0 oy
428 göst.
Diğer kategorisinde (2,353 puan) tarafından
Kizlar kizim 6 aylikken hastanede yatmam gerekti neyse görümcem ben bakarim dedi kizimi oraya biraktim birakmadan oncede ben kizima corbasindan tut yumurtasina kadar herseyi veriyodum ve cokta guzel yiyodu herseyden kizim orda kaldi bunlar mama haric hicbisey yedirmemisler sabahtan aksama kadar biberonla mama ozelliklede demistim hemde cocugun ek gidasini ihmal etmeyin diye tabi bunlar boyle yapinca kizim daha sonra hic yemedi haftaya 1 yasinda olucak biberondan baska agzina asla bisey koyamam kiyametler kopuyo esimde orda kaldi onada diyorum ki sen ilgilenseydin cocukla diyo bana ilgilendik ya daha ne yapcaktik kabullenmiyo yapilanlari beni sucluyo sanki.cocugu ben kesmisim gibi ek gidadan ya ben cocuga sabah peynir yumurta veriyodum bunlar sadece mama vermisler cocukta alismis tabi 

18 Cevaplar

+1 oy
(581 puan) tarafından
Bence dış falandır 4 günde ek gıdayı unutmz illaki ağzına falan bişey vermişlerdir bazen atak dönemleri oluyor uzun sürüyor benim oğlumda öyle oldu mama yemiyor ek gıda yemiyordu bı sure sonra geçiyor.ben düşünmüyorum boslasinlar ilgilenmislerdjr 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Nasıl yani 6 ay hastanede mi yattın ne zaman ek gıdaya basladın
(2,353 puan) tarafından
Yok 4 gun yattim hastanede o zaman kizim 6 aylikti biz 5 ayinda baslamistik ek gidaya
tarafından
Canım 4 gunde unutturdugunu 5 6 ayda alıstırabilirdin bence suçlaöa onları da bosuna. Bebekler bazı dönem yemeyi kesebileiyor belki diş falam çıkartıvaktır
tarafından
Valla 4 gün çocuğuna güzelce bakmışlar. İnsana böyle zamanda akraba da lazım. Ek gıda konusunda küçük diye çekinmiş vermemiş de olabilirler sonuçta aç bırakmamışlar. Bebek 4 günde ek gıdayı unutacak hiç bir şey yemeyecek çok saçma
(2,353 puan) tarafından
Bilmiyorum ki insallah dis donemidir ama bi kerede 1 hafta annemde kalmistik annem ilgilenmisti hep benim oglan hastaydi o zaman hic boyle olmamisti
tarafından
Bebekler huy değiştirir hep cnm zaten 6 aylıkkrn nornalde kasık kasık tadım oluyor üzüntüden böyle düşünüyor olabilirsin. Düzelir umarım
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Canım onlar ihmal etmiş evet sen ne kadar süre kaldın hastane de
(2,353 puan) tarafından
4 gun canim
(1,937 puan) tarafından
6 aylık iken dört gün çok az bir süre benim kızım da kaynanam gil yüzünden mamaya alıştı aman sarılık olmasın diye o çocuğu iki gün boyunca aç bıraktım ağladı sızladı mama vermedim sonra anne sütü aldı ek gıda da zorla ağzına pirinç unlu mama verdiler onun dışında yemez oldu önünü kestim gece bile ağlıyordu vermedim ek gıda verdim alıştı yani diyeceğim o ki onlar haksız yanlış yapmışlar İkinci yanlışı sen o ağladıkça istedikçe vererek yapmışsın altı aylık imiş ilk başta iki gün verme üçüncü gün unutur vede aç kaldığı için yemek zorunda kalırdı
0 oy
(7,719 puan) tarafından
Alışmış diye ağlıyor diye sen de bırakıverme canım. Sonuçta sen annesisin. Bundan sonrasını düzelt artık ve ders olsun bu da sana. Ne olursa olsun onlara bırakma. 
