+1 oy
317 göst.
Diğer kategorisinde (176 puan) tarafından
Bugün bi arkadaşımla telde konuşuyorduk onun kızı var 18 ay 20 günlük benim oğlum da 18 aylık bizden 20 gün büyük neyse bağırırken sesi geldi anneanne diyo evdekilerin isimlerini bilmiyo Ömer Ömer diye sesleniyor hayvanları renkleri biliyormuş maşallah kimseninkinde gözüm yok rabbim uzun ömür versin ama oğlum bilmiyo anne baba dede hadi bitti gitti Allah Allah bay bay der öper bu kadar oğluma ben öğretemedim çocuk nerden bilsin ilk bebeğim ve oğluma çok büyük haksızlık yaptığımı düşündüm arkadaşım çalışıyo kızına kayınvalidesi bakıyo sizin bebekler nasıl

9 Cevaplar

+3 oy
(25,224 puan) tarafından
Anaokulu öğretmeniyim ve çocuguma bu denli yüklenmiyorum. Çocuga yaşının gerektirdiğinden fazla sorumluluk ve Bilgi yüklemek marifet değil aksine çok yanlış birşey. Herşeyi öğrenmenin yaşı var. Çocuguma akademik bilgileri yüklemiyorum zorla ve kendimi yırtarak. Yarış atı yetiştirmiyorum çocugum 18 aylıkken maviyi kırmızıyı yeşili bilse ne olur bilmese ne olur millete benimki hepsini biliyo havasını atmak için çocuk yapmadım. Çocuga manevi şeyleri vermek ilgi sevgi şefkat özveri oturup onla oynamak sevmek bunlar akademik bilgilerden daha değerli şeyler. 
(25,224 puan) tarafından
Resmi kurumlar 24 aydan itibaren alıyor
tarafından
Süper bir yorum gerçekten
(7,711 puan) tarafından
Devlet okulu için sordum teşekkür ederim yinede :)
(25,224 puan) tarafından
48 aylık devlet okulu almaz rica ederim canım.
Teşekkür ederim kızlar
(7,711 puan) tarafından
Peki kaç aylık alıyorlar kusura bakmayın kafanızı şişirdim
-Reklam-
0 oy
(2,593 puan) tarafından
benim oğluma da babaannesi bakıyor renkleri anlıyor ama söylemiyor onun haricinde hayvanları da at kedi inek köpek dışında söyleyemiyor ama maşallah ben geri de olduğunu düşünmüyorum 17-18 ayından beri ikili cümle kuruyor 1-2 aydır da üçlü cümle çıkartmaya çalışıyor 23 aylık
0 oy
(158 puan) tarafından
Kız 19 aylık benimkide renkleri ****** isimlerini bilmiyo. Anne baba dede dayı falan diyo gitti ver bay bay görüşürüz su içiyim mi mama yiyim mi diyo ama bu kadar her bebek farklıdır büyük oğlum bu aylarında hayvanlarıda biliyodu renkleride sayı da sayıyodu ama küçük oğlum bilmiyo daha doğrusu çok hevesli değil bişey anlatırken konuşurken hemen sıkılıyo gidiyo veya ağlıyo üstelemiyorum bende nasılsa bir gün öğrenicek taklit ederek öğrendi zaten şuan ki herşeyi
0 oy
(17,721 puan) tarafından
Çokta geç değil öğretebilirsin üzülme
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Maşallah oda öğrenir kuzum 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Herseyi zamanında bilmesi daha iyi bosver öğrenir 
0 oy
tarafından
Benim kızım herşeyi kendi kendine öğrendi ne ****** öğrettim ne sayıları nede renkleri çizgi filmlerden öğrendi 
0 oy
tarafından
Ben öğrettim hepsini söylüyordu herşey biliyor maşallah ... Herşeyi ismiyle şöyle çok akıllı oluyorlar öyle ... Hala geç kalmadın balım ... Mesala şunu ver deme işte topu ver masaya çıkma sandelye kafana düşer ... Hep karşında büyük çocuğa anlatır gibi anlat ... Sorarsa tekrar şöyle ...  Suçlayip kendini herşey bitmiş gibi davranma 3 ay öyle yap bak hem konuşmaya başlar hem herşeyi öğrenir o çocuktan bile akıllı olur 
0 oy
(12,993 puan) tarafından
Kalabalık ortam da olduğu için  

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 396 göst.
0 oy
1 cevap 43 göst.
11 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 107 göst.
2 Aralık 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu