+1 oy
609 göst.
Diğer kategorisinde (216 puan) tarafından
Bebegim 50 gunluk olmak üzere . İlk başlarda çok zor geçti . Sonra sütüm hep yetersiz oldu şuan bile çok az ne yaptıysam olmadı ikisinden 30 cc anca çıkıyor. Velhasıl yetersizlik hissi var ve böyle düşünmek istemiyorum ama sanırım daha hala alışamadım anneliğe ve evladıma   böyle düşündüğüm içinde kendime kızıyorum ama elimde değil evde bebekle tek kalmak istemiyorum uyanmasına yakın stres oluyorum uyanınca da genelde mız miz . Uyusun istiyorum hemen . Sanirim bu zmana kadar olan alışkanlıklarından vazgecmek zor oluyor Rabbım çok şükür sağlıklı bir evlat nasip etti ama ben neden hepinizin hissettiği o güzel annelik duygusunu ve kabulleniş hissedemedim :( . Alisacakmiyim ne zman ? Çocuğuma yansıtmıyorum ama böyle düşünmek ve hissetmek beni mahvetti psikolojikmen çok kötüyüm...  nasil başarıyorsunuz güzel anneler :(

18 Cevaplar

+7 oy
(2,537 puan) tarafından
Lohusalık dönemi duygusal oluyorsun alışamadım sanıyorsun ama ağlasa kenara geçip izler misiniz? Onu bırakıp dışarı çıkabilir misiniz? Aç kalmasına müsaade edebilir misiniz? Bence hayır işte bu yüzden de gayet de alışmış durumdasınız. Ever annelik çok güzel ama bi o kadar da zor. Burada herkes anneliği çok güzel yaşadığını anlatsa da herkes o zorluktan geçti. Sizin de geçecek. En iyi arkadaşınız olacak. Süte gelince ben de yarım saat sağardım 30 cc anca çıkardı ben de mama verdim anne sütü almıyor sütüm yok diye ben kötü ya da eksik bir anne değilim. Şart değil ki anne sütü alması. Onu sevin sevginizi en güzel şekilde ona gösterin.
(13,824 puan) tarafından
Artim sana:)
(216 puan) tarafından
Evet ne kadar kendimi anneliğe hazir hissetmesemde aklım onda kalır ağlasın istemem tabiki seviyorum ama yeterince anaç olarak değil sanki :(
(2,537 puan) tarafından
Annelik öyle güzel bir duygu ki dünyaları önüne serseniz yine de eksik kalır diye düşünür daha fazlasını yapmak istersiniz. Bu duygu varolduğumuz sürece devam edecek.
-Reklam-
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Süte odaklanmayın bebeğinizi düşünün gözleriniin içine bakın sevin konuşun 
0 oy
(3,728 puan) tarafından
Çocuğun hissediyor canım sen istediğin kadar yansıtma o bunu anlıyor. Kendini şartlandırmış gibisin her anne aynı olmaz birilerine benzemek zorunda değilsin ben bir günde alışırım sen 1 ay da kendini koşullandırma canım her anne bebeğine göre en iyisidir sen ona lazımsın bebeğini sev sarıl öp kokusunu içine çek geçicek ❤️
(216 puan) tarafından
Evet etrafımdaki herkez çok rahat bakıyor bebekleri hep huzurlu   bir benim böyle gibi geliyor belkide ondan çok stres yapil yetememe hissine giriyorum:( artık bende çok güzel hissetmek istiyorum
(3,728 puan) tarafından
Belki sen neşeli mutlu huzurlu olursan bebeğin de olur canım inan o senin aynan sen ne hissedersen hisseder
(216 puan) tarafından
Öyle olmaya çalışıyorum ama ruhende öyle hissetmek istiyorum
0 oy
(7,576 puan) tarafından
Çok normal hayatım herkes ilk başta yaşıyor bunları ilk bebekte çok tecrübesiz oluyor insan ama geçecek emin ol üç aydan sonra daha iyi anlayacaksın dilinden herşey oturacak sakin ol:)
(216 puan) tarafından
Yaa insaAllah okadar çok istiyorum ki biran önce adapte olmayı benimsemeyi  hep böyle gidecekmiş gibi endiseleniyorum
(7,576 puan) tarafından
O endişe oluyor canım yalnız değilsin ama inan yakında rayına oturacak.
0 oy
tarafından
Yaşadigin her şey o kadar normal ki .uzme kendini.

