0 oy
283 göst.
Aile kategorisinde (2,365 puan) tarafından
Kizlar beni linçleyenler çıkar belki iste o senin canın bisey bekleme ama kalbim kiriliyo bu davranışlara cunku 

Kizimi dogurdum ablam sadece gelip gördü arayip tebrik bile etmedi kizim haftaya 1 yasinda olucak simdiye kadar bir igne ucu bile almadi ama o aradada 300 liralik ayakkabi ayagina giydi ablam teyzemin kizina kalkip kucuk altin yapti sonra bana dediki durumum sıkışık dun gorumcesi dogum yapti ona hem kiyafet almis bi kac takım hemde altın yapmış bide bunu bana anlatiyo kızımın dogum gunu aksami kuzenimin nişanı var aile arasinda yapcaklarmis ablam o aksam oraya gidicekmiş bi tane bilezik yapmış şaka gibi az once aradi beni diyo bide biz gelemicez ablası kusuruma bakma bu aralar inanki çok sıkıştık bende hic bisey demeden tamam deyip kapadım telefonu oyle zoruma gidiyoki o davranislari evet ablam canim kanım ama başkalarina en sıkışık zamaninda kalkip altin yapiyosa bi banami yapamiyo ben ondan altinda istemiyorum ama bir igne ucu bile almadi 

19 Cevaplar

+1 oy
(839 puan) tarafından
Ben de öyle insanı toplumda bozarım sıkışıklığın bir tek bana galiba elaleme gelince piyango mu vuruyor derdim
(2,365 puan) tarafından
Agzimi bile açmam artik
(2,194 puan) tarafından
Eşimin ablasını tarif etmişsin canım :) bir tek bize kısar 5 lira bile geçsin istemez geri ister o derece konu el yabancı arkaslari olunca savururda savurur en sonunda bir kaç hareket yaptı eşimi ve beni kıskandı kayinvaldeme şikayet etmiş bizi kayinbabam ve kayinvaldem de benden yana çıkmış şimdi bütün ailece gorumceme kustuler kıskançlık tavirlarindan dolayı gorumcemde kıskançlık var belli ediyor ama ablan neden öyle yapıyor artık sen az çok işin içinde olan sensin canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bu şekil bir kaç postunu daha gördüm canım ne düşünsen haklısın benden sana tavsiye içinde tutma herseyi söyle ablana ya aklı başına gelir ya da ipler kopar en azından bu kadar üzülmezsin 
(2,365 puan) tarafından
Kuzum kendi bi kere dusunmesi lazim ben onun kardesiyim banada yapmasi lazimdi
tarafından
Kendisi belki şöyle düşünür, ben birsey yapmıyorum kardeşim de sorun etmiyor bu da benim işime gelir diye düşünür. Sen kırıldığını üzüldüğünü söyle valla bak içinde tutma
0 oy
tarafından
Abla yani, kardes, candan ote, ben olsam ben de alinirim. Dert altin degil ama insan bir cop bekler herkese kosarken 
(2,365 puan) tarafından
Evet aynen kiz inan bak bayramda bile geldiler yani kari koca calisiyosunuz siz hic 5 liradami yok cebinizde cikarip verin
0 oy
tarafından
Canım insanın gerçekten zoruna gider kendince haklısın. Ama keşke tamam deyip telefonu kapatmak yerine görümcem daha değerli bize aynı ilgiyi göstermedin deseydin sonuçta ablan yani susmasaydin düşüncelerini bilseydi. 

