0 oy
252 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Bugune kadar herseyimi tek hallettim lohusaligim bebegimi buyutusum hep tek başimaydi kaynanayla annem var ama faydalari yok bana

Simdi hamileyim gittim ben oglumla anneme kaynanama diyorum bakmiyolar annem diyo kaynanan baksin kaynanam diyor annen baksin

Ben muane olirken cocuk oralari dagtmis 2 yasinda

Doktorda kizdi biraz birine birakip gel dedi bakan kimse yok dedim inanmadi sen birakmiyosundur dedi

Annemi aradim anne nolur 1 saat gelsen dedim 3 te tekrar gidicem kaynanan nerde dedi o calisiyo dedim gunluk islere gidiyor ihtiyaci yok ama yinede gidiyo

Ee banane eviniz yakin o baksin dedi

Tmm dedim kapattim kaynanayi aradim calsiiyom dedi

Ya ben yapayalnizim bu hayaatta abartyormuyum allah askina bi gun olsun gelmezler torunlarini gormeye yada bu kiz hamile gidip biraz islerine yardim edelim demezler

11 Cevaplar

+1 oy
(13,888 puan) tarafından
Annen niye böyle yapiyor anlamiyorum. Hadi kaynanan çalışıyormuş ama annenin yaptiği ayip bence. Madem böyle yapiyor arayip sorma sende. Komşu bile bakar ama insan birakamiyor işte. 
tarafından
Zaten aramam artik
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yok abartmıyorsun buyuk olmak sadece yaş ile olmuyor tabıkı bakmaları gerekıyor
(286 puan) tarafından
Ama bi topluma girince de torunumda torunum derler. Bende de var ole kayinpederin esi al git kendinle diyo bende is zamani bakiyon ya simdi de bakacan e. Gibi diyom mecbur bakiyoo
tarafından
Yok topluma girincede bakmaz benimkiler
(286 puan) tarafından
Onlar o zaman senin tek basina islerini halletmene alismislar da sıkıntı ya gelmek istemiyorlar gerci torun sıkıntı olmaz ama sizinkiler biraz sıkıntı
0 oy
tarafından
Doktor işine baksın ıster bırakırım ister bırakmaz çocuğum orayı dağıttı ise o çocuk dağıtacak Sende peşimden toplat işin olamayan şeye karışma ben diyormuyum o alet deil şu aletle bak o gözüme daha güzel göründü diye
tarafından
Canm napablrm mecburdum
0 oy
(3,359 puan) tarafından
Valla ben de doğumdan önce 1 ay hastanede yattım o zaman da doğumdan sonra oğlumla 25 gün hastanede yattım 4 ay sonra kaynanamlarla ev ayırdık hiç bilmediğim memlekette hastaneye de pazarada markete de tek gidiyorum oğlum yanımda kimseye bırakmadım kimsede yardım etmedi bı tek eşim vardı oda çalışıyor şuan yine hamileyim son 3 kontrolüme oğlum ile gidiyorum doktorum hiç kızmadı niye çocukla muaneye geliyorsun diye hatta oğlumu yanına alıyor ultrason ile bebeğe bakarken bak kardeşin ne yapıyor falan diyor 
tarafından
Benm devlet hastanesi adam akilli muane bile etmedi
(3,359 puan) tarafından
Bende devlete gidiyorum
0 oy
(97 puan) tarafından
Ah be canim ayni beni demissin kaynanam yok vefat etti annemde hasta kendine slzor bakiyor inan uc gjndur hastayim hastaneye gidemeyorum bebegimi bakcak kimse yok diye ama biz onlari birileri baksin yada büyütsün diye dunyaya getirmedik ozellikle turk toplumumda dedeler nineler sanki cocuklarimiza bakmakla yükümlü gibi davraniyoruz halbuki degiller evet zor ama ilerde gecicek hepsi yapcak bisey yok.
tarafından
Seninkiler yine hasta biride vefat etmis ama benimkiler sapasaglamlar sadece birbirlerini beklerler o baksin bu baksin
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Bnmkiler yapamaz ya da yapmazlar. Bnde onlara tenezzül etmem. Bnde muayenelerde kızımla girdim ama kızım 4 yaşında. Uslu uslu oturdu bı kere bile kizmadilar. Madem yalnızsın madem herşeyi tek yapıyorsun nasıl ikinciye cesaret ettin. Kazaysa bilemem ama bn 4 yaşında olan çocuğumda bile ödüm koptu ne yapacam diye. Allah'a çok şükür atlattık o günleri
tarafından
Oglum cok sklyo evde gidip gelecek ailem yokki adam akilli kiş boyu burnumdan getirdi ona bi yoldaş olsun diye istedim
(1,461 puan) tarafından
Yanlış düşünmüşsün. Şimdi ikisiyle çok zorlanacaksın. Bnm kız kreşe gidiyor bn bebekle ilgileniyorum gitmese naparsin bilmiyorum. Hiç durmuyor bebek. Kızım da ondan daha bebek o da durmuyor
tarafından
Hayrlisi ya:)
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Kaynanan neyse de annenin böyle düşğnmesi çok üzücü ya 
tarafından
Bende cok uzuluyorum
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Valla bizimkiler de öyle hiç birinden fayda yok. Hele sen birde doğurda gör. Genee biri karnında. Benim 3 tane Allah kimseye muhtac etmesin. 
tarafından
Allah yardimcimiz olsun
(3,551 puan) tarafından
Amin. Tırnagın varsa başını kaşı.. Öyle kötü bir devire denk geldik ki. Ne anne anne ne baba baba.. Hiç kimseden fayda yok.
tarafından
Anneme biraz sitem ettim kendini savundu hemen
0 oy
tarafından
Allah merhamet versin. Seni doğuran ana taş kalpli mi mübarek. 
tarafından
Benim annemde bana yardim etmiyordu diyor hep
tarafından
İyi o da ona mı özenmiş. Allah böyle insanlardan korusun ya. Benim aklım almiyor.
0 oy
tarafından
Bakmaları gerekirdi ya ikisinin de. 

Yakın olsam bana bırak git derdim vallahi.
tarafından
Komşu bile diyor birak diye
0 oy
(2,156 puan) tarafından
Çok sasirdim ya annenin öyle yapmaması lazım hadi kaynana neyse de ben geçen köye gittim annem dedi sen eğer özlemez sen kızını yanımda kalsın ben ona bakarım Bir hafta dedi bu kadardı fedakar yani  
tarafından
Maşallah ya

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 234 göst.
1 gün önce Diğer kategorisinde orbanesara (879 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 721 göst.
13 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,352 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 291 göst.
13 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Nedirsinoglumm (263 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 397 göst.
7 Mart 2023 Aile kategorisinde Minimalist (271 puan) tarafından soruldu

380,333 soru

11,388,094 cevap

34,891 kullanıcı

...