resmen evlat ayrımcılığı yapıyor evlat birdir ama bu annende geçerli değil. Ben olsam bir daha asla gitmem çok büyük ayıp birde bunu yapan anne ya ben kurban olayım anneme kadın gittiğimde ne koyacağını şaşırıyor <3 ama olsun bak kaynananın davranışını taktir ettim sende üzülme canım 

0 oy
(7,515 puan) tarafından
Yemeği görünce içine gizleden pul biberi bassaydin senin için yanmış onlarda yansaymis :) 
0 oy
(14,013 puan) tarafından
Cok ayıp etmiş 
0 oy
(6,396 puan) tarafından
Ben olsam o eve bidaha asla gitmem uzun bş süre telefonda bile konusmam o nasıl anneyms öyle ya evlat ayrımı yapıyo 

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 735 göst.
14 Mayıs 2022 Aile kategorisinde XxDeryaaaa (377 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 511 göst.
21 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Ajangadget (1,321 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 767 göst.
0 oy
4 cevap 264 göst.
3 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Melek8663 (715 puan) tarafından soruldu