Bende öyle şeylere takılıyorum açıkçası.
(2,365 puan) tarafından
Deme geregi bile duymadim
tarafından
İşte yanlış yapmışsın canım içine atmakla. Söyle en azından oda utanır belki
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Bence gayette haklısın genelde yapmak zorunda değil derdim ama bu durum bir başka herkesi düşünürken ablam beni ve çocuğumu düşünmezse ayıp maddi olarak değil ama manevi olarak bile düşünmüyor. Aile ilk torun bebeğim ama 17 yaşında kız kardeşim var cebinde son kuruşuna kadar oğluma adar yarın birgün onunda çocuğu olsa teyzesi olarak bende her anıninda yanında olurdum. Hem kardeşimin hemde yeğenimin herkese maddi gücüm varsa onlarada olurdu falanin nisanina gidene kadar kendi yeğenimin doğum gününe giderdim.
(2,365 puan) tarafından
Bende elimde oldugu muddetce her yegenime yapmaya calisiyorum
0 oy
(13,426 puan) tarafından
Eski ablam olur kendisi tamamen sil demiyorum ama mesafe koy el gibi davran başkalarına ondan daha samimi davran daha çok özen göster kısacası hak ettiği değeri ver 
0 oy
(13,953 puan) tarafından
Ben olsam abla sende bir bize gelince sıkışık oluyorsun derdim. Içimdeki herşeyi takır takır yüzüne söylerdim. 
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Yanlış anlama ama bir şey sorcam. Bebeğine takılacak olan altını eşin alıp harcar mı? 
(2,365 puan) tarafından
Hayir canim bebegime ilk dogdugunda bile altin takilmisti onu gecen ay bozduk oglum hastanede yatmisti yani eger onu dusunup yapmiyosa kiyafetide alip satcak hali yok ya
(1,837 puan) tarafından
Yani mesela ben ablamın çocuklarına eniştem alıp satar diye altın yapmadım. Bebek bezi ve kıyafet götürdüm ama öyle bir iki paket değil. O zaman çeyrek 180 tlydi ben 400 TL'lik alışveriş yaptım. Altın alsam eniştem çöp edecek diye. Belki o yüzden almıyordur diye düşündüm. O yüzden sordum sana da. Aklıma başka bir şey gelmiyor. Ama bence ablamı çek köşeye konuş. Böyle devam ederse aranızdaki iliski kopabilir
0 oy
(2,628 puan) tarafından
Canımın içi kimden ne bekliyorsun 3yil önce temmuz da 4yila gireceğim nisanliyken benim hamam takımım oldu o sırada da eltim doğum yaptı 2eltiyiz başka yok kayinvalidemler. Eltimin bebeklerine altın yapıp verdiler benim hamam takımında annemden aldılar ki handeye takalım altini siz bişe demezsiniz ama isim vermiyim eltim duyarsa handeye altın yapmışız kavga çıkarır şimdi de kızım 14,aylık km'den ne bekliyorsun sadece kızıma hamileyken kıyafet falan ne lazımsa onları getirdiler 
0 oy
(2,366 puan) tarafından
Vallahi ben olsaydım bilmiyorum ama kesinlikle Herhalde bütün her şeyi tek tek anlatırdım söylerdim asla da abla yerine koymazdım İlla abla demek yani Can kansın Ama madem Ona göre davran o zaman madem benim kardeşimsin benim ablamsın O zaman sen de bana kardeşlerini Ablalarını büyüklüğünü göster millete vardı Bana mı yok Ben senin canım ben senin kanını bana yapman gerekirken hep başkasına yapıyorsan kusura bakma da böyle ablalık da olmaz olsun
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Çok haklısın canım ben de bozulurdum öyle şey mi olur ne güzel senden yüz bulmuş nasıl olsa bu bilir şey demez boşuna masraf yapmayim diyor....
0 oy
tarafından
Vallahi kimseye yapamasa tamam derimde herkese yapıp baba lolo diyen kardeşe de tavrımı yaparım . Bak mesela erkek kardeşim var yani abim. Benden 7 yaş buyuk. Sevgilisinin yeğenine bile altın künye yapmıştı . Sulalede hiç bir bebeği boş geçmedi. Sonra benim oğlum oldu o dönem abim işsiz di hiiiic birşey beklemedim. İşe girdi. En kalinindan künye yaptı oğluma , ne varsa aldı akülü arabasına kadar. He almaya bilirdi ama herkese yapıyorsa ben kardeşi olarak elbette ki beklerim. Önce bana yapacak. Çünkü benimde önceliğim o olur elden önce. 
0 oy
tarafından
Canım sinirlenmen normal ama bu durum daha çok çocuğunu etkilicek ilerleyen zamanlarda. Benim durumum şu an öyle ben doğduğumda amcam gelmiş hayırlı olsun demiş direk gitmiş şu an 28 yaşındayım bir çikolata bile alıp vermişliği yoktur. Düğünüme filan babamın hatırı için çağırmıştı babam hiç muhatap olmadım ben düğüne de misafir gibi geldi hayırlı olsun dedi gitti. Bazen babam çok kızar neden amcana böyle yapıyorsun aramıyorsun sormuyorsun diye bir yakınlık görmedim ki sevip sayıp arayım sorayım dışarıda ki insandan farksız benim için. Dışarıda ki insana yardıma koşarım ama amcama çok zor yardım ederim. Demek istediğim inşallah teyze yiğen arası zaman geçtikçe iyi olur yoksa insan eksikliğini hissediyor ki bu teyze anne yarısı çocuğun hayatında daha çok olması gereken insan bence. 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Ayağına aldığı ayakkabı seni zerre ilgilendirmez ama diğer konularda haklısın
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Yaptığı yanlış acaba eşinle falan mı arasında problem var bi de şöyle bi şey var ben kardeşimde olsa altın falan beklemiyorum çünkü onlar sana yapınca sende onlara yapmak zorunda kalıyorsun senden büyükmüş onun çocuklarına falan da sen bi şey almadıysan belki bu yüzden yapmıyordur ha bi takımdan ne olacak hediye olarak alıp getirebilirdi herkese böyle bol yapıp Sana yapmıyor olmasının bi sebebi olmalı
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Bence getirmediğine sevinin siz de ona götürmezsiniz. Şu zamanda altın yapmak zor size daha iyi getirmediği.
0 oy
(7,086 puan) tarafından
Herkese yapıp sana yapmıyorsa haklısın tabi ki. 
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Seni lincleyen olursa aklından şüphe ederim sonuna kadar haklısın
0 oy
(66 puan) tarafından
Bu ablalar neden böyle acaba bende de var bi tane böyle 8 aylık hamileyim doğumuma az kaldı kendiside evli ve hamile ve benim durumuma görede onun durumu çok çok iyi maddiyat yönünden hiç birşeyinde gözüm yok ama aynı anlattığın gibi herkese gelince var bana kendi yiğenine gelince yok. Sadece altın yapma bu devirde abla yazık günah hastane çıkışını sen al hediye olarak diye teklifte bulundum 420 liraydı istediğim takım bebek için ilk tamam daha iyi olur onu yaptırayım dedi doğumuö yaklaşınca abla sipariş ver artık alcaksan 20 güne anca geliyor özel dikim olduğu için dedim şimdi durumum yok dolar düştü yapamam dedi eniştem dolar bazıyla maaş alıyor parası yokmuş tamam ben kendim alırım dedim ki aldımda üstüne hiç birşey söylemedi. Ama dün üvey kızına 18 bin liraya telefon aldı kredi kartıyla hemde ... ne dicen ki hiç ağzımı bile açmadım bende ona yapmam okur biter çokta lazım değil sadaka gibi verceği hediye allaha şükür 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 292 göst.
16 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde eylul_ (1,374 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 265 göst.
12 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Asli_eren_47 (781 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 239 göst.
13 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (781 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 144 göst.