0 oy
131 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar Çocuğum iki buçuk yaşında tuvalet eğitimi vermek istiyorum bezini bıraktırmak istiyorum Sizler nasıl yaptınız şu anda bezini çıkardım mesela güzelce konuşarak

5 Cevaplar

0 oy
(2,369 puan) tarafından
Ben de öyle başladım ama başarılı olamadık biraz erteledim 3 yaşına girecek hiç yüzü yok tuvalete bile gitmiyor. Senin ki gidip oturursa bilki umut var sabırla bekle altına falan yapacak bunlarda sakin kal lütfen ben çok stres oldum onu da etkiledi galiba. Kolay gelsin şimdiden
-Reklam-
0 oy
(11,217 puan) tarafından
cok spontane oldu. annemlwrdeydik. kizim 2 yasina geliyordu annem herseyi dio neden hala bez takion dedi. cikardim bezleri sakladim. bi iki kez kaza oldu rahatsz oldu sonra demeye basladi ama pek tutamiodu gidene kdr yine yapiodu. oyle oyle 2 haftada tam ogrendi :)
0 oy
tarafından
Çıkardım bezi normal iç çamaşırı ve pijama giydirdim bak cis yapicaz dedim götürdüm... Alkış afferim kızıma benim kızım çok akıllı harikasın dedim ... Bir buçuk yaşında başladım sürekli tuvalete götürdüm ... 2 saatte anne çiş anne diyordu oyun da yapsa götürüyordum ... Sonra 3 gün içinde kacirmalar bitti tuvaletin orda bağırmaya başladı anne çiş diye ... Ne halima isedi ne koltuğuma ne de yatağa ... Sonra gece bağladım bir hafta baktım islatmiyor onuda çıkardım ... Gece tuvaletine hiç goturmedim ... Hala gitmez ... Saat 7 ye kadar su... Meyve ... Meyve suyu ... Süt gibi şeyler icirdim 7 den sonra sadece su isterse su verdim onun harici bişey vermedim oyun yaparak çok çabuk öğrendi ... Zaten doğduğundan beri zor bir çocuktu ... Tuvalette hiç sorun olmadı .. büyüyünce tuvaletinden korkuyor inşallah kolay olur ... Oturup söylemesini bekleme sık sık tuvalete gotur yapınca alkış yap .... Oyuncak al bir kaç tane sakla ... Alıştıkça ver bir tane 
tarafından
Teşekkrler canım
0 oy
tarafından
Benimkide ilk başlarda istemedi oturmadı bile 22 aylıkken başladim öğretmeye 15-20 gün en az altına kaçırdı gece bağladım sadece ama artık tamamen bıraktı 28 aylık oldu sabır lazım önce yoksa bitiyor insan
0 oy
(1,453 puan) tarafından
Bende geçen sene başlamıştım 2.5 yaşında ama oğlumun konuşması çok yoktu kaldı yapamadık. Şimdi 3.5 yaşında 1 hafta oldu ilk 2 gün işedi her yere şimdi artk lazimliga yapio alıştı galiba ya 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 112 göst.
18 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Papatyaamm (1,375 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 118 göst.
6 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Zenan (705 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 158 göst.
2 Kasım 2022 Diğer kategorisinde berkin (909 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 83 göst.