0 oy
211 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,618 puan) tarafından
Kızlar 7 aylık kızımın üç gündür ateşi var 38e kadar çıkıyor ateş düşürücü veriyorum sonra geri iniyor idrar yolu enfeksiyonu için antibiyotik kullandık iki hafta oldu biteli doktor kulaginda bogazinda bişey yok antibiyotik yazmıyorum sadece ağrı kesici ver dedi bi hafta takip et polikliniğe getir kan değerlerine baksınlar dedi sürekli ateşi çıkıyor diştrn dolayı olabilir mi dedim ama daha dişle ilgili agzinda bişey yok ishal kusma gibi bi durumda yok ne yapacağımı şaşırdım 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kac aylık canım
(1,414 puan) tarafından
6.hastalık ne oluyo kız.???
tarafından
Bebekelr arasında sebebı bellı olmayan bılasıcı hır hastalık canım 3 gun yuksek atel yapar ne yaparsan dusmez 4. Gun düşer vucutta kırmızı dokuntu oluşur 1 hafta ıcınde hepsı gecer
(1,414 puan) tarafından
Ayy Allahım ilkkez duydum bu hastalığı ama öğrenmiş olmam iyi oldu aklımda bulunsun.. Post sahibine de çok geçmiş olsun
tarafından
Korkulcak bırseh degıl canım sadece ateş tehlıkelı oldugu ıcın cocuga sureklı dus aldırmak atesını kontrol altında tutmak lazım
tarafından
Griple aynı aileden olduğu söylenir, bir çeşit gribal enfeksiyon ama semptomları farklıdır, çok yüksek ateş yapar bildiğim kadarıyla, en geç 1 haftaya geçer geçmiş olsun
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kaç aylık canım damaklarinda beyazlık falan var mı
tarafından
Yok yok canım sen bakma kimseye. Doktor görsün bı. Bide ateşini düşürmek için duş aldirayim düşsün deme önce doktor görsün çünkü atesi evde kendi imkanlarınla düşürmek her zaman iyi değil
(1,618 puan) tarafından
Peki bu ateş ne zamana kadar sürer
tarafından
Valla kuzu belli olmaz neyden kaynaklanıyor onu bilmek lazım önce. Ateş ölçer var mı kaç derece
(1,618 puan) tarafından
38e kadar çıkıyor geri iniyor
tarafından
Bebekler için 38 yüksek canım. Götürme imkanın var mı hastane yada sağlık ocağına
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Canm tabi istersen yine doktora götür ama atesi devamlı yoksa bi inip bi cikiyosa o enfeksiyondan değil dişten dolayıdır dedi bana doktor
(1,618 puan) tarafından
Sıcağa gelince çıkıyor soğuğa gidince iniyor
(9,626 puan) tarafından
O zaman diş atesidir canim bizim kızın da öyleydi,evde 39 buçuk cikan atesi hastanenin önünde 2 dakika da 36ya düştü
0 oy
(7,187 puan) tarafından
Disten olabilir canim 
(1,618 puan) tarafından
Damakları beyazlamış şuanda. Ama böyle sırasıyla bütün dişleri kabarık
0 oy
(319 puan) tarafından
3 gün olmus bugunden sonra dusecektir yavas yavas. kan tahlili yaptirmani oneririm kizimin kaninda mikrop cikmisti kucukken. bademciklerine de baktirabilirsin en ufak kizariklikta ates vs yataklik oluyo hemen kizim bademcikleri buyuk oldugu icin cook cekiyoruz atesten ama dikkatli ve kontrollu ol fitil kullan geceleri cikmaz butun gece gunduz de ates dusuruculeri donusumlu verebilirsin 
(1,618 puan) tarafından
İnsallah distendir ya ama ishali yok kusması yok bademciklerine kulaklarına baktı orda da bişey yok
(319 puan) tarafından
Distendir buyuk ihtimal ben iki kizimda da farketmedim dislerinin nasil ciktigini. ateslenirlerdi hasta oldular derdim ertesi gun bakardim dis patlamis yani kusma ishal falan filan hic olmadilar sadece sicak olurlardi ateslenirlerdi bazen 1 hafta surerdi bazen 1 gun endise etme daha coook ateslenecek :)))
0 oy
(118,984 puan) tarafından
ya dis geliyo yada 6.hastalik
(1,618 puan) tarafından
O nedir canım ilk kez duydum
0 oy
(68 puan) tarafından
Kan değerlerine bakıldı mı? Kanda enfeksiyon olabilir ondan inip çıkar.
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Benim büyük oglumunda ateşi çıkardı sadece kusma elini ağzına götürme ishal hicbir belirti yoktu disle ilgili meğer dismis seninkininde distir büyük ihtimal eğer testleri temiz ciktiysa küçük oğlum 6 aylık geçen ay 39 dan düşmedi ateşi 3 gün boyunca hastaneye götürdüm bakmadiklari test kalmadı düşmedi de ateşi dişte patlamadı anneannem yağı ısıt içine aspirin koy ez masaj yap ilininca dedi yaptım öyle düştü normal kontrole gidince sağlık ocağına dışı var 4 tane kabarmış ateşi ondan çıkmıştır dedi doktorumuz 
0 oy
(3,600 puan) tarafından
Disten olmasın canım olamadi bı götür doktora 
0 oy
tarafından
Damakları beyazlamış şuanda. Ama böyle sırasıyla bütün dişleri kabarık demişsin canım diş ateşine benziyor çok geçmiş olsun
(1,618 puan) tarafından
Evet evet üst taraf çok kabarık
tarafından
Ateşi çok yüksek seyretmiyor çünkü 38,5 sonrası yüksek ateştir bazı çocuklar dişi zor çıkarıyor heleki birden fazla geliyorsa zorlanıyordur kuzucuk korkma inşaAllah
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Distir bence benim kizda o aylarda ateslendi ama ne ateş doktora gittik enfeksiyon dedi dış falan yok dedi üç gün sonra ateş düştü iki diş birden patladı 
0 oy
(782 puan) tarafından
Kaninda mikrop.olabilir ani cikmalar yasiyorsa kan tahlilinde çıkar 
0 oy
(7,526 puan) tarafından
Rabbim şifasını versin kuzunuzun ateşin bir sürü nedeni olabilir üç günden uzun süren ateşin nedeni araştırılmalı.
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Her ay aynı zamanlarda ateşi yuklseliyorsa bı hastalık var ondan olabilir

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 171 göst.
0 oy
7 cevap 280 göst.
24 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 594 göst.
26 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Elif yalçın (1,327 puan) tarafından soruldu