0 oy
381 göst.
Diğer kategorisinde (887 puan) tarafından
Sezeryan yasayan varmi normale göre daha mi zor. Zorlugu varsa nedir?

18 Cevaplar

0 oy
(12,777 puan) tarafından
Hiç zorlanmadım sadece fazla kg kaldı o da bünye yoksa Bi zorluğu görmedim 
(887 puan) tarafından
Ameliyat sonrasi agri cok siddetlimi
(18 puan) tarafından
Hiç kendini korkutacağın bi durum yok bence rahat ol kilo konusuna gelince de ben hamilelikte 20 kilo almıştım doğum yapalı 6 ay oldu 4 kilo fazlam kaldı o da çok değil yani bi Kaç aya kadar o da gider inşallah:)
(12,777 puan) tarafından
Bende yemesem verirdim hiç ağrım olmadı agrij kesici yapıyorlar zaten annem gönderdim. Eve sabaha kadar ben baktım kızıma ilk yürüyüşü Kendik kalktım yürüdüm eve geldim kendim baktım gene korkma
tarafından
Azemelia maşallah sana vnm
-Reklam-
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Normal dogurmadim hic :) ilk dogumum ve sezaryen oldum cok rahattı hic zorlugu olmadi arada dikislerim agridi o kdar onada olur gözüyle baktim
0 oy
tarafından
Ben iki sezaryen oldum ikisindede 15 gunde hic dogum yapmamis gibi oldum arkadaşım ilkini normal ikincisini sezaryen doğurdu ve ikiside zor muş dedi 1 ay oldu dofum yapali hala toparlanamadi ")) yani velhasili kelam kişiden  kisiye degisir bir durum biri normal doğurur haftalarca toparlayamaz kimisi sezaryen yapar hop diye kalkar ayaklanır yaşamadan bilemezsin 
0 oy
tarafından
Her doğum zor ben hhiç sıkıntı yaşamadım 1 hafta sonra ayaktaydm ağrım kalmamıştı 
0 oy
tarafından
normal doğum anında zor sonrası eğer dikiş varsa dikişler acı veriyormuş sezeryan doğumdan sonra ağrı yapıyor ama dayanamayacak degil
0 oy
(1,639 puan) tarafından
Sezeryandan sonra 6. Gün epey toparlanmıştım. Her doğum kendine özgü zor bence.  
0 oy
tarafından
Sezaryan kalkmakta skinti yaşadım sadece bir de yürürken başka türlü skintim olmadı yatarken hiç ağrım olmadı çünkü üç gün hastanede yattım hep ağrı kesici yaptılar kişiden kişiye değişir doğum herkesin acı eşiği farklı normal doğumu bilmem yaşamadım ama ben sezeryanfafa zorlandım acıya pek dayanıklı biri değilim zaten o yüzden cnm rabbim kolaylık versin sana da 
0 oy
tarafından
Hiç zorlanmadım canım 7 ay önce oldum şimdi ikinciye hamileyim
0 oy
tarafından
Sadece bi kaç gün oturup kalkmasa sıkıntı çekiyordum ben hastanede bi terleyip bi üşüdüm grip olmuştum o biraz zordu çünkü öksüremiyordum dikişlerden dolayı yoksa öyle aman aman öldüm bittim biseyi yok yani 
0 oy
(1,847 puan) tarafından
16 gün önce doğum yaptım hic zorlanmadım. Ilk gün ağrım oldu oda normal
0 oy
(771 puan) tarafından
Normal doğum yapmadım ama her doğumun kndine  gore bi zorluğu var normalde o an çocuk doğana kadar dikiş olursa sezeryanla ayağa kalkar zorlanıyorum ama dayansmiyacagin bi ağrı değil biraz oturup kalkarken zorlanıyorum ama 2 günde ayağa kaltmm ama  herkez de değişir tabi herkez in dayanma gücü farklı 
0 oy
(797 puan) tarafından
Gayet güzel geçti canım üç sezaryen oldum bnm bunyem güçlüdür 
0 oy
(148 puan) tarafından
Şöyle diyim canım normal doğum yaptım tabi ki cok cabuk toparladım ama sezeryan benim için zulüm du 6 saatlik yoğun bakımın ardından geçen uyusukluk ve dinmeyen ağrılar sadece iki gün zorlandım ama 3. Gün kendim yürüdüm hiç yatmadım evde de öyle rutin işlerime devam ettim tabiki acı oluyor ama normal doğum tabiki benim görüşüm 
0 oy
(368 puan) tarafından
Canim ben 3 bucuk sene once yaptim  tek zorlugu ilk kalkis ve sonrasi cabucak toparlandim usutmedigim icin kendimi agrimda sizimda olmadi sukur kendim baktim bebegime hatta esim sonra suriyeye goreve gitti kimse yoktu  yanimda 6 ayliktan sonra gaynanamlar yanimda yasadi ama bi faydasi da olmadi zaten 
0 oy
(887 puan) tarafından
Cnm ben alti aaat normal dogum sancisi cektim olmadi sezeryan oldum o sancinin yaninda yicbsy degil .evet agri agri oluyo ama birkac gune cok cok azaliyo bir haftaya hicbsy kalmiyo 
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Sezeryandan sonra ben 2 günü ayaktaydım hatta doktorum bile şaşırmıştı ben hemen kalkamadım dedi sen eğilip kalkiosun dedi o yuzden bni erken çıkarttı 
0 oy
(2,865 puan) tarafından
Bilmiyorum zorluğu varımdır ama benim çok rahat geçti çok çabuk toparladım ben. Normal hayata ertesi gün döndüm ben ama tamamen iyilşemem 4 günü buldu. 9. Gün göbeğim bile kalmadı o kadar hızlı toparladım ben :D kişiden kişiye değişir tabi bu durum 
0 oy
(58 puan) tarafından
Normal doğumdan deli gibi korkan birisi olarak inan sezeryan çok kolay. İlk doğumum 2 gün önce özel hastanede doğum yaptım sezeryanla. İlk olarak sezeryandan önce bir damar yolu açıyorlar senden kan alıyorlar ve yatış veriyorlar. Odanda yatıyorsun büyük bir serum takıyorlar. Serum henüz yarıya inmemişken hemşireler gelip sonta takıyor - çok can yakıcı bir şey değil ama hiç canın yanmayacakta diyemem- ardından seni ameliyathaneye götürüyorlar. Belinden küçük bir iğne yapıyorlar iğne çok acıtmıyor. Zaten iğneden sonra ben hemen uyuştum ayaklarım karıncalandı ilk. Sonra ameliyat masasına yattım kollarımı bağladılar. Doktorum geldi karnımda bir şeyler hissediyordum ama acı yoktu. Geldi 5 dakika durmadı çocuğu çıkardı. Ve bana 5 dakikalık zaman diliminde "önce ultrasonla bakıyoruz korkma biz başladığımız an sana söyleyecegiz demişlerdi" kısacası ameliyat çok güzel ve kısa sürdü. Ameliyat sonrası ilk 5 saat zaten uyuşuksun. 5 saat sonra adet sancısı gibi sancın oluyor onada hemşireler ağrı kesici iğne yapıyorlar. 2 kez yaptılar 6 saat ara ile. İlk yürüyüş biraz can yakıcı birde oturup kalkması. 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 181 göst.
13 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 95 göst.
19 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde anakiz (2,150 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 59 göst.
0 oy
45 cevap 1,617 göst.
12 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Minaasel (95 puan) tarafından soruldu

380,044 soru

11,376,610 cevap

34,862 kullanıcı

...