0 oy
178 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,769 puan) tarafından
Hanımlar 1 hafta sonra 3 aylık olucak bebeğim. Rota aşısı vurdurmak istiyorum ama etrafımdaki bir çok insan gerek yok o aşıya diyorlar. Covid aşısı aslında o diyenler oluyor. Ilk bebeğim olduğu için pek bilgim yok. Maddi açıdan sorun değil ama kafam çok karışık o sorumluluğu almak. Dr. Sordum sen bilirsin tercih meselesi diyor. Baña bi akıl verin ne yapayım 1 hafta var aşıya 

16 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Rotaya covid aşısı diyen zihniyetle, covid aşısıyla çip takıyorlar bize diyen zihniyet aynı. Cahillik diz boyu. Sen doktorunu dinle.
(2,769 puan) tarafından
Kesinlikle öyle bende yaptırmak istiyorum tedbir bizim taktir Allahın
-Reklam-
+1 oy
(2,525 puan) tarafından
Bence parası olan olmayan bir şekilde bulup buluşturup yaptırmalı çünkü çok ölen çocuk var özellikle 0-2 yaş arası ishal çok kötü bir süreç Allah'ım bağışlasın cümlemizin evladını ama imkan varsa mutlaka yapılmalı derim
(2,769 puan) tarafından
Teşekkkür ederim. Çok şükür imkanımız var o konuda sorun yok
0 oy
tarafından
Covid aşısı ile rotavirusun ne alakası var? Cahillik diz boyu. Hayır kendileri cahiller, size de engel oluyorlar. 

Yaptırın arkadaşım, burada ve bebek bakiminda abartısız yüzlerce yorum okudum "yaptırmadım, çok pişmanım, çocuğum ishalden eridi bitti" yazan.
(2,769 puan) tarafından
Anlatamiyorum bazı insanlara daha yeni bebek bakiyorsun sen ne anlarsın diyorlar
tarafından
Aşıyı yaptırıp aynı isyanda olan kaç kişi gördüm.
tarafından
Kaç kişi?
tarafından
Çevremdeki çoğu kişi.

Burdada aşıyı yaptırıp da yakalanani çok gördüm
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Aşıdan sonra da virüse yakalan ve zor atlatan çok kişi gördüğüm için, ben yaptırmadım. Yani yaptıran da yaptırmayan da yakalanıp aynı şekilde atlatabiliyor. 

Ama doktorun da söylediği gibi, tamamen tercih meselesi. 
(2,769 puan) tarafından
Belirtileri neler
(2,692 puan) tarafından
Neyin belirtileri neler? Rota virüsün mü?
(2,769 puan) tarafından
Evet rota virüsün belirtileri
(2,692 puan) tarafından
Biz geçirmedik, geçiren arkadaşlar en çok  ishalden şikayetçiydi.
(12,854 puan) tarafından
Oğlum aşı olduğu halde yakalandı ama çok şükür bir serum ile atlattık yoksa yoğun bakım da yaticaktik yakalanan çok daha hafif atlatıyor canım
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Gerek yok diyenlerin çocugu rotadan hastanede yatıyo canım. Bu ne cahillik ya covid aşısı o diyen insanın beynini merak ettm 
(2,769 puan) tarafından
Eski kafali insanlar kendi zamanlariyla kıyaslıyorlar
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Ilk oğluma yaptrmstm 3 yaşında oğlum çok şkur bisey olmadi 16 günlük bebeğim var onada yaptırmayı dusunyorm cnm yaptrlmasi gereken bisey bnce 
(2,769 puan) tarafından
Tesekkur ederim bilginiz için bende yaptırım
0 oy
(1,154 puan) tarafından
27 sene önce de covid vardı herhalde annem bana yaptırmış... 

