0 oy
601 göst.
Diğer kategorisinde (237 puan) tarafından
Arkadaslar çoğu kişi sacma sapan bi sekilde kac senedir yikamadin, bu perde bu hale gelene kadar nerdeydin gibi seyler yazmislar.. Ben sobali veya kömürlü kaloriferli bi evde yasamiyorum.. dogalgazli evde yasiyorum.. perdemin pislikten kararmasi imkansiz yani ve ben 3 ayda 1 perdelerimi yikarim.. bazen 4 ayda 1 de olabiliyorr.. bu perdem yikandikca karardi ve biride dalga gecer gibi siyahlarlami yikadin diye yorum yazmiss.. beyazlatacak bi fikriniz bilginiz varsa yazin dalga gecmenin lüzmu yokk.. sorun zaten neden bu perde karardi.. ayrica bazilarinizda  camasirsuyunda beklet yazmis.. tül perde camasir suyunda beklerse yıpranır bunuda ben soyleyeyim sizede bilginiz olsun. 

25 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Millet sana fikrini söylemiş sadece çamaşır suyuyla alakalı sen fikir sorduğun için bu kadar bilgiyle zaten beyazlatman  lazımdı perdelerini
-Reklam-
+1 oy
(119,388 puan) tarafından
bende baktim cok kirici yorumlar vardi
(237 puan) tarafından
Evet cok tuhaf insanlar.. kimseye kendmi inandirmak zorunda degilim ama ben titiz biriyim.. zaten makinadan çıkardığımda gözüme battigi icin buraya yazdm.. herkes farkli konulara girdi.. ve perdemi astgimsa gayette beyaz görunuyor.. ama makinadan ciktiginda gri gbi sanki hic yikanmamis
+1 oy
(4,089 puan) tarafından
Boşver ya gördüm perdeni hiç aklıma kaç yıldır yıkamadığın falan gelmedi perdenin kalitesiyle de ilgili bi durum hem beş yıldır yıkamasan bile kime ne benim evim benim perdem 5 yıl yıkamam sonra yıkayıp beyazlatmak isterim bazıları var temizliğe tapıyor 
(237 puan) tarafından
Evet aynen oyle hayir bende titiz biriyim tamam tapmiyorum ama titizim ve sık sık yikarım perdelerimi cnku gelenim gidenimde cok olur benm temiz olsun isterim
0 oy
tarafından
O tarz yorum yapmadım ama söyleyeyim

5 yıldır deterjan bölümüne Domestos dökerim biraz ve hiç yıpranma yok. ☺️
tarafından
Evet bende yapıyorum bende de yok yıpranma
(237 puan) tarafından
Makinaya dökmek farkli bende ön yikamasina döktüm.. ben camasirsuyunda bekletmekten bahsdyorum o yipratir tülü
0 oy
tarafından
Aman boşver canım takma 
0 oy
tarafından
Bence sen bunu beyazlatmak için alacağın vanish mis oymuş buymuş alacağına yeni oerde al daha mantıklı ben birinin evinde bu perdeyi görsem derim yani 5 senedir yıkanıyor heralde 
(237 puan) tarafından
Evet bu tülun böyle olmasi sinir bozucu.. yatak odasi tülüm bu digerlerinde böyle sorun yasamadim.. her ykkamamda gözüme batiyor asınca beyaz görunuyor ama makinadan ciksrdigimda hic yikanmamis gibi görünüyor..
tarafından
Asinca beyaz duruyorsa sıkıntı niye ediyorsun ki

Perde zaten toplanınca kara duruyor
(237 puan) tarafından
Evet asinca bi sorun yok beyaz duruyor .. ama bir araya toplandiginda neden yikanmamis gibi gri duruyor.. belliki kalitesiz brillant bi b.k degilmis.. dahada almam.. diger perdelerimin markasni bilmiyorum ama memnunum gayet bembeyazlar..
0 oy
(2,136 puan) tarafından
Bazı perdelerin kumaşı kötü oluyor o yüzden de boyle olabilir 

Benim salondaki de öyle 1 ay içinde berbat oluyor.
(237 puan) tarafından
Aynen öyle kardeşim
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Ben postunu görmedim ama önce leğene sıcak su ve tursil koyarım perdeleri geceden bekletirim sabahta makineye atarım deterjan gözüne 2 küp şeker karbonatta koyarım çok temz olr dene istersen
0 oy
(2,062 puan) tarafından
Valla sene de 2 ,3 defa yıkarım kımsenşn hafidne değildir temizliğimi yargılamak.

