0 oy
109 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (418 puan) tarafından
Hırıltılı nefes alıyor bebeğim. Tecrübesizim burnu mu doldu anlayamıyorum, nasıl temizleyecegimi de bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz ne yapmam gerekiyor?

5 Cevaplar

0 oy
(1,092 puan) tarafından

Serum fizyolojikle temizleyeceksin canım öncelikle bir burun aspiratoru edinmen gerek . Gidip küçük küçük serum fizyolojik tuplerine 45 lira para verme git eczaneden normal bı tane serum al 7.5 lira falan bitanede şırınga al 2.5 ölçek çek şiringaya yarısını bir burun deliğine diğer yarısını diğer burun deliğine sık sonra bebeği ters çevir sirtina vur hafif hafif çünkü şu yutuyor ya sonra sağ tarafa yatır sag burun deligini sola yatır sol burun deligini çek temizle internette de izleyebilirsin bide bu zamanlarda hırıltılı nefes alırlar burun kanalları olusuyormus korkma yani hende çok korkmuştum hasta oldu diye ama şuan 4 aylık çok şükür biseyi yok :))

(418 puan) tarafından
Horlama da var acaba burun tikanikligiyla mi alakalı :(
(1,092 puan) tarafından
Tabi olabilir evin doğalgazlı kaloriferli vs. İse peteklerin üstüne nemli bir havlu koy havadaki kuruluğu alsın havanın nem oranı da çok önemli 22 23 derece olmalı 23 un üstüne çıkarsa oda burun tikanikligi yapıyor . Eğer sobalı işte sobanın üstüne bir çaydanlık su koy o orda sürekli kaynasın buhar yapsın . Bu burun temizleme işlemini günde 2 kere yapabilirsin hiç korkma bişey olmaz
-Reklam-
0 oy
tarafından

image

bboyle bir aparat aldım bizde 44 günlüguz sürekli burnunu cektiriyorum rahatlıyor maalesef ilaç vermiyor doktorlar bol bol anne sütü içsin diyor öyle yapıyorum en azindan boğaza akıntıyı azaltıyor 
(418 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
tarafından
Çok pratik öyle asprotor var bende deniz tuzu falan çocuk çok ağlıyor suyu sıkınca burna o yüzden bunu sık sonra birden çek ne var ne yok içine çekiyor birden alabiliyorsun :)
0 oy
(101 puan) tarafından
Bizimki de öyleydi hatta temizliyorduk, doktorumuz ellemeyin dedi hele cekmeyi hiç önermedi. Eğer nefes almayı engellemiyorsa, uykuyu bozmuyorsa ellemeyin dedi bıraktık temizlemeyi
tarafından
Engellemez olur mu ama balgam doluyor çocuğun ciğeri ve öksürük yapıyor atamiuorlar
(101 puan) tarafından
Hastalıktan bahsetmiyorum, çocuk hasta değildi sadece yeni doğan oldugu için hırıltılı nefes alıyordu o kadar. Nefes almayında engellemiyordu. Aynı durumdaysa ellemeye gerek yok dedim. Öksürük balgam falan da yok yani
tarafından
Anladım canım senin dediğin başka bişey doğrudur ... Benimkinde balgam var doktor ilaç verilmiyor temizle sürekli dedi de :)
(101 puan) tarafından
Anladım geçmiş olsun evet ikisi farklı durumlarmış
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun canım benim de bebeğim 35 günlük iki hafta önce doktorumuza sordum burun tıkanıklığı için napayım diye. Aspiratör kesinlikle kullanma çekilmesini önermiyoruz dedi. Hapsirarak atar şuan ama yine tıkalı dersen fizyolojik serum damlat kesinlikle cekme dedi. 

Eğer senin bebeğinde burnu tıkalıysa eczaneden fizyolojik serum al canım aspiratör kullanma şuan çok çok küçük o
0 oy
(2,466 puan) tarafından
Canim eczaneden serum fizyolojik al birde burun temizleme bombası her buruna 5milim sık  5 dk bekle bombayla çek hırıltısı gece ne rahat nefes alana kadar   temizle ihmal etme allah korusun bebekler ağzından nefes almayı bilmezler gece tıkanır burnu dolduysa 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 21 göst.
0 oy
2 cevap 36 göst.
0 oy
5 cevap 94 göst.
5 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Mrvctnr63 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 159 göst.

378,253 soru

11,321,394 cevap