(2,353 puan) tarafından
Kiz.bak inanirmisin biberonu saatlerce vermedim ama yine inat etti yemedi hic bisey
(7,719 puan) tarafından
Saatlerce önemli değil ki. Her seferinde biberondan önce onu teklif et. Hatta bir süre biberonı ortadan kaldırıp anneciğim artık biberon yok gibi şeyler söyle bunu sürekli söyle ki vazgeçsin ondan
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Böyle baba mı olur be benim eşim oğlumu yedirir içirir giydirir ben olsam da olmasam da benden iyi bakar burda suç eşinin hiç görümcene falan kızma onların çocuğu değil sonuç olarak babası olarak onun yapması gerekirdi
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Cnm ne kadar hastanede  kaldın 
0 oy
(3,504 puan) tarafından
Eğer ısrarcı olursan ek gıdaya yönelir 1 hafta zorlanır ama yönelir ne kadar kaldın ki sen hastanede 
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Hiç kızma sonuç itibariyle kimse senin kadar iyi bakamazdi karşında seni anlayıp hak verecek bir adamda yok neye kizdigini anlatmak daha çok yoruyor insanı sen oes etme çocuğa ver yemesede elbet yer . Allah bize sağlık versin de çocuğumuzun başından ayrilmayalim yoksa işimiz çok zor 
0 oy
(11,217 puan) tarafından
kac gun biraktin ki. bir gunde mi degisti
0 oy
(119,338 puan) tarafından
yoo alakasi olamaz sen 6 ay hastanedemi kaldin
0 oy
(48,690 puan) tarafından
kac gun kaldi orda
0 oy
(3,095 puan) tarafından
4 gunde ek gıdayı unutacagini sanmıyorum
0 oy
(907 puan) tarafından
Yani 6 aylikken zaten yeni yeni basliyor cocuklad ve 4 gunde kimse alismaz, be im oglumda hastalandi iki hafta sadece mama icti yani siz 1 yildir yanindaydiniz 4 gun icin gorumceni esini suclaman cok sacma , cocuk bu nasil ilk basladiginda alisirsa sonra tekrar alisabilir, baskasinin cocuguna asla bu tarz suclamalar yuzunden bakmazdim allah razi olsun demeniz yerine kalkip 4 gunu bir yila yaymaniz tamamen sizin art niyetiniz evet hasizsin
(907 puan) tarafından
Bu arada oglumda hep mama icti ve donem donem ek gidayi red etti !! Ama pes etmedim surekli farkli seyler hazirladim sevdigi bir noktadavtekrar basladik.Cocuklar bir yer bir yemez , bir seyi sever sonra birakir baska seyle baslarsin.Asiri derece mama duskunuydu , ek gida alsa bile mama diye aglardi, suan iki yasinda bazen sevdigi seyleri degiatiriyor baska bir sey deniyorum yine basa sariyoruz , bu tamamen sizinle alakali baskasiyla degil
0 oy
tarafından
Biraz daha üstüne düş inşallah alışır tekrardan
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Asagida yorumda gordum 4 gun kalmissin hastanede 4 gunde degismez o cocuk. Eger hersey okadar kisa surede aliskanlik haline gelseydi ne icin cirpiniyoruz ki. 3-5 gune hallederiz.1 yaş simdi arada 6 ay gecmis alisirdi yine...
0 oy
(1,257 puan) tarafından
Kızım 5 yaşında bazen yemekte zorluk bile çektiriyor daha 6 aylikmis normal bence öyle böyle alışır yeniden her çocuk 4 4 Luk yemek yiyerek büyümüyor ki 
0 oy
(1,618 puan) tarafından
4 günde unutmaz kız o kadar da değil:)
0 oy
tarafından
Şaka yapıyorsunuz herhalde. 6 aylik çocuk 4 günde ek gıdayı unutmaz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 50 göst.
5 gün önce Aile kategorisinde Aleynaalis.com (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 131 göst.
26 Nisan 2024 Aile kategorisinde Tevafuk (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 307 göst.
18 Şubat 2024 Aile kategorisinde Ayasa (1,235 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 944 göst.