Boşver sen burayı burdaki puan alma tayfası linş tyfası ile knki
(237 puan) tarafından
Yok zaten benmde gözüme  battı artik perdemin neden yikandigi halde hala gri gbi durmasi.. cözüm aradigim icin buraya yazdim sordum.. millet baska konulara gecti
0 oy
(44,718 puan) tarafından
Kaç senedir perdelerde yıkarken  çamaşır suyu dökerim benim niye yipranmiyo hiç çamaşır suysuz yıkamam ve bembeyaz tertemiz cikiyo 
(4,089 puan) tarafından
Ha ben yanlış okumuşum ama o perdeler gerçekten kalitesiz belli yani
(44,718 puan) tarafından
Yerinde olsam yeni perde alırım zaten beyazlamaz  takincada kötü durur yani
(237 puan) tarafından
Asınca beyaz göründü ama degisicem brillant markasi güya kaliteli marka.. dahada almam brilant
(4,089 puan) tarafından
Brillantın kendi içinde de kalitelisi kalitesizi var benim annemin vardı hepsini attık valla o da öyle sürekli yıkar en son çamaşır suyuna koydu elimiz değince yırtılmaya başladı alabilecek durumdaysan at
(237 puan) tarafından
Evet Allah nasip ederse alicam insallah yenisini kumaşı cok kötü dahada almam brillant
0 oy
tarafından
Üç yıl bitecek eylülde evleneli baştan beri çamaşır suyuyla yıkıyorum hiç bir yıpranma yok ben postunu görmedim kuzum ama hangi deterjan ya da tül beyazlatıcı ile yıkarsan yıka beyazlamaz. Benim kayınvalidemin sapsarı tüllerini çamaşır suyunda beklettim yıkadım bembeyaz oldu
(237 puan) tarafından
Valla vanishin hem parlaticisini kullandm hemde beyazlaticisini yinede beyazlamadi demekki tülde sorun.. ön yikamasina camasir suyu kattim.. hatta extra su ekledim guzelce arinsin diye ama hic bir ise yaramadi.. en yakn zamanda degisicem tülumü
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Canım tül kaliteli değilse durdugu yerde morarıyor. Makineye koy. İçine bir sıvı kıvamlj olan bulaşk tapleti çok az şeker koy. Deterjan bölüme çok az beyazlar için deterjan ve kodla ve iş tül koy. Az az olsun. Baya Bi beyazlatır. 
(237 puan) tarafından
Tesekkurler denicem bunu.. cogu kisi yazmis bunu şeker falanda beyazlatiyormus
0 oy
(739 puan) tarafından
İnan her ay perde yıkarmi bir insan bazen 15 güne bir salonla mutfakta perdem bembeyaz diğer 2 arka odadakiler 10 gün içinde leş resmen domastos atarım tuz karbonat neler neler ya yok ama yok 10 gün zor beyaz durur sonrası kap kara vallahi bıktım ama inan perdeninin kumaş kalitesiyle alakalı bir durum salondakini yikayali 4 ay olcak daha bembeyaz duruyor digerlerini 2 hafta önce yıkadım ah gelip bir gör zift gibi olmuş gene yırtıp atacam vallahi boş konuşan çok olur Allah başlarına verince anlarlar böyle her halti eleştiren insanlar canım boşver hayatımda ne kadar elestiren insan gorduysem kınayan günah alan hepsi bin beterini yasiyor
(237 puan) tarafından
Ay sagol canim iyi geldi.. evet benmde bu tülüm bu sekilde cikti.. oturma odamin tülü hala mis gbi kar beyazi.. bu tülumde sorun oldugu icin zaten buraya attim.. hani biktim artik nasil beyazlatabilirim diye.. senelerdir yikamadigim tül olsaydi zaten senelerdir yikamadigim icin kararmistir dusuncesiyle buralara atmazdim
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Bazı perdelerin kumaşı yapısından dolayı kararma yapıyor canım karbonat denedın mi 
0 oy
tarafından
Canım benim perdelerimde böyle yol üstünde oturuyorum soba kullanıyorum ve ayda bir yıkarım geçen diğer odakileri arap sabunu beyaz sabun ve sodada ılık suda beklettim sonra yıkadım eskiye nazaran acildi benim perdemin yeri kötü yani kimseye de kulak asma ya boşver 
(237 puan) tarafından
Bende yol üstündeyim  ama perdemin yapisi bozuk yani kumasta var sikinti belli.. cnku duger perdelermde herhangibir sorun yasamadim bu perdem gittikce karariyor sanki her yikamamda daha kötü oluyor..
0 oy
tarafından
Peki onlara şey desene ‘ SİZENE SİZİN BABANIZIN EVİ Mİ SİZ BOKLU GOTUNUZU TEMIZLEYINDE BENIM PERDELERIME SONRA MANA BULUN’ desebe
(237 puan) tarafından
:)))  ahhh sagol canim aynen bazilarna bunu demek gerekte kimseye saygisizlik etmek istemiyorum.. yoksa cok seyler söylenebilir evet
0 oy
(2,698 puan) tarafından

