0 oy
347 göst.
Aile kategorisinde (159 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar biz üç kız Bir erkek kardeşiz erkek en küçük Babam üç kız evlenirken de birer bilezik taktı benim bilezik teb3000 TL idi onun haricinde bütün düğün masraflarımi kendim karşıladım birikimimle.

Üç ay sonra erkek kardeşim evlenecek aldıkları bir bilezik 20 binlira beş bilezik başlık parası pahalı yüzükler takılar falan aldılar halada annem kıza tencere tava alıyor sizce ben mi büyütüyorum yoksa bu kız erkek ayrımına giriyor mu 

Babam kıza da karşı taraf alsın diyor ben en azından biraz olsun destek olmasını isterdim fakat sürekli babamlar para yok dedi simdi erkek kardeşim evlenecek ve hiç bir şeye para yok demiyorlar ne isteseler alıyorlar 

22 Cevaplar

0 oy
(9,242 puan) tarafından
Canım Türkiye'de böyle bu düğün erkegindir ve yapar. Sanada eşinin tarafının takması gerekiyordu böyle yüksek bişey
-Reklam-
0 oy
(589 puan) tarafından
Evet erkek çocuk evlenirken daha çok masraf oluyor ve daha çok altın takılıyor kız alıyorsunuz kolay değil diyolar. Bir de kıza takılan elin oğluna gider, geline takılan kendi oğluna gelir mantığı var. Bence çok saçma ben kızıma daha çok takarım ve ona daha çok miras veririm :)) 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 50 göst.
11 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 342 göst.
0 oy
5 cevap 247 göst.
3 Mart 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde prensesinannesii (92 puan) tarafından soruldu
+1 oy
27 cevap 573 göst.
28 Temmuz 2021 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu

396,297 soru

11,854,595 cevap

35,948 kullanıcı

...