Neyse 2 çocuğuma da yaptırdım iyi ki yaptırdım etrafimda tüm çocuklar rota oldu hastanede yattı biz sadece olduk beslenmeye dikkat ettik 2 güne toparladık yaptırmakla yaptırmamak arasında fark bu
(2,769 puan) tarafından
Teşekkür ederim bilginiz için belirtileri neler
(1,154 puan) tarafından
Bizde çok belirti yoktu etraftaki çocuklarda kanlı ishal görüldüğünü duydum yetişkinlerde de vardı direkt hastaneye götürdüm gaita testi yaptılar ishal olmuştu sadece kan gözle gormedim hic testte çıktı ama aşı olduğu için çok hafif atlattık biz daha fazla sıvı takviyesi yapmamızı söyledi doktorumuz 2 gün sonra geçti ishali 1 hafta sonra doktor kontrolüne götürdüğümde atlattığını söyledi ama etrafımdaki çocukların %60-70lik kısmı hastanede yattı serumlarla takviye yapıldı ve çocuklar hem kilo hem enerji kaybettiler çektikleri acı ve hastalıkta cabasi
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Oğluma yaptırdım kacc kez salgın oldu ama hiç birinde gecirmedi rota virüsünü ama kızımda hastanede yatıyorduk yaptırmadım çok agır gecti günlerce ateş cok iğrenc kokulu ishali 1 haftadan fazla surdü zor atlattık doktorumuz aşısı olsaydı bu kadar agır gecirmezdi daha hafif geçirirdi dedi
(2,769 puan) tarafından
2 doz mu yaptrdiniz aşı dedgnz iğne mi vuruyorlar
(1,101 puan) tarafından
Evet canım 2 doz iğne
0 oy
tarafından
Hiçbir aşıyı vurdurmayan ben bu possttan uzaklaşıyorum
(2,769 puan) tarafından
Hiçbirini mi
tarafından
Hicbirini
0 oy
(1,044 puan) tarafından
O yaptırma diyenler ne kadar büyük vebale giriyor haberi bile yok aşısı olan çocuğu süründürür olmayanı ölüme kadar götürebilir bı virüs
(2,769 puan) tarafından
Kesinlike öyle cahillerle ugrasip duruyoruz
(1,044 puan) tarafından
Hastahanede rota virüsü ile yatan çocuktan geçilmiyor yiyecek 1 kıran bile olmasa kesinlikle bul buluştur yaptır
(2,769 puan) tarafından
Yaa Rabbim yardımcımiz olsun
0 oy
(119,167 puan) tarafından
cok onemli bi asi o asiyi olmayan bi bebek ölmüş
(2,769 puan) tarafından
Evet öyleymis
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Kesinlikle yaptırmalısın çok önemli bir adı bende önümüzdeki ay ikinci oğluma yaptırıcam
(2,769 puan) tarafından
Bende yaptiricam inşaallah
0 oy
tarafından
Kıçından uydurmuş yine birileri. Rota virüs çok tehlikeli. Şu anda da salgın var mesela. Bir sürü çocuk hasatende yatıyor. Asi olanlar daha hafif atlatıyor. Ben büyük olduğum halde koronayken ishalden hasteneye yattım ambulansla götürdüler ayağa kalkamiyordum hatta bayılır gibi oldum. Biz bile dayanamıyoruz bebekler nasıl dayansın.  Mutlaka yaptır .
(2,769 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun sizede  yaptiricam inşaallah
0 oy
tarafından
Cnm yaptir 2 dozunuda o ibemli birsey. Rota olanlar hastanede tedavi goruyor genelde. Ama asi olanlar cok hafif atlatiyor yada yakalanniyir
(2,769 puan) tarafından
Tesekkur ederim bilginiz için bende yaptırım
0 oy
(108 puan) tarafından
Ben geçen hafta persembe yaptirdim agiz yoluyla damlattilar zaten 490 tl verdim bi akrabamizla ayak ustu konusurken anlatti bi arkadasi yaptirmamis cocuguna sonra rotaviruse yakalanmis 3 gun hastanede kalmis cocuguma kucuk bir iyne bile yapilsa canimdan can gidiyo bence biryerden bulup buluşturup yapilmali
(2,769 puan) tarafından
Ayy Rabbim şafi ismi ile şifa versin inşaallah çok üzüldüm  kesinlikle yaptrcam
0 oy
tarafından
Asi olanlarda maalesef kapiyolar kızım da oldu 2 doz 2 hafta önce rota virüsüne yakalandı 11 aylık şuan 
(2,769 puan) tarafından
Rabbim şafi ismi ile şifa versin inşaallah durumu nasıl
tarafından
Şuan iyi cnm Allah razı olsun

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 79 göst.
6 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yenianne_tugce (1,269 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 148 göst.
0 oy
4 cevap 155 göst.
26 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde yigitinannesi0 (1,301 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 185 göst.

378,414 soru

11,326,719 cevap

34,780 kullanıcı

...