Şunu unutma herkes herkese bişeyler söyler ancak bu benim için zerre umrumda olmaz sende öyle yap gereken cevabını ver geç benim temizliğimi yargılamak kimsenin haddine değil nokdaaaaa

(237 puan) tarafından
Aynen oyle canm sagolasin
0 oy
(966 puan) tarafından
Karı milleti çok fena gerçekten..
(237 puan) tarafından
Şeytan şeytan :))
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kuzu sabahki postunu görmedim ama fairy tablet atıyorum ben bir de eskiler civitle yıkardı o tarz şeyleri denesene bir. 
(237 puan) tarafından
Oda aklima geldide ama mavi birakir diye korkuyorum
(13,202 puan) tarafından
Akşam anneme sordum çok dökersen boyar dedi beyazlar için sormuştum. Ama şöyle de birşey var bazı tüllerin kalitesinden veya boyadından dolayı grileşme olabilir
(237 puan) tarafından
Evet belliki oyle bise.  Kalitesiz yani.. degiscem tülümü en yakn zamanda.. her yikadigimda dahada karariyor sanki.. asinca bi sıkıntı yok beyaz gornuyor.. ama maknadan cjkardigimda gri gbi
0 oy
(872 puan) tarafından
Bazı tüller  öyle oluyor zamanla gri tenge dönüşüyor. O yüzden sıkıntı yapma. Yanı asinca öyle gri olmuyordur herhalde. Temiz mi temiz. O kadar. Kim ne diyorsa beğenmeyen gelmesin evine. 
(237 puan) tarafından
Ya yok asinca beyaz duruyor evet .. ama makinadan cikardigimda gri gbi olunca yazdim buraya.. astiktan sonra beyazladigi belli oluyor ama coktan buraya post acmistim millet yağmışş posta ben kaldirana kadar
(872 puan) tarafından
Insanlar içindeki b.ku dökmeyi seviyor. Kafana takma.
(237 puan) tarafından
Ayy ne gerek varsa gercekten hic bu sekilde olmadim kimseye karsi resmen fesatlik insanlarin ici kara.. ne desemde insanlari kırsamın pesindeler.. cok şükürki  ben kendmi biliyorum benm titizligimden kocsm sikayetci siz ne diyonuz :) neyse sagolasinn

İlgili sorular

+1 oy
13 cevap 324 göst.
8 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Nehirrr (757 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 46 göst.
0 oy
6 cevap 205 göst.
16 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde amine.mm (181 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 169 göst.
4 Nisan 2022 Diğer kategorisinde FazlaDertliBee (1,243 puan) tarafından soruldu