+1 oy
414 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,545 puan) tarafından

Merhaba kızlar bugun dondurma yaptım tadı nasıl bilmiyorum. Yapan varsa da yorumlayabilir.. 

image

image

16 Cevaplar

0 oy
(246 puan) tarafından
Ellerine saglık cnm
(2,545 puan) tarafından
Sağol kuzum tadı nasıl olcak bilmiyorum ama inşallah iyi bir şey çıkar :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sütle yapılmıyor mu 
tarafından
Anladım canım ellerine sağlık güzel olmuşsa  kıvamı yazarmisin buraya tekrar bende yapim  süt ürünü alerjisi var bebeğimin emziriyorum sütlü bisey tüketmiyorum
(2,545 puan) tarafından
Tabi yazarım kuzu. Benimde bebeğimin ilk zamanlar süt alerjisi vardı. Bende tüketmiyordum.  Sonradan geçti inşallah sizinde bebişin geçer bir an önce
tarafından
Inşallah canım benim ne zman başladı ne zaman geçti.
(2,545 puan) tarafından
1 aylıkken şüphelendik kakasından sonra doktor diyete girmemi söyledi. İçinde süt olabilecek hiç bir şey dısardan poğaça ekmek falan hiç yemedim. Lavaşda süt yok kahvaltıda yedim. Neyse sonra benim görümcem bir doktor değilde pskiyatri ile ilgilenen birini görmüştü. Dedi ki hamilelik te süt ile ilgili bir olay yaşadın mı. Sadece annem bana sürekli süt iç derdi demesi ile tiksinmede yaşamadım ama içmedim. Demekki bunu yaşamassın bilinçsel çocuga geçmiş gibi bir şeyler dedi. Neyse sonra o konuyu çözdük dedi. 4 ay gibiyken doktor diyeti boz dedi cesaret edemedim. Sonra ki ay gittik bozdun mu dedi hayır dedim. Bana dediki hemen süt yogurt yeme içine katılmıs bir şeyler kek olsun ekmek olsun ye bir bakalım dedi. Sonra öyle geçti kuzu. Senin hamilelikte yaşadığın süt ile alakalı bir şey oldu mu. Yani belki sütü içmişsindir ama eşinle o an kavga etmişsindir böyle bir olsy gibi
tarafından
Öyle bisey varmıymış gerçekten ilk defa duydum. Benim kızım kabız kakasini yapamıyor 4 ay dan beri böyle şuan 7 aylık  halen devam ediyor süt ürünlerini kesmeme rağmen yine aynı rotgen ultrason çektik temiz dediler anlamadım
0 oy
(340 puan) tarafından
Ellerine sağlık güzel görünüyor.
(2,545 puan) tarafından
İnşallah kuzum bakalım güzel olursa çocuğa da bu yaz böyle vermeyi düşüyorum .
(340 puan) tarafından
Aynen canım çok mantıklı iyi düşünmüşsun
0 oy
(795 puan) tarafından
Güzel görünüyo eline sağlık 
(2,545 puan) tarafından
Sağol kuzum benim :))
0 oy
tarafından
Ohhh miss ellerine kollarına sağlık canım 
(2,545 puan) tarafından
Ayy sağol canım benimm :)))
0 oy
tarafından
düzenlendi
Ben yogurt koymustum oyle super olmustu ama bu da guzel olur ☺️❤️
(2,545 puan) tarafından
Aaaa inşallah güzel olur canısı :))))
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Yedikten snra da post ac ay merak ettim kivamini
(2,545 puan) tarafından
Tamam kuzu açarım bende merak ediyorum. Eğer güzel olursa yazın çocuklar için daha ekonomik daha sağlıklı olur valla
0 oy
tarafından
Çok güzel oluyor bende denedim ben içine pudra şekeri de koymuştum afiyet olsun şimdiden
(2,545 puan) tarafından
Ayyy inşallah bende merak ediyorum kuzu. Çylr olursa ysz çocuklar için daha güzel olur. Misafirlikte hafif tatlının yanına da güzel olur.
tarafından
Aynn cnm
0 oy
(119,461 puan) tarafından
hic yapmadim ben      
(2,545 puan) tarafından
Kıvamını atarım olduğunda bakalım bende ilk deniyorum :)
0 oy
tarafından
Bu tarifi ben gormustum bi yerde
(2,545 puan) tarafından
Benimde karşıma çıkıyordu bugun yapayım bakalım dedim. O kadar güzel mi? Diye :)
tarafından
Tadi nasil oldu
(2,545 puan) tarafından
ilk bakımda milşek gibi. Tam anlayamadım. Donarsa bir şeye benzicek gibi :D
tarafından
Bencede tam dondurma olmazda danino milksek gibi olur tadi
0 oy
tarafından
Afiyet olsun canım. Tadına bakınca post aç güzelse bizde yapalım ❤️
(2,545 puan) tarafından
Aynen canım açıcam eğer güzel olursa çocuklar bol bol yer yazın hemde misafir gelince çıkarırız bir hafif tatlının yanına
tarafından
Ay evet valla dondurma ya bayılıyorum hele tatlının yanında.
İnşallah güzel olmuştur
(2,545 puan) tarafından
İnşallah kuzu bende çok seviyorum :)))
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Tadı nasıl olcak bizede yaz :) afiyet olsun ellerine saglik
(2,545 puan) tarafından
Kuzu milşek gibi tadıydı ama donunda tam belli olur dondurma gibi mi olcak bakalım bir post açarım. Çok sağol :)) eğer tutarsa çocuklar için hem sağlıklı hemde bol bol yer yazın. Birde misafirin yanına tatlının yanına çıkarmalık da olabilir.
(7,036 puan) tarafından
Ay evet ya benim oğlan ne zandir dondurma diyip duruyor ama havale hala isinmadigi için vermeiyirum bide 2 yaşında daha :( nerde görse anne bak dodurma diyor yavrum yaz gelsede yese
0 oy
(9,001 puan) tarafından
Aaaa baska bisey istesem olacakmis:)) oglum youtube da acti basini gördüm sonunu izletmedi nasildi ki diyordum tam bu cikti oda muz cilekti:))))
(2,545 puan) tarafından
Efsaneee bir şey tadı daha tam donmadı meraktan baktım bunu yapınca daha normal dondurma yemek çok zorrrrr
0 oy
(752 puan) tarafından
Ben kremsantiyle yapiyom öyle daha gecrkw vanilya dondurma gibi oluyor kız  bı keresinde muz denedim tadi acimsi oldu niyeyse 
(2,545 puan) tarafından
O zaman muz tam olmamıstır kuzu bu muz tam olmustu ama inanılmazzz güzelll normal dondurma yemek daha zor olcak bundan sonra. Tam donmadı ama meraktan baktım muhteşemmmm
0 oy
tarafından
Oo çok guzl kız eline saglik
(2,545 puan) tarafından
Sağol kuzu tam donmadı ama muhteşem bir lezzettt normal dondurma yemem heralde :Ddd
0 oy
tarafından
Rengine ihanet etmese güzel görünüyo hahaa
(2,545 puan) tarafından
Bacım tam donmadı ama bir baktım tadına enfesss bunu yap daha normal dondurma yemezsin bir post daha açıcam yarın tamamen dondugunda

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 381 göst.
16 Mayıs 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde SeydaUraz (2,545 puan) tarafından soruldu
+1 oy
24 cevap 1,106 göst.
10 Şubat 2024 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 254 göst.
24 Eylül 2023 Diğer kategorisinde clk38 (1,373 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 73 göst.

381,038 soru

11,407,510 cevap

34,943 kullanıcı

...