0 oy
399 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Neden örf ve adetlerimiz de MEME demek ayıp karsilaniyor ? Erkeklerin memesine meme demek ayip değil ama kadinlarin memesine meme demek neden ayip ? 

Sürekli memeye GÖĞÜS diyoruz ama orası göğüs değil. Göğüs omuzlardan ve boyundan başlayıp karin bölgesinde biten yerdir. Akciğer kalp kaburga göğüs kisminin içinde olan organlarimiz. Ama meme ayri başlı başına bi organ ve memelerimiz göğüsümüzün üstünde bulunur... 

Meme ve göğüs ayni şey olsaydı "MEME CERRAHİSİ VE "GÖĞÜS HASTALİKLARİ" diye bölümler olmazdı... 

BİRAZ ÖNCE Kİ Bİ POSTTA POST SAHİBİYLE AYNİ FİKİRDE OLUP MEME DEDİM DİYE UYARİ VERİLDİ POSTUNUDA KAPATTİLAR KADİNİN. ORDAN AKLİMA GELDİ 

MEME ARKADAŞLAR GÖĞÜS DEĞİL 

13 Cevaplar

+3 oy
(449 puan) tarafından
Bizim bayanlarin uzvuna a. m diyebiliyor muyuz kuaforde falan hayır direk bikini bolgesi diyoruz oylede dusunebikirsin yani galiba aklima ilk gelen bu oldu bazen orf ve adetlerimiz gercektende cok faydalı oluyor sınır cizderebiliyor insanlara bazi durumlarda ama işte hayat ve insanlar istediklerini istedikleri kadar alan varliklariz isimize geleni dogru sayar gelmeyeni saymayiz hayat ve dunya insan nefsi iste 
(7,709 puan) tarafından
Tamam da o dediğin kelime o bölgenin normalde adı değil, argoda adını o koymuşlar. Yani siz onu normalde de o şekilde kullanıyorsanız kullanmaya devam edin. Ama benim edebim o kelimeyi içimden geçirmeye bile el vermiyor, bunu anlatamıyorum galiba size.
(449 puan) tarafından
Anlayisiniz kit olmasaydi o paragraftan sadece o kelimeyi cikartmazdiniz ama saygi her insanda bulunmaz zihniyet farkli kabullendirme farkli
(7,709 puan) tarafından
Evet, haklısın. Benim anlayışım kıt olduğu için sadece kadınlara yönelik olan küfürleri de anlamak ve duymak ve okumak istemiyorum. Siz kullanmaya devam edin. Hadi baş baş!
(1,733 puan) tarafından
Mimar anne canım çabalaman boşuna anlatamazsın boşver
(7,709 puan) tarafından
Aynen öyle. Konuşmayı kestim zaten;)
-Reklam-
+2 oy
(1,156 puan) tarafından
Zaten ayıp günah hep kadınlarla hiç erkeklere değil nefret ediyorum böyle şeylerden cahil geliyor bana öyle insanlar
tarafından
O tayfa şimdi sanada gelir :) kadin meme dedi diye neler dediler kadina ya
(1,156 puan) tarafından
O tayfa kadınlarsa gelsinler canım. kendilerine has olan bişeyi linçlemek kendilerine hakarettir.
+1 oy
(4,875 puan) tarafından

Peki.   tamam :)

tarafından
Saol :D
+1 oy
tarafından
Söylediklerin doğru şeyler. 

Ama kadındaki meme cinsellik çağrışımı yaptığı için ayıp karşılanıyor erkeğin memesine dekolte denilmiyor ama kadının deniliyor. Fark bu. 

Erkeklerin memesini düşünüp tahrik olan duymadım hiç ama kadının öyle mi heleki etrafda bu kadar sapık zihniyet varken. O yüzden ayıp derler mahremiyet bu yüzden
tarafından
Evett dogru cevap budur
tarafından
Öyle Ama 0;)
0 oy
tarafından
Dediklerin dogru ama ayip iste 
tarafından
Neden ayip ama iste :)
tarafından
O bolge ayip karsilandigi icin ayip gercktnde ozel bir bolge ismi soylenemiyor
(3,823 puan) tarafından
Neden erkekler rahatça memelerim derken yada üst çıplak dururken ayıp değilde biz bir organımızın adını söylerken ayıp oluyor
tarafından
Biz kadiniz cunku ve ben bir erkegin memem dedigini duymdm daha cevremde
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Toplumda böyle bir algı var canım o yüzden  meme dersek snki ayıp bir söz söylemişiz gibi algılanıyor.
tarafından
Ay evet ya kadina neler dediler cok uzuldum
(3,823 puan) tarafından
Görmedim postu ama ayıp değil bana göre değişik bir ahlak anlayışımız var kadın kısa giyer laf olur günlerce konuşulur ama erkek daracık şeyler giyer her yeri meydandadır dedikleri şey yiğidin malı meydanda olur. İyi de yiğitlik vücudunu göstererek mi olur o zaman kısa giyinen kadınlar yiğit olmuyor mu?
Önce ahlak beyinde olmalı sonra dile dökülmeli
0 oy
(1,309 puan) tarafından

Niye ayıp olsun hiçte ayıp değil benim kızım memeee memee diye bağırıyo her yerde :D 

tarafından
Hahshaha
0 oy
tarafından
Ayıp günah diye diye kız çocukları onlara birşey yapılınca ayıptır günahtır diye söyleyemiyordu.

Şimdi ki nesil o yönden şanslı. Anneler çocuklarıyla herşeyi konuşuyor bilinçlendiriyor. Eskiden böyle değildi aman kızım sus aman kızım söyleme aman kızım ayıp..

Meme ile göğüs arasında dağlar kadar fark var. Meme kanseri demeye bile utaniliyo ne kadar saçma.

Ha edep farklı birşey edebe uygun yaşansın ama bu kadar herşeye ayıp gözüyle bakılmasın..
0 oy
(1,988 puan) tarafından
Dam üstünde un eler dombul dombul memeleeer
0 oy
(4,986 puan) tarafından

Yani bukadar detaya girmemistir simdiye kadar hickimse :)

Göğüs kulaga daha iyi geliyor bence

tarafından
Aynen oyle
0 oy
(11,217 puan) tarafından
nolmus ki memesine nie kapandi : D
0 oy
tarafından
Postu görnedim ama meme gayet normal bir kelime bence. Tıbbi olarak da bu şekilde geçer göğüs demez hiçbir sağlık çalışanı. Dediğin gibi ikisi farklı şeylerdir çünkü. 
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Çünkü canım bizim gelenek göreneklerimiz hep erkekleri koruma onları yüceltme üzerine Aslında dünya genelin de böyle dünyaya bir dönüp baktığımızda savaşları erkekler çıkarıyor onlar öldürüyor onlar tecavüz ediyor çünkü üstün olanlar onlar!!!biz kadınlarda onların güç gösterileri arasında ego savaşlarının içinde ya ölüyoruz ya dayak yiyoruz tecavüze uğruyoruz psikolojik şiddet görüyoruz. Bizlere bayan diyorlar eksik etek kadın aklı elinin hamuru saçı uzun aklı kısa vs vs şimdi sen gelmiş diyorsun ki niye meme değil göğüs diyoruz çünkü meme diyemeyen zihniyet olaya sadece cinsel açıdan bakıyor senın benım gıbı tıbbi  değil

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 161 göst.
17 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
32 cevap 1,083 göst.
14 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 254 göst.
6 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 917 göst.
15 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lisa1234 (1,389 puan) tarafından soruldu

379,300 soru

11,353,494 cevap

34,824 kullanıcı

...