0 oy
671 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi

Kizlar tiktoka bakayim dedim kadin ailesinin yanina gidince cocuk benim degilmis gibi hissediyorum diyor cunku herseyiyle anannesi dedesi ilgileniyor kadinda rahat ediyor.

Ama ben gidince bakmazlar asla ne annem ne babam 

Bana diyo annem kalk cocuguna yemek yap kendide yaşli degl o yapabilir o gunlik onu bile yapmiyo

Babam surekli azarlar cocugumu bana da diyolarki azarliyoz diye kizma onun iyiligi icin diyolar kucukken bizide azarlardi bu yuzden babami sevemedim hic

Annem asla bakmaya yanasmaz hastaneye gtcem bakarmisin diyorum işim var diyor

7yasinda erkek kardesim var biraz yapili bebebegimin uzerine uzaniyot surekli yapma deyince annem elleme oynasinlar diyor

Kaynanamda  ayni şekilde oda bakmaz millet cok sansli aile konusunda

Lohusayken bile kaynanam birakti gitti 2 gunluk bebekle beni annemde kavga cikardi bidaha gelmedi

22 Cevaplar

+8 oy
tarafından
Rahat etmek için çocuk getirmesin kimse ya tiktokta takılıp çocuğuna da anne baba bakıp benimsiyorsa vay o çocuğun haline acidim üzüldüm açıkçası çocuğun bağlanması gereken kişiler anne ve babasıdır imrenilecek bir durum görmedim dışardan hiç kimse de yardım etmek zorunda değil dünyaya getiriyorsa her şeyiyle tek ilgilenmek zorundasınız ,çocuğunu azarlayip hor goruyolarsa da mesafe koy derim 
tarafından
Tiktokta takılan birine imrenmis post sahibi o yüzden acıdım çocuğuna yorumum yanlış anlaşılmış sanırım yeterince açıklayıcı yazdım aslında
(1,092 puan) tarafından
Yani onu bilemeyiz video çekmek için ihmal ediyormu etmiyormu sonuçta onlarla birlikte yaşamıyoruz belkide espriyle yaklaşıp olaya bir video çekmiş olabilir arkadaşında videoya tiktoğa değil gerçek manada ozendigi şey torununa gösterdikleri ilgi yani orada çektiği video değil hissettirmek istediği duyguya imrenmis ben onu çok iyi anlıyorum benimde mesela annem yok kayınvalidem haftada bir gelir torununu görmeye ki arka sokağımda oturuyor 23 yaşında görümcem var mesela evde çalışmıyor kızım 5 aylık oldu bir kere su kapıdan yeğenimi görmeye geldim onu özledim dedigini hatırlamıyorum bizde teyze olduk bizimde yegenlerimiz var ben ki yegenlerime aşığım kendi evladım gibi seviyorum bazen anlam veremiyorum hissettirmek istediği duyguya imrenmis çektiği tıktok videosuna değil
(1,685 puan) tarafından
Ben e de yorumun sert olmuş cnm o tıktok videosunu izledim çok hoş bence anne gerçekten yoruluyor cocuklarla ilgilenmekten anne evinde 1 gün ya da birkaç saat rahat etmesi çok güzel bence. Ben de annemin evine gidince çocuğun altını hep annem değiştirir yemeğini annem yapar yedirir hatta annem uyutur. O kadar psikolojik olarak rahatlıyorum dinleniyorum bazen uyuyorum. Ve evime geldiğimde çocuğuma daha faydalı oluyorum. Çocuğumla yine ben ilgileniyorum eve gelince dört dörtlük.annelerin bazen böyle şeylere ihtiyacı olduğunu düşünüyorum :)
tarafından
Tabi ki insan ister destek olan birilerini olanlara ne mutlu ben ailelerden uzakta yaşıyorum ama bir araya gelince anne babalarımız ilgilenir çok şükür
(1,092 puan) tarafından
İşte bak ne mutlu Allah başından eksik etmesin ama düşünsene hiç ilgilenmediklerini suratına bile bakmadimlarini bir kahveyi bile doğru düzgün içermediğini hele ki anne evindeyekn tabiki cocugunu azarlayana mesafe koyarsın o ayrı ama içinde bir yara bir uhte kalmazmi böyle gördüğün zaman ozenmezmisin . İşte arkadaşın anlatmak istediği bu canım aklında kalbinde kalmış üzülmüş özenmiş biz niye böyle olamıyoruz demiş
-Reklam-
0 oy
(985 puan) tarafından
Benimkilerde öyle ama eşim tarafı öyle değil .
tarafından
Esim tarafida ayni benim hep kacacak delik ararlar
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Benim ailemde cok şükür öyle abimin kizi gelir el pençe olurduk yengeme derdik enginle gez toz   simdi oglum var annem dogumda geldi kolikti oglum annrm bakardi bebege emzirir verirdim srnvuyu dinken derdi haziranda samsuna gidicem inşallah simdiden gun sayiyolar görüntü ararlar nerdeyse cameradan alcaklar❤☺
tarafından
Coknsanslisin
0 oy
(4,391 puan) tarafından
benim babam torunlarini çok severdi. Allah rahmetiyle muamele etsin. ne her anne birdir ne her baba ne de her evlat. Rabbim iyi insanlarla karşılaştırsın
tarafından
Benimkiler cok soguk
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Canım birincisi sosyal medya da gözüken her sey kısa bir videodan iç yüzğnü bilemezsin. Eğer aile büyükleri bakamıyor bakacak gibi durumları yoksa biz mesuluz biz bakacağız Allah elimizden ayağımızdan eksiknetmesin kuvvet versin daha güzel bakabilelim . Biz kendimiz doğurduk çünkü.  Tabi anne olmak kolay mı ayrıca ailenin sevmediği hareketleri olunca kusura bakma azarlayamazsın bu benim cocugum diceksin. Eğrisi neyse doğrusu neyse gözünle kulağınla görüyor işitiyorsun. 7 yaşındaki kardeşinde aklı kesmiyor yanlısıkla bir yerni ezse sen mesulsun. Annenler değil. Bir de 7 yaşındaki çocukla bebek oyun oynayamaz. Bebek oyuncak değil. Yanına almak istiyorsa bakmak sevmek istiyorsa gözünü ayırmaman gerek kuzum.  
0 oy
(1,363 puan) tarafından

