0 oy
542 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Burda bazı kişilerin başına gelmiştir böyle durumlar sizlere sorayım dedim sinirlerim bozuldu sabah sabah ya bir numar aradı eşimi sağlıklı yaşamdan bi yer den diş beyazlatıcı diye bsey sipariş etmis eşim 5.6 ay önce gelmiş kapımıza sipariş haberimiz yok aramadilar msj da atmadılar şimdide aramış kargoyi alin sonra geri iade edin mahkemeye vermeyelim ara bulucuymus bu ariyan kadın mahkeme cezası 2.750 milyar ceza gelir size yoksa diyo böyle bsey olabilirmi ya çok saçma geldi bana almadigimiz ürün için mahkemey3 verceklermis sözleşme filan da yok ortada böyle bsey olabilir mi bilenler cevaplasin kafayı yicem ya ürün de 300 TL dolablndirici mi bunlar

20 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Sipariş etmedi iseniz hiç kafani yormaya değmez 
tarafından
Sipariş etmiş eşim ama hatirlamioz gelmiş sipariş haberimiz yok 5.6 ay önce olmuş
-Reklam-
0 oy
(7,163 puan) tarafından
Cnm e devleten konturol et eşinde baksın açılan dava dosyası yoksa dolandiricidir
0 oy
(839 puan) tarafından
İnanmayın itibar etmeyiniz madem öyle adresimi soyle hangi adrese detin kendi silahı ile vurun
0 oy
(162 puan) tarafından
Kargo şirketine sordunuz mu var mı öyle bir kargo
tarafından
Kargo şirketi hangisi haberimiz yok ki mesaj da gelmedi aramadılar da  ondan tuhafıma gidiyo eşim de diyo alalım 300 TL az para değil
(162 puan) tarafından
Esin neden alalım diyorki almadiginiz ürüne para mı verceksin ben senin yerinde olsam gider tek tek kargoları dolaşırım bir daha atarlarsa ses kaydına alıp ben onlara dolandırıcılık davası açarim
0 oy
(246 puan) tarafından
Kargo sırketine bir sorsaydın cnm
tarafından
Kargo şirketi hangisi bilmiyom ki cnm ne msj ne arama yapmadılar sipariş geldi diye haberimiz yok 5.6 ay önce olmuş şimdi arıyor mahkemeye vercez diyo eşimde gelsin alalım siparişi diyo
0 oy
(10,567 puan) tarafından
Ben gidiyorum şimdi adliyeye de bir daha ararsa.avukat sicil no u ver baroya gidiyorum de bak nasıl tutuşuyor. Birde ok mık ettigi anda simdi polise gidiyorum sikayetci olmaya dediğin an kapatıp engeller
0 oy
tarafından
Msj gelmişti bana baktım e devletten bir sey yok sipariş ettiğiniz ürünü almadınız diyordu link vardı tıklamadim daha da gelmedi
0 oy
(4,282 puan) tarafından
Arabulucu olan avukat önce davet kağıdı gönderir telefondan ararsa da saat gün belirlemek için arar 
tarafından
Bilmiyom cnm aramış siparişi alın parasını vercez sonra geri iade edecekmisim bize öyle mesaj ne geldi ne etti neyine güveneyim bilemedim 300 TL para az da değil eşimde alalım gitsin diyo mahkemeye verir mi yani ürünü almasak
(4,282 puan) tarafından
Hayir ole telefon ile mahkemeye verdik vs diye asla telefon açılmaz ben hukuk burosunda calisiyorum.  Büyük ihtimalle dolandırıcı
tarafından
Ben eşime diyom anlamiyo ya dolandırıcı diyom hani ne sipariş etmişiz niye msj. Gelmedi kargo şirketi vs arayan olmadı eşimde gelsin ürün diyo alalım mahkemeye vermeyelim ürünü alın iade edin diyo onun için ariyo öyle olsa mesaj gelirdi siparişiniz geldi vs diye demi
(4,282 puan) tarafından
Yüzde yüz dolandırıcı canim itibar etmeyin
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Sonuçta sizden para istememiş dolandırıcı olsa para isterdi. Arabulucuysa eğer buluşmak için randevu ayarlaması gerekir. Kadını tekrar arayıp konuşun
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Dolandırıcı canım bana inan 100 kez mesaj attılar ama ben ısrarla onları aramayınca bıraktılar atmayı verin mahkemeye deyin geçin 
0 oy
(1,454 puan) tarafından
5 6 Ay sonra ne alak ariolar bidaha anlamadim . Googledan numaraya Bi bak canım yorum vs varmi
0 oy
tarafından
Canım budolandirici anneme de zayıflama çayı almissiniz kapıdan kargoyu mağdur ettiğiniz için size dava açmış dedi 1450 lira istedi annem adliyeye gitti öyle bişey yok
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Bi kere intrfnet üzerinden aldığın ürün kapıya geldiğinde istersen geri gönderebilirsin alma zorunluluğun yok bunu maliye ve tüketici hakları söylüyor. Bazı işsiz avukatlar mahsus böyle dosyaları alıp milleti arıyor para koparmak için. Kendin ara deki tüketici haklarıyla görüştüm ürünü alma zorunluluğum zaten yok ve bana büro numarası verir misiniz rahatsız ettiğiniz için mahkemeye başvurcam bak nasıl tutuşuyor. Bizimde başımıza geldi direk aradım ağzıma geleni söyledim ben o büroyu bulup sizide işsiz olduğunuz için milleti dolandırıyor diye gelip orda rezil edicem dedim üstüne abim aldı tlfonu gelirsem seni sakat bırakırım dedi kapattık hemen arkasından özür mesajı attılar bide arayan erkekti. Dediğim gibi görmediğin ürünü alma zorunluluğun yok. 
0 oy
(775 puan) tarafından
Polisi ara sor canım hatta en yakın karakola git arayan numarayı ver onları dinle başka kimseyi dinleme
0 oy
(755 puan) tarafından
İyide kargo şirketleri zaten kendisi adrese ulaşılamayan siparişleri geri gönderiyor bunca zaman ne durmuşlar öyleyse bile
tarafından
Bende anlamadım. Cnm valla 5.6 ay neyi beklediyse tuhafıma giden de o
0 oy
(3,127 puan) tarafından
İnanma canım call center da çalıştım satış tekniği bu alın diye yapıyorlar hiç inanma :)
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Geçen kardeşime de aynısı oldu avukat tanıdığımız vardı dolandırıcı dediler inanma sakın hiç bişey yapma para falan da verme sakın 
0 oy
(415 puan) tarafından
Dolandırıcılar kargoyu almayın size hiç bişey yapamazlar ortada imza yok senet yok 
0 oy
(1,109 puan) tarafından
Bende kaç sene önce fairy bulaşık makinesi tableti istemiştim..... Kargocu açmama izn vermedi bide içinden ne çıkar belli dgldi geri iadesi yoktu..... bende almadım....

DHA bu sene aradılar aynı şekilde fln birşeyler dediler davalik baro fln.... İlk korktm tâbi...sonra netten araştırdım ki hep dolandırıcıymislar...

Tam araştırmadan gerekirse avukat birine sormadan para fln yatrmayin...

Asıl onlar mahkemelik insanlar da neyse
0 oy
tarafından
Canm eğer sipariş verdiyseniz dogrudur siparişi onaylarken sözleşme kabul edip onay veriyoruz sonuçta 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 72 göst.
0 oy
20 cevap 329 göst.
26 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Tuba Y (711 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 194 göst.
17 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Azracan11 (813 puan) tarafından soruldu

374,707 soru

11,208,298 cevap

34,514 kullanıcı