0 oy
404 göst.
Aile kategorisinde (473 puan) tarafından
Kızlar bn beş yıllık evliyim. İki buçuk yıl birlik oturdum. Arsa alındı iki katlı ev yapıldı bize bn üst kata girdim. Kaynim da alt kata girecek evlenince. Arsayı bizim düğünde takılan altınlarla aldılar. Evide yaparken bnm 6 bilezikleri aldalilar. 180 Gr di sadece bilezikler. Yani bnm altınlarla yapıldı genel olarak. Evime de geçtim sadece bir takım koltuk aldılar. Halı fln bnm vardı kaynanamın bı tane kullanılmış onu fln verdiler. Bı takım da ikinci el koltuk takımı aldılar. TV desen en küçüğü. Perde de bana o sira pandemi yardımı çıkmıştı kendi paramla aldım. Neyse şimdi kaynim nişanlanacak. Kaynanam diyo perde diktirecem ona gidip halı yolluk alacam. Mobilya desen biliyorum en yeniler alınacak a dan Z ye.  Onunda geçtim diyo altınlara karışmam.  Ses etmedim ama içim içimi yiyo. Evi bnm altınlarla yapıldı. Neden giden bnmkiler olsun ama en iyisi ona yapılsın. İki sene bn birlik oturmama rağmen. Eşime desem boşver der takmaz hatta beni haksız çıkarır. Şimdiden ayrimcilik başladı. Demeyin eltini kıskanıyorsun. Bn gerçekten öyle biri değilim herkes için iyisini isterim ama bunlar zoruma gidiyor. Siz olsanız ne tepki verirdiniz

10 Cevaplar

0 oy
(1,154 puan) tarafından
Kıskanmakla ilgisi yok canım sonuna kadar hak veriyorum yerinde kim olsa aynı böyle düşünür. Adaletsizlik ve haksızlık var ortada ama keşke sende en başında isteseydin herşeyi 
(473 puan) tarafından
Ya bn öyle değilim işte. Azıcık asım kaygısız basım kafasindayim. Ama şimdi ***** gibi hissediyorum kendimi
(1,154 puan) tarafından
Yani geçen geçmiş canm artık ne diyim ki yanı
-Reklam-
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Arsa alıp ev yaptırmakla uğraşacağın yerde keşke bir daire alıp otursaydin o zaman ne kaynana derdin olurdu ne elti 
(473 puan) tarafından
Vermediler ki. Bn takıları düğünüm de üstümde gördüm daha da görmedim
0 oy
tarafından
Bastan tepkı vermen lazımdı sımdı ne desen kıskandı olur
0 oy
(3,127 puan) tarafından
O zaman kaybına gelen altınların da yarısını sana versinler iste bence benim altınım herseyim gitti onlar hazır eve çöktü oh ne âlâ. Bence konuş böyle böyle de 
0 oy
(98 puan) tarafından
Ilk gelin olmanın dezavantajlari birlik otururlar ama ikinciye bir gun bile birlik yok hep cefa cekilir  sonra gelende sefasini sürer tabi onun sucu değil...hak sonucta canim kimsenin hakki kimseye yaramaz 
0 oy
(10 puan) tarafından
İnsan haksızlığa uğradığı zaman çok zoruma gider ben de her konuda kaynana tarafında haksızlığa uğruyor um ve seni çok iyi anliyorum
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Neden sessiz kalıyorsun ? Ben takilarimi bir tek düğünümde üstümde gördüm aldınız ev yaptınız neden eltimin takılarına karışmaya almışsınız bu haksızlık değil mi ? De. İnşaallah ev senin ustunedr. Kendi üstlerine yaptılarsa yarın bir gün öldüklerinde ortak mal olacak kardeşler arası
0 oy
(7,320 puan) tarafından
Benim kaynanamda ilk eltimin bileziklerini almış ev yapılıyor diye  ama benim düğünümden önce bir tane takmış kolu boş kalmasın diye . İkinci eltimde yine bir tane aldı en son ikisini de sonrasında yaptı verdi kadın . Kaynana hakka giriyor ben olsam hesabını sorardım o hazıra geliyor sonuçta senin suçun neydi
0 oy
tarafından
Eltine takılan altınların yarısı senin hakkın bence. 
0 oy
(966 puan) tarafından
180 gram altının varmış bir zaman.pandemi parası ile perde almışsın.Allah başka dert vermesin.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 297 göst.
25 Mart 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,165 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 249 göst.
25 Ocak 2023 Aile kategorisinde Busemlih (132 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 335 göst.
18 Temmuz 2024 Aile kategorisinde Sevii (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 275 göst.