Ahh canim annem <3 dün aradik, gelirmisin dedim ve bugun gelecek. Nasilda berbat bir gece gecirdim anlatamam. 1.5 saat uyumuş degilim şuan. Tamda derler ya ilac gibi, valla oyle olacak. 

0 oy
(3,257 puan) tarafından
Yani öyle al sen bak diyemem demem ama annem de kaynanamda isim olsa bıraksam bakarlar. Ki annem abimin oğluna bakıyor ayriyeten bide 1 senedir yatalak babaannem var ona da bakıyor. 2 tane de benim küçük annem delirmeden ben gittiğim yerden dönmeye çalışırım. Kaynanam uzak anneme ben memlekete gidince annemin ev daha müsait o yüzden annemde kalırım 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Onun iyiliği için azarlıyoruz ne demek ya böyle saçmalık mı olur. Gitmem valla öyle ailenin evine. Ben 1 haftadır annemdeyim valla el üstünde tutuluyo oğlum ben çıkıp geziyorum yeri geliyo, gözüm arkada değil. 
0 oy
tarafından
Baksa şehirde  oturuyorum yani geçen sene yazın doğurdum arada 2 defa gittim ama çok seviyorlardı kızımı annemde babam da çok torun istedi . Ama uzun kalmadık hiç bakalim bu yaz önce tatil niyetine gidecez sonra temeli taşınacaz memlekete. Ama şuan bile ararlar konustular görüntülü gelin gelin derler annemler gidince görecek. Kaynanamlarda 23 tane torun var benim ailem kadar olmasada onlarda düşkün. Tabi bizde uzaktayız bakalım bu yaz gidince nasıl davranacaklar bakalım uzaktan sevmesi kolay 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Kardeşine de kızıyolarmı peki,eğitiyolarmışya
tarafından
Hyr hix kizmazlar
0 oy
(4,114 puan) tarafından
Benm ailem de ozellıkle annem hıc kıyamaz benden ıyı bakar oraya gıttıgım de annem karnını doyurur altını degıstorır kardeslerım oynatır ilgilenir ohh ben tatile gelmıs gıbı hissederim sen dinlen der annem. Bazen kızım beni dinlemiyor kızıyorum diye kızım anneannesıne soylemıs. Annem bana bı kızıyor küsüyor neler saydı sankı cocuga ıskence yapmısım dövmüsüm.. Tlfonda 2 gun konusmadı bu ilk de degil. Cok seviyorlar hasta olsa annem aglar cocuklar ıcın ilk torunları bnm kızım ve oglum aklı hep bızde
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Kimse kimsenin çocuğuna bakmak zorunda değil bu anne baban bile olsa onu yaparken annene babana mı güvendin hayır madem böyle düşünecektin tutacktın kendini yapmayacaktın kendi çocuğuma her yerde kendim bakmaya çalışıyorum kimseye yük etmem muhtaçda Allah da etmesin inşallah ama bu benim çocuğum yani annesi benim onun dünyaya gelmesi için etken rol benimde bakmak için de etken rol ben olacağım pekala. Çocuk yaparken kendinize güvenin anne babanıza değil. 
0 oy
(626 puan) tarafından
valla canım bana bişey olsa mazallah çocuklatım sefil büyür kimse beceremez mecbur olmadıkca kimseye bırakmam gerekirse sırtımda taşırım bırakmam ne anneme güvenirim ne kaynanama biz 3 kardeşiz annem büyütrü ilgilendi ama güvenemem hele kayınvalidem hiç onlar bana baksın ben çocuğuma yarın doğum yapcam öyle diyorum siz bana bakın ben çocuğuma bakarım kayınvalidem beni çok yalnız bıraktı kendisinden birşeyi istemediğim aynı evde yaşadığımız halde loğusayken o yüzden biz de bi laf var güvenme dayına al ekmeğini yanına diye 