Bebek anneyi taniyarak dunyaya geliyor ama annenin onu taniyip alismasi zaman aliyor ❤️☺️

Alisman en az 3 ayi  buluyor.

Sana gulmeye baslayincs , hayran hayran bakinca o guzel hisler yavas yavas alismani sağliyor.

Fizyolojik ihtiyaclarimizi karsilayamamak cok zor .

Ben bir gun oturup agladim.

" Yemek yiyemiyorum ,dus alamiyorum , uyumuyor , hep benimle yapisik olmak istiyor" diye soylene soylene.

Bunlari hissetmen cok normal☺️❤️

Ama rahatlayacaksin biraz daha .Su an daha cok taze.Her dk seninke olmak istiyor ..Sadece biraz sabir ❤️☺️
(216 puan) tarafından
Allah razı olsun icimi ferahlattiniz demek benim gibi hisseden olabiliyor. İnsaAllah gecer hemen
tarafından
Zaman aliyor ama inan bana daha guzel oluyor ☺️❤️ sana aşkla bakiyor mesela .sonra bidir bidir konusuyor.Degisik sesler cikariyor ,kahkaha atiyor .Sen oyle gordukce daha cok ilgilenmek istiyorsun ☺️❤️ her anne boyle seyler yaşar bazen .Ama soylemek istemezler .
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Lohusalıktan yeni çıkmışsın böyle düşünmen çok normal.Gazı vardır ondan mızmızdır o gaz damlası kullan , gaz çıkarma hareketleri yaptır.

Oğlum şuan 33aylık canım ilk doğduğu sıralar bende senin gibi düşünüyordum .Eşim dün gece çöp arabasının küreğine ayağını kıstırdı raporlu olduğu için evdeydi, ödemeler vardı eşimin ayağı sakat olduğu için ödemeleri yapmaya çarşıya ben gittim, oğlum öğlen uykusuna yattığı için onu evde bıraktım , inanırmısın uzun zamandır ilk kez oğlumsuz dışarı çıktım ;kendimi eksik eksik hissettim .

