0 oy
1,187 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
Kizlar 2 aylık çocuğum var daha önce de yazmıştım kadın ben gittiğim zaman ona iş yapmamı evini temizlym her işini ben yapm istiyor en son gittiğimde çocuğum çok ağladı durmadı. Kolik bu arada kızım neymiş yemegi kendi yapmış bana afiyet olsin bile demedi suratı beş karıs hep laf soktu. Smdide aramış beni yarın halilari silcm pencere kapı silinck diyor. Bende 1 haftadr belim ağrıyor kendi işimi zor yapym dedim yarın ufak ufak yaparız diyor ne diyim ben napim akıl akıldan ustum eşimde çok savunmaz öyle git yap kötü olmayalım der ona gitmem diyemyrm 

22 Cevaplar

0 oy
(12,773 puan) tarafından
Çocuğa bakiyo ise yap cnm ama bakmiyo nankörse yapma  çocuk durmuyo de 
(1 puan) tarafından
Canım şöyle nankör 9 yıllık geliniyim hep yaparım ama hep kötü benim smdi o çocuğu kucağına alıyor duran çocuğu kucağında tutuyor kalkmıyor. O gün dedim anne duruyor onu yatır da gel dedim hoc sallamadi beni
(12,773 puan) tarafından
O zaman gitme yeter gelemem çocuk durmuyo de kızı vs yokmuş başka gelin vs
(1 puan) tarafından
Ya sabah gel dedi nasıl yapım bilmyrm bide akşam yemeğe gelin diyor bugün gidersek bende dedim akşam camlari silelim beraber dedim akşam olmaz gündüz diyor
(12,773 puan) tarafından
Valla yok demezsen olmaz esine söyle hastayım vs de
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kızı falan yok mu başka senin küçücük bebeğin varken seni cagiriyormus 
(1 puan) tarafından
Var kızının da 2 yasında  kızı var 1 saatlik mesafede
tarafından
O geldiğinde yapiversin senin bebeğin daha kucuk ve gazlı bebekmis Allah yardımcın olsun canım
(1 puan) tarafından
Sağol allah razı olsun canım
0 oy
(5,324 puan) tarafından
Elin evladı ele ucuzdur canım. Seni böyle görürler hep. Temizlik yap onu yap bunu yap her şeyi yaparsın. Hele bi seferinde yapma suratı yersin. Ya anlayış biraz ya küçücük bebekler var ona mı bakılsın kendi evinin işi mi yapılsın kaynananın evinin işi mi. Kendinin ne işi varmış acaba başka gücü yettiğince yapsın. Kaynanayım oğlumun karısı istediğimi yaptırırım o kölem gibi görülüyor resmen
(1 puan) tarafından
Evet canım gerçkten ele ucuz. Ya 1 haftadr belim ağrıyor dedim. Kendi kızı başım ağrıyor dediğinde git yat kızım ben yaparım diyor
(5,324 puan) tarafından
Rabbim biraz anlayış biraz düşünce versin hepsine. Bizde birer insanız canımız var yoruluyoruz. Sonra derler ki ben ne kadar çok iş yapıyorum sen bunları yapsan nasıl yorulurdun bilmem ne e kimse bir değil kimsenin bünyesi bir değil
(1 puan) tarafından
Allah hidayet versin valla yıldım ne yapcm ne desem bilmyrm
(5,324 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun canım bizlerinde tabi. Baxı zamanlar anlatamazsın bişeyi işte
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Ben olsam gitmem kendi sana yardım ediyomu da senden bekliyo eli var ayağı var yapsin kendisi
(1 puan) tarafından
Tobe bana geçen geldi yemek bulaşıkları var.dag gibi kızım ağladı. Zorla uyuttum o sırada da kalktılar çocuğun uyudu bunları hallet kocana yemek yap dedi
(2,931 puan) tarafından
Görgüsüz terbiyesiz valla oylelerine yüz vermiyceksn aslında ben olsam gitmem yanii
0 oy
(468 puan) tarafından
eşini ara söylesin kızı yardım etsin bu sefer de her çağırdığında gidersen senden kötüsü olmaz değerin kalmaz
0 oy
(5,656 puan) tarafından
Aynı benim kaynana geçen gün konserve yapmış bende tam üstüne geldim iki tane de görümcem var bana diyor ki sen ne hayrisiz gelinsin insan bi yardim eder bende dedim ki oğlum 3 aylık ben daha evde yemeğimi zor yapıyorum nasıl sana yardım edeyim sanki bebek yokken yardım çok ediyordun falan dedi yarın da salça yapcam gel yardım et dedi bende gitmedim sırf inadimdan sanki mecburum benim Bebegim var onun bana yardımcı olması lazım bi de yardim bekliyor 
(1,283 puan) tarafından
İşte bu! Gitmeyeceksin arkadaşım. Yapmayacaksın. Benim kendi annem bile bana yaptıramaz
(5,656 puan) tarafından
Aynen zorunda mıyım sanki o bana yardım etsin asıl ben hamileydim bi kere ihtiyacın isteğin var mı diye sormadı doğum yaptım 2 ay sonra görmeye geldi komik olan da şu ki bi alt sokagimda oturuyor hanfendi
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Versin 50 _100tl kadın tutsun. Bu devirde halı mı silinir iş yıkamaya versin. Tertemiz kupkuru getiriyorlar eve kadar. Durumun iyiyse Bi kadın bul parasını ver gönder kendin uğraşma
0 oy
tarafından
gitme bir esinle kotu olursun iki olursun sonra alışırlar boyle bitrikce devami gslir
0 oy
(162 puan) tarafından
Senin bebeğin var bide kolik mis eşine soylesen o annesine demez mi gelemez bebek durmuyor diye
0 oy
(29 puan) tarafından
1 saatlik mesafe çok değil kızını çağırsın kurnaz kadın. Madem eşin pısırık sen sinsi olacaksın kendini kullandırmıycan canım. Hayır demeyi bilmeliyiz kendi kızları prensen biz külkedisi olamayız. Küserse küssün bakalım kim yapıyo temizliğini.Yapsan değerin de olmuyoki sanki seni 9 ay o mu taşıdı karnında git kendi annene yardım et daha iyi. İnat et gitme kocana karşıda kibar ol hiç aranı bozma belim çok kötü de. 
tarafından
+++++++++++++
0 oy
(437 puan) tarafından

