0 oy
469 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar hani derler ya bir yapan bidaha yapar diye... Yapar mı yapmaz mı sizce . yaşayan var mı örn birkere şiddet yaptı ama bidaha olmadı yada bir kere şunu yaptı ama o sondu ... Yok hep devamı geldi mi .... 

Ben hiç yasamadim ama bir yapan bir daha yapar diyorum siz 

24 Cevaplar

0 oy
(183 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Hem bir daha yapar hem de o yaptığı katlanarak artar. Misal itti mi? Sonraki sefer tokat atar. Aşağıladı mı? Sonraki sefer küfür eder. İstisnası da çok çok küçük bir yüzdedir.
tarafından
Katılıyorum balım sana
-Reklam-
+1 oy
(913 puan) tarafından
Karakteri olan yalnışını anlar tövbe eder. 
(913 puan) tarafından
Haklısınız. Ama siz de emin olun ki kuzeniniz evlenmeseydi o kadının ne mal olduğunu da bilemezdi. Aşk gözü kör ediyor boşuna demiyolar. Aynı sonuca varıyoruz yalnış yapmadan doğruyu göremiyo bazıları. Ama bazıları görse bile dönemiyo devam ediyor.
(183 puan) tarafından
Keşke aşk evliliği olsaydı o zaman ben de öyle derdim. Görücü usulü tanıştılar, 1 buçuk yıla yakın da konuştular bildiğim kadarıyla ama çok fazla gezip tozma fırsatları olmadı. Olsa belki bu noktaya hiç gelinmezdi zaten. Esasında hanfendi düğün günü kendini belli etmiş zaten ama abim bişey belli etmemiş, biz de sonradan öğrendik bunları malesef
(183 puan) tarafından
Son söylediğinize katılıyorum bazıları da yanlışı bile bile devam ediyor malesef
(913 puan) tarafından
Şükr etsin ki zamanında ömrünü heba etmeden kurtuluyo. Geçmiş oldun diyelim. Allah her kesin gönlüne göre versin inşAllah
(183 puan) tarafından
Aslında ömrünü mecburen heba etmek zorunda çünkü bir çocuk var ve kadın onu kullanıp her şeyi yapabilecek kadar karaktersiz. Yanı malesef boşanarak kurtulamadı. Amin gerçekten Allah herkesin gönlüne göre versin.
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Karaktere göre değişir ama şiddet eğilimi varsa devamı gelir bence 
tarafından
Katılıyorum buna
0 oy
(1,095 puan) tarafından
Bir değil bin defa yapar. 
0 oy
tarafından
Bir kere alıştımi devamı gelir bence
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Her zaman için geçerli değil ama %80 huylu huyundan vazgeçmiyor %20 ihtimal hatasından pişman olup doğru yola dönebiliyor. Kişinin %80 de mi %20 de mi? Anlamak için Risk alıp 1 kez daha şans verebilirsin gönlünde geçerse baktın yine yapıyor anla ki bundan insan olmaz. Vur kıçına tekmeyi 
0 oy
(2,062 puan) tarafından
Üzgünüm yapan yapar fırsatını bulunca 

Tedavi edilecek bşrsey ise yapmaz kolay kolay
0 oy
(242 puan) tarafından
Bir yapar bir daha bir daha bir daha sonuna kadar yapar 
0 oy
tarafından

Bir defa yapan yine bir yolunu bulur yapar maalesef can çikar huy çikmaz:ermm:

0 oy
(119,289 puan) tarafından
huylu huyundan vazgecmez demisler
0 oy
tarafından
Siddet değil sadece çoğu konuda yapan bir daha yapar
tarafından
Sadece örnek verdim aşkım
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Bir yapan hep yapar bir kere affeden hep afeder bu bir gerçek !
0 oy
tarafından
O yaptığının hatalı olduğunu bildirmezsen gene yapar 
0 oy
tarafından
Yapan tekrar yapar 

Bir insan 7 sinde neyse 70 indede odur 
tarafından
Yürü bere aynen
0 oy
tarafından
Yapar cnm sidet varsa yapar 

Yaşadığım için söylüyorum 
tarafından
Yaaaa
0 oy
(23 puan) tarafından
Bana boşanmak içim geliyorlar şiddet görenler aldatılanlar vs. Bir süre sonra boşanmaktan vazgeçip davadan vazgeçmek isteyenler oluyor hiç ikiletmeyip vazgeçiyorum davadan. Bugüne kadar o vazgeçenlerin hepsi geri geldi afam düzelmedi aynı şeyi yaptı yürümüyor diye hiç istisnası olmadı maalesef. 
tarafından
Maaalesef evert
0 oy
tarafından
Bence değişir kişiye göre .
0 oy
tarafından
Yapar bence insanlar değişmez maalesef
0 oy
(916 puan) tarafından
Alışmış kudurmuştan beterdir.

Aldatan yine aldatır

Döven yine döver

Hakaret eden yine hakaret eder

Haram yiyen yine Haram yer

Maalesef bu böyledir ve bunun gibi yüzlerce örnek var ama ben şunu gördüm şunu bildim bir insanın içinde varsa yapar ömrünün sonuna kadar da yapar
0 oy
(866 puan) tarafından
Bir yapar bir değil 10 kerde tekrar yapar 

İlgili bir soru bulunamadı

379,663 soru

11,365,111 cevap

34,842 kullanıcı

...