Evladını benimseyince sende benim gibi hissedeceksin , zamana bırak sakin ve sabırlı ol .
(216 puan) tarafından
İnsaAllah çok sagolun tavsiyeniz için
0 oy
(8,287 puan) tarafından
Hala lohusa depresyonundasın ve tecrubesızsın bılgısizliğin seni korkutuyo şimdilik günü kurtarmaya calıs yeter bıraz daha buyusun o zaman bılgıleneceksın ve bebegının dılıne alısacaksın kendıne zaman tanı gecıyo bacım 2.5 yıl once bende aynı durumdaydım 
(216 puan) tarafından
İnsaAllah çabuk geçer
0 oy
(736 puan) tarafından
Abovvb bende bir oğlan vardı yeminle sabah oldu diye oturur ağlardım sadece uyurken ağlamazdi çünkü psikolojim alt istti ilk 6 ay lohusa zamanında eşimi 1 ay ise yollamadim kabullenemiyordum bende bir yandan hiç susmadan ağlıyordu kolikti 1 aylıkken kendi dişimi çektirmeye gittim kaynanama bıraktım orda resimlerine baka baka ağladım delimiyim neci :)) arada kaynım sevmek için alırdı besigine bakardım bomboş gene ağlardım şimdi 3 yaşında hamd olsun bir bal bir bal zamanla düzelecek herşey canım emin ol buradaki annelerin hepsi geçti o yollardan hele biraz toparladım yüzüne gülüp ağu gugi etsin bakalım nasıl hissedersin
(216 puan) tarafından
Bende aynı esim yanımdan gitmesin istiyorum yalnızlığa tahammül edemiyorum 1 saat bebeği birine bırakıp çıksam iyi geliyor ama aklım da onda oluyor bende deliyim sanirjm artık düzeltmek istiyorum:)
(736 puan) tarafından
Hepimiz bir zamanlar deliydik kuzum ne :) geçecek Allah'ın izniyle merak etme
0 oy
(2,352 puan) tarafından
Ayni bende oyleydim canim uyanmasina yakin dua ederdim uyanmasin diye uyanincada aglardim onunla beraber lohusalik psikolojisi vurmus sana ama sana tek tavsiyem o gunler geciyor geriye guzel anilarin kaliyor bak benim kiz buyudude benle kavga ediyor uzme tatlı canini inan bu gunler geccek sen kendini sıktıkca dahada cok kotu olur rahat ol bebeginle guzel gunleri dusun al bebisinide cik gez git bi yerlere cay kahve ic 
(216 puan) tarafından
İnsaAllah gecer hemen  en azından tek olmadigimi bilmek bile rahatlatıyor insanı
0 oy
(13,202 puan) tarafından
21 aylık hala aynı his bende de devam ediyor. Emziremedim hiç hala huysuz bir bebe. Uyuyana kadar canım çıkıyor uyanacak diye stresten ölüyorum. Ama öyle böyle geçiyor zaman daha çok küçük zamanla normale dönersin. Çünkü en ufak şeyse anne diye ağlayıp veya özleyip boynuna falan sarılıyor içi gidiyor insanın. 
(216 puan) tarafından
Yaa ne güzel belki benimkide büyüse biraz bende alışırım insaAllah sizinde içiniz ferahlar kısa zamanda
0 oy
(446 puan) tarafından
Yemin ederim 9 ay once ayni postu açtim aylinim daha 40 i cikmamişti şuan 10 aylik oldu onsuz bi hayat düşünememm ☺️
(216 puan) tarafından
Demek tek değilim kendimi böyle düşündüğüm için de çok kötü hissediyordum
0 oy
(1,108 puan) tarafından
Ayy kız bende ayniydim inan doğumu 4 gözle bekliyosun doğsun şöyle olcak böyle olcak diye doğum yaptım basiretim bağlanmış gibi oldum ne biliyim böyle bı mutszz gibi çok değişik duygulara girdim bende bu biraz sürüyor bebeğin 3 aylık olana kadar filan ama çok sürmez eminim :) şuan benim sıpa 7 aylık bı gülüyor içim eriyor arada bub bub diyor :) o zaman daha başka oluyor insan benimde sütüm yetmedi bu arada bende mama verdim bunları dert etme evladın senin hayatındaki en kıymetli şey zamanla kabulleniceksin diye bir şey yok aslında vazgeçemessin bile :)  sadece kendine biraz zaman tani evladına ilgi goster sevgi ile emzir sütun de iner
(216 puan) tarafından
Bende doğsun doğsun dedim bilemedim böyle olacak. InsaAllah bende bir an önce öyle hissetmek istiyorum Allah razı olsun yorumunuz için ♡
0 oy
(415 puan) tarafından
