0 oy
348 göst.
Aile kategorisinde (57 puan) tarafından
Arkadaşlar hangi sehirdensiniz bilmiyorum ama ben evlenmeden önce Kayserili Kaynanalar çok zordur napican demişlerdi çok haklilarmis burada hep kaynana nereye gidilecek ne yapılacak o karar verir hizmet beklemek zaten üst sınırda teyzemler Antalya'da bakıyorum ordaki gelinler çok rahat ben öyle yapsam nolurdu ananemler Adanalı o da öyle gelini ezdirmez ve karismaz 

21 Cevaplar

0 oy
(9,247 puan) tarafından
Onunla alakası yok ya medeniyetini demek istedin anlamadım ben şimdi.babannem ewlerden ırak bır kaynana ama benım kaynanam melek ıkısıde aynı memleketten.
(9,247 puan) tarafından
He bak benim eltıöde olmayanı kendkne yontar gelımım iyi der  orda denk geldik kız gezdı gezdı sonra telde görümcem e dediki geldş de gelinim 5 dk Bos durmadı iş yaptı  bende dedim bende ordaydım nıye yalan soluyorsun gelinin bes dk ewde durmadı
(57 puan) tarafından
Çok ilginç ya gorumceniz geline tepki almasın diye mi yalan soyluyo iş yapmadi dese belki sinirlenir benim görümcem öyle mesela
(9,247 puan) tarafından
Hayır sadece en iyi gelin bende demeye calısıyor. Görümceye ne anlamadım.bizde kimse işine karışmaz. Yani suan ben iş yapmıcam görümcem kızacak gelsın kendo yapsın ozaman
(57 puan) tarafından
Kaynanam gorumcemden için o artık el oldu gelinler yapar kaynanasının işini diye düşündüğü için kızına kıyamaz kızı da bende kaynanamda iş yapıyorum der aman değişik bı döngü Allah ıslah etsin
(9,247 puan) tarafından
Vallahi kendi acımdan soylım kaynanama giderim onlar bahcede calısır ewden cıkmam.anlamam da yaptıklarını ewdede bekar torun var yapıyor .bazı kesim gelini işci olarak görüyor
-Reklam-
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Net bir duruşun olursa kocanda yanında olursa sorun olmaz csnım
(57 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Net bı duruş olsa bile koca ezik olunca değişen hiç bişey olmuyo öyle yetistiriyolar erkek çocuğunu zor insanlar gerçekten koca da öyle olunca yüz buluyolar
0 oy
tarafından

İyi kaynana varmı bilmiyorum ama kaynana huyları aynıdır havada, karada, denizde, her yerde :D

(57 puan) tarafından
Duyduğum ve gördüğüm var öyle farklı şehirlerde malesef o da bize denk gelmez zaten :)
(205 puan) tarafından
Iyi kaynana var benim kaynanam hic biseyime karismaz elinden geldigince yanimda olur Allah razi olsun daha ismimle seslenmemistir
(57 puan) tarafından
Benimki de ismimi dese bile gelin diyor çoğu zaman gelin aramıyor ben ariyim dedim der  :)
(205 puan) tarafından
Aliskanlik belkide ya annem yada kızım der ben kayinvalide  konusunda sansliyim sukur.. aslinda iyi olmadiklarinda ne anliyorlar bende onu anlamiyorum
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Valla macirleri de fena sen yapamazsın çok karışırlar bitbitcidirlar diyorlardı evet oyleler ama benim ki öyle değil şans işi demekki
(57 puan) tarafından
Evet sansliymissiniz sizin adınıza sevindim
(4,430 puan) tarafından
Teşekkür ederim inşallah sizinki de insafa gelir
0 oy
(119,346 puan) tarafından
sehirle alakali degil kiz insanlikla alakali 
(57 puan) tarafından
Çoğu yorum öyle demiş çok şaşırdım demek ki bana denk gelmiyo oyle  :)
0 oy
(7,684 puan) tarafından

Benim ki samsunlu baskın da bi karakteri var ama deli deliyi görünce sopasını saklarmıs ya o misal ben de az değilim bir şey diyemez o yüzden anlaşıyoruz :D

(57 puan) tarafından
Bizimki olsa sopasını saklamaz daha çok gösterir :D
(7,684 puan) tarafından
Gösterdiğinde neler olduğunu da gördü gösteremez :D he annedir saygı duyarım ama saygı da sevgi de karşılıklıdır
(57 puan) tarafından
Aynen öyle karşılıklı tabiki
0 oy
(421 puan) tarafından
Şehirle alakası yok bu durumun kişiden  kişiye değişen bisey.  Amannnn bıkmışız kaynana lafindan bide bunu mu düşünelim hangi şehir kaynanası ne model filan 
0 oy
(13,886 puan) tarafından
Kiz cidden fenadir kayserili kaynanalar. 
(57 puan) tarafından
Aynen çoğunlukla bu şehirde gördüğüm böyle iyileri vardır tabi ama
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Bence şehirle alakası yok. senin tavrın tutumun belli olcak. kocan seni,sende kendini ezdirmeyeceksin. ozaman sıkıntı olmaz :)
(57 puan) tarafından
Ahh ahh belki de
0 oy
tarafından
Onun kaynanayla alakası yok kocayla alakası var, bırlere kocan annesıne noluyo dedımı ıstersen asıret lıderı olsun orda bıter kaynanalıgı 
(57 puan) tarafından
Ahh ah nerde o gunler
0 oy
tarafından
Ben hatayliyim kaynanam ağrılı başlarda beni çok korkuttular ama hiç öyle olmadi çok iyi Allah'a şükür bir bacısı var evlerden ırak gelinlerine azap çektiriyor memleket ile alakası olduğunu düşünmüyorum 
(57 puan) tarafından
Görgü meselesi belki de
0 oy
(759 puan) tarafından

