0 oy
606 göst.
Diğer kategorisinde (237 puan) tarafından
Arkadaslar çoğu kişi sacma sapan bi sekilde kac senedir yikamadin, bu perde bu hale gelene kadar nerdeydin gibi seyler yazmislar.. Ben sobali veya kömürlü kaloriferli bi evde yasamiyorum.. dogalgazli evde yasiyorum.. perdemin pislikten kararmasi imkansiz yani ve ben 3 ayda 1 perdelerimi yikarim.. bazen 4 ayda 1 de olabiliyorr.. bu perdem yikandikca karardi ve biride dalga gecer gibi siyahlarlami yikadin diye yorum yazmiss.. beyazlatacak bi fikriniz bilginiz varsa yazin dalga gecmenin lüzmu yokk.. sorun zaten neden bu perde karardi.. ayrica bazilarinizda  camasirsuyunda beklet yazmis.. tül perde camasir suyunda beklerse yıpranır bunuda ben soyleyeyim sizede bilginiz olsun. 

25 Cevaplar

0 oy
tarafından
O postunu görmedim ama sana şöyle söyleyeyim 10 senedir perde yıkama düzenim önce 1 saat 40 derece 800 devirde yıkarım sonra tekrar makineyi 2 buçuk saate ayarlar deterjanını tül parlaticisini ayarlar makineyi çalıştırırım makinenin ilk şu alma işlemi bitip dönmeye başlarken domestosu dökerim hemde baya bir dökerim sonra makine ilk suyunu bosaltmadan makineyi kapatır bir gece bekletirim sabah yıkar asarım 10 senenin sonunda perdelerimi bu sene değiştirdim yani kontrollü kullanırsan bir şey olmaz 
(237 puan) tarafından
Bu fikri bi kisi daha söylemisti bana gecenlerde. Denicem bunuda cok sagol
-Reklam-
0 oy
(10,671 puan) tarafından
Kız o brillantın Allah müstehakını vere çalışma odasına aldık biz de salın ve yatak odam taç 3 ayda bir atarım makineye hatta bazen daha da uzun zerre sararmaz kararmaz brillantın haftasına tövbe sigaraya bulamış bir görüntü guya dedik biz de orta kalite diye alalım idare etsin ama en büyük hatamdı
(237 puan) tarafından
Tac tan memnunmusun
(10,671 puan) tarafından
Valla memnunum canım hatta dümdüz desensiz benim tülüm ucunda sadece hafif dalga var. Zarif duruyor renk de değişmiyor
(237 puan) tarafından
Evet ben o yönden cok pismanim.. cok boguyor beni desenli perde.. alacak oldugum gayet sade olacak.. desensiz
(10,671 puan) tarafından
Hem eşyayı da boğmuyo inan
(237 puan) tarafından
Evet evet kesinlikle ..
0 oy
tarafından
O siyahlarla attinmi yorumunu benyaptim sen soru sordun yani ben kirmak icin soylemedim sadece siyahlarlami attin dedim bilseydin kirilican hic demezdim
0 oy
(650 puan) tarafından
Açıklama yapmak zorunda değilsin ki boşver kim ne derse desin 

İstersen senede 1 yıkarsın istersen ayda 1 ev senin perde senin kim karışabilir ki herkes çok temiz titiz olacak diyede bir kuralda yok 

Belki hastasın belki evin eşyalı kiralık evlerden sen oturduğunda öyleydi insanlar bunu bilip bilmeden hemen kaç senedir yıkanmıyo yorumu yapmış kendilerine neyse 
0 oy
(913 puan) tarafından
Kuzum ben de yorum yazmıştım. Deterjanli köpüklü su yap azacık çamaşır suyu da koy demiştim. Çünkü yeni geldiyimde hemen hamile kaldm annemler yurtdışında gelenim gidenim yardim edenim olmadi çocuk doğdu kenfime gelene kadar nerdeyse 1,5 sene perdelerim yıkanmadi. Tam beyazlamiyodu. Sana dediyim gibi yapmıştım. Sorunu çözmek için. Her defasinda beklet demedim zaten bu seferlik azacik köpüye karıştır dedim. 

İlgili sorular

+1 oy
13 cevap 329 göst.
8 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Nehirrr (788 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 48 göst.
0 oy
6 cevap 209 göst.
16 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde amine.mm (181 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 169 göst.
4 Nisan 2022 Diğer kategorisinde FazlaDertliBee (1,243 puan) tarafından soruldu