Annelik duygusu bence öyle gökten zembille inmiyor tabiki içimizde bizden bir parça ve bunun bize verdiği bir duygu var ama öyle abarttıkları gibi yoğun değil bence.. İnsan zamanla anneliği öğreniyor ve seviyor keza bende de öyle..  Aslında verdiğimiz emeği seviyoruz zamanla düşünsenize gözünüzün önünde bir insan büyüyor ve siz ona emeklerinizle şekil veriyorsunuz..siz etrafınızdaki insanların neyi nasıl hissettiğini bilemezsiniz onlar ne derse desin.. Kendinizi kalıplara sokmayın, üzmeyinboşuna  ben öyle değilim diye düşünmeyin.. Herkes herşeyi aynı yoğunlukta hissetmek zorunda değil.. 
(216 puan) tarafından
Doğru söylüyorsunuz ama evladıma aramda soğukluk olsun istemiyorum annelik çok degisikmis
(415 puan) tarafından
Olmuyor çünkü 7 - 24 sizinle ve en güvendiği kişi sizsiniz isteseniz bile o sizden soğumaz ki..zor bir süreç ama bazı şeyler zamanla yerine oturuyor ben bile hala ara ara anne gibi hissetmiyor muyum acaba diye kendimi sorgularkenbukuyorum ama  o bana hatırlatıyor. Böyle düşünsenizde kendinizi kötü hissetmeyin. Bence pek çok anne de bu bocalamayı yaşıyor bazıları içinde bazıları dışında.
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Bende bunu anlamıyorum şu lohusalik depresyonu saçmalığıni cidden . Yanlış anlama seni kınamak kırmak değil amacım ama dünyaya bir evlat getiriyorsun bunun tabi ki zorluklsri bazen çekilmez durumları olacak yani dünyaya mis kokulu bir bebek getirmissin ona bakıp mutlu olmak varken ne depresyonu yaaa yemin ederim ben 40 gün bunu ben doğurdum ne güzel dogurmuşum diye gezdim havalarda gibiydim yani bebeğinin yüzüne bakıp nasıl depresyona girer bir insan nasıl anneliğe adapte olamadım der . Sadece süt vermekle annelik olmaz mama verirsin büyür ama sevgi ilgi şefkat eğitim bunlar önemli memenden akan iki damla süt bir birey yapmayacak onu sen yapacaksin sen baştan bu şekilde olursan tabi ki o bebek mutsuz mız miz olur senin enerjin ona yansıyor lütfen kendini toparla ve bebeğinin yüzüne bakıp mutlu ol 
(216 puan) tarafından
İşte ben öyle hissedemiyorum bilmiyorum ama yasadiginiz, duygu çok güzel  bende biran önce öyle hissetmek istiyorum elimde degil
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Bu his gecmeyebilir destek almani tavsiye ederim..
0 oy
(932 puan) tarafından
Gayet normal canım, kaygı seviyen yüksek olduğundan stres herşeyin üstüne geçiyor,  mama verdiğin için de ister istemez bilinçaltın birşey olabilir mesajı veriyor, olumsuzluk önde olduğundan böyle sanıyorsun, cunki anlattığın herşeyin hepsini ilk kızımda yaşadım, 6. Ayına doğru düzeldim ben , sonra hepsi unutuluyor,  şu an 3 aylık bebeğim var ama tecrübeden dolayı rahatım, basa dönsem aynı şeyleri yaşarım,  ilk kızımda misal altı değişecek kaçmaya çalışırdım başkası alsin diye , sanki ben alsam birşey olacak zarar gelecek gibi gelirdi,  hele ki tek kalacağımi bildiğim günün gecesi sabah olmazdı, bir gece tek kalmıştık tuvalete bile gidemedim birşey olacak diye , böyle şapur süpür hiç sevemedim , yine birşey olacak acıyacak agalayacak sanırdın, böyle başkası baksın ben uzaktan izleyeyim isterdim, şimdi çok normal geliyor her insan farklı işte, eski hayatımı tabiki özlüyorum arada ama uyum sağlanıyor sonra bir şekilde,  ilk zamanlar o uyurken dünyalar benim olurdu,  çünkü o zaman herşey kontrol altında bilinmezlik yok , sonra alışınca ama gece uyandırıp sever olmuştuk:)))
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Ten teması yapmalısın çok iyi geliyor. Tişört atlet çıkar. Bebeğini de soy göğsüne yatır üzerine de bir yorgan ört üşümez korkma. Kokla basini öp hem sana hem bebeğine çok jyi gelir. Sütün de bu şekilde artabilir.

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 274 göst.
3 gün önce Diğer kategorisinde Miniminnaķ (2,870 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 419 göst.
24 Temmuz 2019 Aile kategorisinde Miniminnaķ (2,870 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 240 göst.
18 Mart 2024 Diğer kategorisinde Kaavi (2,030 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 284 göst.