Ononla alakası yok canım 

Benim halam Kayserili,gelinini hiç ezdirmez ona temizlik  yemek konusunda yardım eder 

,gideceği gezeceği yere karışmaz

Bu kişiden kişiye değişen bir şey canım :)

(759 puan) tarafından
Valla canım senin kaynanan düşüncesizmiş
İlk gelinimisin yoksa :)
(57 puan) tarafından
Sorsan ondan iyisi yok komşuları keşke sen benim kaynanam olsan senden hiç çıkmam diyormuş ilk ve tek gelinim büyük gorumcem var o da annecidir
(57 puan) tarafından
Bir de bir gün temizlik yapiyoduk eşimle perdeler dip köşe ağırlanmaya geldi aradı temizlik yapıyorum dedim valla kabul et etme gelecem dedi iş duruyo bı taraftsn çay pasta koydum hicbisey de yapmadan gitti hadi siz temizliğinize devam edin dedi
(759 puan) tarafından
Bu anlattıklarından ilk gelin olduğunu anladım canım
İlk gelinler genelde çok sıkıntı çeker
Kaynanalar gelinine nasıl davranması gerektiğini bilmez
Oğlunu kıskanır
Bence sen lafını ver kendini ezdirme
Sana nasıl davranması gerektiğini öğrenir hem :)
(57 puan) tarafından
Teşekkür ederim inşallah öğrenir ne diyelim :)
0 oy
(7,254 puan) tarafından
Esin önemli. Bi konu geçti kaynanam ben karışmam zaten dedi. Esimde karışamazsın zaten dedi. Baştan karışacak olsa bile karışmasını önledi. 
(57 puan) tarafından
Maşallah sansliymisiniz
(7,254 puan) tarafından
Oyle biraz
0 oy
tarafından
Bence o insanin icinden gelen bisey canim benim kayimvalidem hic biseye karismaz taa nisanlandigimizdan beri bu boyle yani ev doserken hic gelmedi bile yanimiza fikrimize asla karismaz asla hizmet beklemez onun istedigi sadece saygi ve sevgi onuda veriyorum cok sukur 
(57 puan) tarafından
Çok iyiymiş masallah
0 oy
(1,414 puan) tarafından
Şehirle değil görgüyle medeniyetle alakalı kuzu bnm biri Maraştan diğeri Bartından zıt iki şehirden ama ikisinde de en cahil en medeniyetsiz olanları buldum mıknatıs gibi çekiyorum mübarek..
(57 puan) tarafından
Doğrudur bende çekerim
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Banada Konyalılar çok fena demişlerdi gerçektende öyle benimkiler.  Allahtan eşim  haklıyı haksızı ayırt ediyor. Yoksa bir kaşık suda boğarlar
(57 puan) tarafından
Evet yakın şehirler
0 oy
tarafından
Hepsi boş canım eşin özgüvenli korkak diyilse kaynana kayserili olmasın ankaralı olsun boş.eşi tutanı herkes başüstünde tutar
(57 puan) tarafından
Nerde o gunler
0 oy
(1,257 puan) tarafından
Fark olduğunu düşünüyorum eveet Şehir ismi kullanmak istemiyorum ama Gözünü sevim kendi sehrimin 
(57 puan) tarafından
Öyle gerçekten
0 oy
(276 puan) tarafından
Kisilik meselesi benim kaynanam melek gibi kendisi kaynanasindan cok cekmis. Elinden gelse hic is yaptirmayacak bana ben onu Annem gibi görüyorum Anneme kiyamiyorum kaynanamada kiyamam. Öyle yapma böyle yap der cocuk icin ev icin tmm Anne derim kendi bildigimi yaparm
(57 puan) tarafından
Maşallah
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Kaynanam bir melek ama kaynanam ın kaynanası tam tersi  aynı memleket

Onla alakası yok güzelim

Insanin icinde vicdan merhamet olacak 
(57 puan) tarafından
Sorsan çok merhametlidir

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 196 göst.
29 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatmaa (1,758 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 223 göst.
0 oy
43 cevap 1,049 göst.
9 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 343 göst.
1 Kasım 2023 Aile kategorisinde rkelleci (81 puan) tarafından soruldu

380,238 soru

11,384,052 cevap

34,884 kullanıcı

...