0 oy
767 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,315 puan) tarafından
Kayınvalidem elinde almış gelmiş kızıma verecekti bende olmaz anne vermeyin dedim baktı bana bı sonra tam dedi vermedi bana ikram etti kendi yedi :) söz verirmiydiniz. Ben yemeklerinde tuzu çok az atarım bazen hiç atmam. Bebe bisküvisi bile dışardan almam kendim ev de yaparım. Bunlarida biliyorlar . Bir kax gün öncede kayın babamla ikisi ne zamana koruyacan mecburen vercen çocuk isteyince dedi ben de aklı erene kadar sağlıklı besleyecegim dedim burun kivirdilae. Bende içten içe sinirlendim birşey demedim 

16 Cevaplar

+1 oy
(2,945 puan) tarafından
32 aylık ben hala vermem. Kendi aklı erip isteyene kadar vermeyeceğim. Birinin elinde görünce hemen hayir verme diyorum. 
(1,315 puan) tarafından
Diğer yorumuda yazdım sizin bence en doğrusunu yapıyorsunuz. Bildigim kadarıyla bir sayfa da okudum 1000 gün çocuk için beslenmede çok onemliymis.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bence bişey yok burda ben veriyorum 
(1,315 puan) tarafından
Tuzlu yiyecekler veriyormusunuz.cikolta şeker vs
tarafından
Hayır canım çikolata şeker vermiyorum sadece çubuk kraker
(1,315 puan) tarafından
Onlar bunuda teklif etti bonbon şeker oluyor alalım yalar tadını alır dediler o yüzden burun kivirdular bana.
tarafından
Yok canım şeker falan degil verme ama kraker zararı yok
(1,315 puan) tarafından
Bana göre her ikisi de zararlı tabi ama kararına saygı duyarım tabi ki
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Evet verdim çocugum çok sağlıklı maşallah subhanallah 
(25,224 puan) tarafından
Her çocuk farklı canım dişleri çok vardı benimkinin veriyordum sen çocugunu bilirsin yiyebilir mi diye
(446 puan) tarafından
Anladım canim sagol bogulur diye korkuyorum cok buyuk lokmalar kopartiyor yoksa benimkinin de dişleri çok
(1,315 puan) tarafından
Sedaaylin ben verilmesi taraftari değilim ama yinede siz bilirsiniz şimdilik zararı olduğu göze gözükmeye bilir ama ileride hastalıkları davetiye ve obozite olma adayı olma yolunda ilerlemiş olursunuz. Ama herkesin kendi kararı tabiki
(25,224 puan) tarafından
Çocugun günde 3 tane yiyeceği çubuk kraker obetize yapmaz canım korkma :)
(1,315 puan) tarafından
Dediğim gibi herkesin düşüncesi farklidir. ;)
0 oy
tarafından
cubukta tuz cok fazla .. normal bebege uygun cubuk kraker varsa olur ama o olmaz ben 1 yasa kdr tuz kullanmadim. onu da 1.5 2 civari verdim o da parka giderken cocuklarda goruyodu. tuzlarini yolup veriyordum eline
(1,315 puan) tarafından
Bende kullanma taraftarı değilim. Kraker evde yapıyorum genelde ara öğün olrak. Bebe değil bu normal tuzle kraker
tarafından
10 aya uygun degil ztn birden bogazina bile kacar. illa veriyorlarsa seni dinlemeden tuzlarini temizle bazilarina laf anlwtmak zor
(1,315 puan) tarafından
Valla canım cvrem ben şu kdar büyüttüm bende biliyorumlarla dolu. Hayırlısı olsun inşallah. Adım çıktı bir sende var sanki çocuk die :))
tarafından
evet oyle oluyor malesef, onlara laf anlatmaktan ani yasayamiyoruz bir susamadilar
0 oy
tarafından
Ben 13 aylıktan sonra vermeye başladım tuzlu değil balık kraker. Başkalarında görüp alınca üstündeki tuzları temizliyorum
(1,315 puan) tarafından
Güzel fikir canım. İşte bizde başkasından görüp isteyene kadar koruyacağız bakalım.
tarafından
Aynen bende kendi öğrenene kadar vermiyordum şimdi birisini yerken görünce bakıyor bende çantamda balık kraker bulunduruyorum
(1,315 puan) tarafından
Bende sizin gibi birşey bulundurayim büyüyünce güzel taktık.
0 oy
(274 puan) tarafından
Yaşına girmesine 7 gün var bende veriyorum bazen çubuk kraker severek yiyor ama kaynana ve kayınpederin her şeye karışmasına bende cok sinir oluyorum geçen gün de benim bebeğime çay vermeye kalktılar vermeyin dememe rağmen 1 2 çay kaşığı verdiler yeter diyip aldım kucağıma ne dir bu zararlı şeyleri vermeye merakları anlamıyorum bi ara da fanta vermeye kalkıştı kaynanam küçücük bebek fanta içebilir mi diye kızdım bize bile zararlı küçücük cocuk nasıl kaldırsın 
(1,315 puan) tarafından
Fanta mi yok artık. Canım aynn ben emziryirum die ne çok tuzlu yiyorum ne baharatlı yiyorum ne çikolata vs yiyorum nede kola gazlı içecek içiyorum.  Allah kolaylık versin canım sana. Tavrını sert koy bence. Annesi bizik bizden başka herkes hüküm veriyor anlamadım valla
(274 puan) tarafından
Aynen öyle valla ya her şeyi cok bilmiş gibi davranıyolar ama bildikleri şey doğru değil 8 aylık hamileyim 1 ay sonea doğum olcak annemin benimle gelmesini istiyorum hastaneye ama kara kara da düşünüyorum benim yanımda bile vermeye kalktılar sa ben yokken hep zararlı şeyler verirler diye düşünmeden edemiyorum nasıl bırakcam gözüm arkada kalcak cok iyi bakarlar ama işte zararlı şeyleri vermeye kalkcaklar
(1,315 puan) tarafından
Bende o düşünceyle daha kimseyle tek bırakamadım. Hayırlı doğumların olsun inşallah sağlıcakla kucağına al bebisini amin . İns vermez
(274 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım inşallah sağlıcakla gelir kucağıma inşallah vermezler gitmeden önce uyarıcam zaten vermeyin diye
0 oy
(2,355 puan) tarafından
Bende verdim bisey olmadi cocuk yicekki tuzunda sekerinde tadini anlicak 
(1,315 puan) tarafından
Anladım canım saygı duyarım. Gelecek yıllarda koly obozite olmasına sağlığı açısından ben çok faydalı bulmuyirum. Heleki ilk 2 yaşında.
0 oy
(175 puan) tarafından
Bence tuz oranı olarak değil de 10 aylık bebek için yemesi sakıncalı ya çubuk kreker yutablir haberlerde çıkıyor bazen boğazına kaçtı falan 
(1,315 puan) tarafından
Aynn dgru diyorsunuz öyle birşeyde olabilir Allah korusun. Rabbim kimselere yaşatmasın
0 oy
tarafından
Çok tuzlu bir ikincisi de tehlikeli gibi geliyo bana hadi balık kraker olsa neyse bu kadar tuzlu abur cuburlari kendim bile yemiyorum bebeğime göz göre göre zararlı abur cubur yedirmem elimden geldiği kadar biraz daha sade şeyler verseler neyse 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Çubuk değilde günde 5 10 tane balık kraker veriyorum 9 aylik olucak 
0 oy
tarafından
Elimle ezip veriyorum
0 oy
tarafından
Benimki 13 aylık arada veriyorum canım çok severek yiyor 
0 oy
(119,346 puan) tarafından
bAlik kreker olur  
0 oy
(2,945 puan) tarafından
Bir de ben verdim birsey olmadicilar içinde ne kadar katkı maddesi var dışına parlak olması için sürülen yag ne yagi falan bir arastirsinlqr
(1,315 puan) tarafından
Cicibebeyi bile vermedim içinde kanserojen maddeler var die kaldiki market ürünü.elimden geldikce uzak tutacağım ins.
0 oy
(752 puan) tarafından

