0 oy
58 göst.
Aile kategorisinde (1,663 puan) tarafından
5 günlük bebeğim dün banyo yaptırdıktan sonra baya uyudu uyandıramadım uyandığında sapsarıydı bügün sağlık ocağına götürdüler değerini söylememişler kilo almış bayada emziriyodum ama sütüm çok sarıydı internetten anne sütü sarılığı diye bir şey okudum sütün sarı olması da sarılık yapıyormuş nasıl geçecek ne yapmam lazım önerilecek bir şey var mı çok korkuyorum 

6 Cevaplar

0 oy
(25,224 puan) tarafından
Anne sütü sarılıgına yakalandıysa muhtemelen 2 ay falan sürüyo o. Sen sık sık besle yarım saatte bir emzir benim oğlumda anne sütü sarılıgı oldu 1 bucuk ayda düzeldi 
(1,663 puan) tarafından
Galiba ondan oldu çünkü sütüm sapsarıydı
(25,224 puan) tarafından
Sütün rengiyle ilgili bişey değil canım o sarı süt en faydalı süt onu sık sık emzir.
(1,663 puan) tarafından
İnternette o sütü atamadığı kana karıştığı için olduğu yazıyor pazartesi netleşicek artık
(25,224 puan) tarafından
Sütteki bir maddeden dolayı oluyor
-Reklam-
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Mama verme şansın varsa ilk 1 ay anne sütü+ mama ver mamayı sabah bir de akşam olarak ve saat başı bol bol emzir hastaneye götür tabi önce sağlık ocağına değil 
(1,663 puan) tarafından
Pazartesi gidicez mama var o ilk sarı sütte bittiği için doktor süte devam et dedi evde mama var ama alışmasına korkuyorum ilk kızım alıştı emmeyi bıraktı
(2,529 puan) tarafından
Sarılığı geçene kadar günde iki kez verirsin ben oğlum da öyle yaptım şimdi kızım olucak 1 ay mama da vericem ek olarak sarılık olmasın diye alismaz bence memeyi daha sık vericeksin çünkü
(1,663 puan) tarafından
Deniyim canm sağ ol
0 oy
tarafından
Korkulacak bir durum yok 

Çok sıcak olmayan saatlerde 10 dk kadar güneşe çıkar 

Işık kapatma açık kalsın gece bile ışıkta yatır 

Sık sık emzir 

Benim kızımın 19 su bu şekilde atlattık 
(1,663 puan) tarafından
İnşallah bir sıkıntı olmadan atlatırız
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Yani 3 çocuğumun  da 3 ay sürdü  uzamış  sarılık  ama anne sütü  sarılığının öyle  bir sey olduğunu  duymadim. Bol bol emzirmek tek çözümü.  Cok sari  olduğunu  dusunurseniz de götürün  doktora. Ne kadar kaka cis o kadar düşüyor  sarılık  cok yuksekse de fototerapi alır   
(1,663 puan) tarafından
Dün çok azdı çişi kaka yapmamıştı bugün biraz daha iyi
0 oy
(2,769 puan) tarafından
Bebegiminde 20 gün sürdü sarılığı hastanede yatış yaptılar. Dr. Gece yarim saat te bir gündüz saat başi emzir dedi uyanmıyordu sutumu sagip veriyordum sütüm yetmediği için mama takviyesi yapmıştım. O şekilde düştü 
(1,663 puan) tarafından
İnşallah düzelir bizimkide
0 oy
(119,309 puan) tarafından
bebegini gunlik disari cikar gunes gorsun max 20 dk
(1,663 puan) tarafından
Onuda yaparım sağ ol canım

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 45 göst.
13 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Y (133 puan) tarafından soruldu
0 oy