Bence git temizliğe yardım et eve gelince yoruldugundan kendini ıyi hissetmediginden dem vur kocana birkaç gün sonra kocan sana yaklaşmaya çalışırsa temizlikte çok yoruldum yorulmasaydim her istediğini yapar gönlünü hoş ederdim de bunu birkaç temizlikte önüne sür belki Sa na sahip çıkmayı aklına getirir erkekleri zayıf tarafından vurmak lazım :D ( bu arada şunu yazarken aklımdan geçen seytanliga kendim bile şaştım :angel:

0 oy
(1,082 puan) tarafından
Gelemem bebegim durmuyo zaten bende rahatsizim de
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Yeri geliyo twlete gidemyon bebekten o ew temizletme derdinde allah allah. Esin dur diyecek seni kolayına alms Bnce .  Bebeğin çok ufak ya
0 oy
tarafından
rahatsizsan bence gitmmee kotu olacak bisey yokk kendi evinin isi dururken ne isin var
0 oy
(1,283 puan) tarafından
Bu ne be, kaçıncı yüzyıldayız?  Ben kendi evimin işini bile söve söve yaparken işim gücüm yok kaynananın evini temizlicem. Gitsin temizlikçi çağırsın sen hizmetçi misin?  Valla nasıl başlarsan öyle gider. En başta yapmayacaktın. Açıkça gelemem ben kendi evime, çocuğuma zor bakıyorum de. Bu kadar basit Ya! 