Bende veriyom ya benim babam marketciydi biz yemieye alışmışız şimdi torunu da markete gitti mi herşeye el atıyor çubuk krakeri çok seviyor balık krakeri de çok seviyor  hele bı görsen sincap gibi yiyiyor maşallah sıpa o yerken benim bile canım cekiyor karşılıklı yiyiyoruz  :D:angel:

(1,315 puan) tarafından
Hele on dişleri varsa nasıl tatlı yer aynn. :) Maşallah guzucuga
0 oy
(415 puan) tarafından
Benim kızım da 10 aylık aynı durumu bende sürekli yaşıyorum anlatıyorum her seferinde yine aynı kafalar değişmiyor. Bal, çikolata, gofret, bol baharatlı acılı yemekler gibi herşeyi vermeye kalkıyorlar verdikleri cevap da hep aynı biz de çocuk büyüttük.. Psikolojik olarak etkileniyorum kimseye güvenipte yalnız bırakamıyorum çocuğumu bu da beni çok yoruyor. 
(1,315 puan) tarafından
Bal Tehlikeli birde. Alerji durumu var. Bende sizin gibiyim biryere giderken bırak diyorlarda. Ardından birşey verirler die cesaret edemiyorum. Senin de işin zormuş. Tavri büyük koymak lazım sanirim
(415 puan) tarafından
Allah bize yardım etsin valla babasından başka kimseye güvenemiyorum çünkü ben yanındayken bile sürekli bişey yedirme çabasındalar sanki ben bebeğim den kıskanıp da yedirmiyorum. Bu çocuk illaki çikolata da şeker de yiyecek çünkü başka çocuklarda görünce isteyecek ama ne kadar geç o kadar iyi bunu anlamak istemiyorlar. Ben asla taviz vermiyorum yine de anlamıyorlar

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 164 göst.
27 Haziran 2022 Aile kategorisinde Civcivim (1,108 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 330 göst.
30 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ben anne (3,701 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 103 göst.
12 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Birkoalaannesi (496 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 144 göst.
30 Haziran 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde irem16. (3 puan) tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı

...