insan özeniyo tabi  başkalarına ama özendiğimiz şeyler bizim hayatımızda olmayacak şeyler
0 oy
tarafından
Her iki tarafta oğlumu çok severler 1 hafta gitmesek onlar gelip alır kaynanam lara nerdeyse her gün gidiyorum çocuğu özlüyorlar diye gidinceye onlar bakar sever yemeklerini falan ben hazırlar ben veririm ben uyuturum onlar sever oynarlar
0 oy
tarafından
Benim annem ve kaynanam da bakar seviyorlar bakmayı ama bakmasalar bile benim için sıkıntı değil sonuçta bakmak zorunda değiller
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Valla bizim babaanne  öyle 2 dakikadan fazla tutmaz zaten benim aileme yakınız 4 senelik eziyetten sonra buraya taşındık evde ne varsa kontrol edip sonra onları dilenen gecenin bi yarısı arayıp ben hastayım doktora götür falan derken taşındık tedaciyi bahane edip annemle oturuyoruz dayıları allah razı olsun hiçbirşey aldırmadı doğumda beşik puset hep aldılar getirdiler kızım 8 aylık ve onlar varken acıkmadığı sürece beni görmez bile ama babam ne aradı nede gelip gördü güya beni çok severdi :(
0 oy
tarafından
Qllah var benim ailemde oyle annemlere ne zaman gitsem annem cocuklara bakar yemek verir benim küçük bebegim var annem sen git biraz uyu ben bakarim bebege der saolsun yani annem abimin cocuklarina da ayni bu sekildir bi hastlaii olsa işim bisey olsa annem hemen gelir bakar yardim eder saolsun onun hakkını asla ödeyemem
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Bnm annem de öyle anneme gideyim bir defa bile ben altını değiştirmek. Yemeğini o yapar yedirir o videoda kendimi gördüm:) bir yere de gitsem seve seve bakar. Babam da aksine biz bağırınca kızar bize. Amaaa çalışsam bakmaya nazlaniyorlar :)
0 oy
(597 puan) tarafından
Lohusayken illa biri kalmasi sartmi ? Bosver bacim beni 6gunluk.lohusayken kocam  birakti gitti 1ay, onuda gectim hamileligimde bana neler neler yasatti. Simdi yine hamileyim vallahi oglumdaki gibi gebelik yasicaksam adak yine gitsin tek basima oglumla durayim doguma yakin gelsin raziyim. Annem kaldi benle lohusayken hersyiyle ilgikenmeye calisti sagolsun ama ilgilenmesede olur ben kendim yapardim ve daha rahat ederdim
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Ben o videoyu paylasmistim wp durumunda cunku bizde oyleyiz : D annem babam aşırı düşkun cocuklarima ben oraya gidince gelene kadar annem bakar ilgilenir bnde yemk fln yaparim kendi rizasiyla bakar babam istinasız hergun eve gelir oglumu parka goturur 2 saat gezdirir eve getririr birakir gider kurban olduklarim

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 86 göst.
28 Aralık 2023 Aile kategorisinde Poine (105 puan) tarafından soruldu
+1 oy
27 cevap 307 göst.
16 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Canparcam (128 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 84 göst.
0 oy
5 cevap 188 göst.
12 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Vidividi (1,535 puan) tarafından soruldu