Bu sebepten küsecekce defolsun gitsin cehennemin dibine. Gelmesin evine sende rahat edersin. Sallama ve gitme!!!!!!!!
(1 puan) tarafından
Keşke kusse:)))
0 oy
tarafından
Çok saçma çocukla ne işin var ona gidip temizlik yapmaya herkes kendi evini temizlesn sen cocuklusun zamanı kalırsa o gelsin sana yardıma .
(1 puan) tarafından
Nerdeee bana yardimami inan şu saat oldi daha ev süpürcm yemek yapcm
tarafından
Fazla yorma kendini hepsi zananla oluyo bnde başta ne yemek temizlik yapabldm oğlum büyüdu artık rahat rahat ediyorm
0 oy
(2,448 puan) tarafından
Nasil alistirirsan öyle gider valla canım önce eşinle konuşman lazım kötü olcak iyi olcak biseyi yok. Hizmetci gibi kullanan insanlardan nefret ederim. Kendi evinin de temizliği, yemeği, çamaşır bulaşığı olduğunu üstüne bide bebeğinin olduğunu önce esin görmeli bilmeli ki destek çıksın sana. 
(1 puan) tarafından
Ya kadın öyle bir lanet ki esimle kavga ediyolar bu seferde adam 2 ara da kalıyor banada soğuk davranıyor karin onu dedi bunu dedi hep bu zamana kadar aman senin karin şöyle böyle demesin diye uğraştım
(2,448 puan) tarafından
Desin. O dedi diye senin oyle biri olmadığını biliyordur esin. Is esinde bitiyor aslında anne ile eş'in arasinda kalmamali bi adam. Bence sen eşinle konuş canım
(1 puan) tarafından
Daha önce denedim canım da pek de olumlu sonuçlar almadım
0 oy
tarafından
Kendimi bilmez insanlar için 5 parmağını mum yapip yaksanda hiç bireet değişmez , şöyle çocuk ağlıyor huzursuzlasiyor gitme , bizim kocalarımiz koca olsaydı biz bu kadar ezilmezdik 
(1 puan) tarafından
Çok takiliyorum
0 oy
(849 puan) tarafından
Ben hayatta kimseden iş beklemem kimsenin işini de yapmam yapamam kendi işimi yapamıyorum küçük çocukla kucak kuşu resmen kayinbabam bir ara laf vurdu iş yapmayla insanın bir yeri eksilmez diye bende ben kendi işimi yapamıyorum büyük temizlikte annemi çağırıyorum çocuğa bakıyor dedim hiç birşey diyemedi sinir bozucu ben kendi işimi yapamıyorum birde benden iş bekliyorlar çok beklerler çocuğu bagirttira bagirttira yemek yapıyorum kimse 5 dk tutayım da ağlamasın demiyor umurumda bile olmaz kötü günüm de kimse yok benim desteğe en ihtiyaç duyduğum zaman sadece eşim elim kolum ayağım beklesinler dursunlar 
(1 puan) tarafından
Benim eşim bak evde olduğunda işten geldiğinde çok yorgun olsa bile yardim eder allah razı olsun. Hamileyken de öyleydi smdi de öyle ama aile olunca herkese laf der annesine demez kolay kolay ben de arkamda durmuyn derim hep
(849 puan) tarafından
Anladım canım oda zor Allah yardımcın olsun esim arkamda o konu da Allah razı olsun bazen görümcem felan hep beraber yemek yenir kimse yardım etmez eşim görür kızar annesine bacısına benim karım sizin hizmetciniz değil kalkın yardım edin eğer etmezlerse bırak o bulaşığı der banada o konu da Allah razı olsun inşallah esinde sana o konu da anlayışlı olur canım
(1 puan) tarafından
Inşallah canım ama hic sanmym
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Senin yerinde olsam gitmem başım agrıyo hastayım derim ben asla kayınvalidemin evini temizlemem eger ben varken temizlik yapıyosa yardım ederim ama beni temizlik için çagırmadı çagıramazda

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 1,338 göst.
27 Eylül 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 339 göst.
0 oy
16 cevap 1,765 göst.
14 Temmuz 2019 Aile kategorisinde paşammelegim (89 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 202 göst.
22 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Ecrinin annesi6 (992 puan) tarafından soruldu