0 oy
377 göst.
Diğer kategorisinde (5,108 puan) tarafından

40 haftalık olduk ama oğlumun gelmeye hiç niyeti yok :) Ne sancı ne nişan ne de suyum geldi. 40 haftadan sonra risk olduğu için bugün acile gitmeyi düşünüyoruz çok merak ediyordum ilk gebeliğim ve gün geçtikçe ağırlaşıyorum. 

Bugün belki doğururum suni sancı nasipse almak istemiyorum ama doktorum bir hafta önce bebek iri demişti hayırla sağlıkla gelsin önereceğiniz bir şeyler varsa doğumun kolay olması için tüm fikirlere açığım ♥️

14 Cevaplar

+2 oy
(7,655 puan) tarafından
Bence gitme. Gelecek sonuçta bebek.  Orada alttan oynuyorlar üstten oynuyorlar mahfolan sen oluyorsun
(5,108 puan) tarafından
Canım ablamda yeğenim 40 haftalıkken anne suyundan içmişti o sebepten korkuyorum nasıl olduğunu merak ediyorum. Ama hiçbir sıkıntı yokken durduk yere yatış vermek isterlerse kabul etmem
(7,655 puan) tarafından
İşte o öyle olmuyor canım maalesef. Acile gitmek yerine yarın ertesi gün kontrole git derim
(5,108 puan) tarafından
Hmm olmazsa yarın erken saatlerde mi gitsem hastaneye şimdi çok kararsız kaldım bebek hareketleri gayet iyi
tarafından
yarin gitmis olsa yine aynisini yapacaklar
(7,655 puan) tarafından
Kontrol farklı acil farklı bir boyut
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bencede. Gitme bekle illaki o bebek gelecek ama bu hafta için sadece kadın doğuma normal kontrole git bence yoksa seni acilde kurcalarlar
(5,108 puan) tarafından
Çok haklısın canım bugün muayene olmak için sabah gittim sıra kalmamıştı ve doktor çok yoğundu bakmadılar maalesef bu sebepten kadın doğum aciline gideyim en azından nasıl öğrenmek istiyorum. Bu zamana kadar çatı muayenesi yapılmadı sence yaparlar mı
tarafından
Valla canım bilmiyorum ben 2 doğum yaptım hiç çatı muayenesi yapan olmadı ama belki yaparlar ama sen bence bu hafta içi normal kadın doğuma git,yada acile gitceksen utrasinda bebeğin durumuna baktır nasıl diye
(5,108 puan) tarafından
Eğer gidersek sadece ultrasondan baktirabilirim canım bu kadar bekledim aslında sabahı beklemek çok da zor değil bugün geç gittiğimiz için sıra kalmamıştı
tarafından
Sen bilirsin canım herşey gönlünce olsun inşallah
+1 oy
(1,831 puan) tarafından
Ben o günlerde iki günde bir ntsye giriyordum 41 de gelmeyince yatırdılar doktor yönlendiriyor zaten eger gel yat demediyse gitmene gerek yok kuzu
(5,108 puan) tarafından
En son 1 hafta önce nstye bakıldı canım sancım hiç yoktu hala yok ama işte insan merak ediyor randevu alamıyorum en geç 2 hafta sonrasına var olmazsa arkadaşların dediği gibi sabah erkenden gidip mi sıra alsam çok kararsız kaldım
(1,831 puan) tarafından
Sen bilirsin kuzum için nasıl rahat ediyorsa 1 hafta oldu diyosun riske atmakta doğru değil bende bilemedim suan
+1 oy
(119,122 puan) tarafından
eli kulagindadir zaten illa nisan su gekcek diye bisi yok birden samcida gelebilir
(5,108 puan) tarafından
Dört gözle bekliyorum canım çatı ağrısı çok arttı bulantılar iyice zorlamaya başladı ilk gebelik olduğu için çok sabırsız sanırım eşim de bende
+1 oy
tarafından
bende 41+5 de doğum yaptim ki kizimin hala gelesi yoktu git bence nasılmış bebegin hersey yolunda mi
(5,108 puan) tarafından
İşte bende onu merak ediyorum canım hani hafta ilerlediği için yeğenimde su içme durumu olmuştu midesini yıkamışlardı. Sadece iyi mi değil mi ona bakılsın istiyorum biraz da sabırsızım sanırım ağırlaştığım için
tarafından
aynen canim benim kucuk kiz kakasini yapmisti karnımda cok şükür yememis ciğerleri felan temizdi
+1 oy
(1,928 puan) tarafından
İlk gebelikte 42. Haftaya kadar doğum gerçekleşebilir 
(5,108 puan) tarafından
Ben de böyle biliyorum sadece haftam ilerlediği içinn bebeğimin nasıl olduğunu merak ediyorum ama sanırım yarın gitmeye karar verdim hala kararsızım
+1 oy
tarafından
Devlet hastaneleri 42 ye kadar bekliyor
(5,108 puan) tarafından
Değişiyor sanırım canım ablam 39+4 de doğurdu ama biraz sancısı vardı o acele etti suni sancı ile doğum yaptı. Ben de baya kararsızım yarın erken vakitte gidip sıra alacağım sanırım normal muayene olmak için
+1 oy
tarafından
42. Haftaya kadar bekletiyorlar artık canım benim kızım 9 ay 9 günlükken doğdu son gününe kadar bekledi acilde seni mahfederler çatı muayenesi yapıyorlar genellikle 
(5,108 puan) tarafından
Sanırım gitmemeye karar verdim canım eşimle konuşmadım henüz ama olmazsa yarın sabah erkenden sıra alıp o şekilde sakince muayene olabilirim bir gün beklemekten bir şey olmaz Allah'ın izmiyle
tarafından
Vakti vardır sabret hayırlısı olsun sağlıkla doğsun
(5,108 puan) tarafından
Evet canım sabredeceğim artık, çok teşekkür ederim
+1 oy
tarafından
Tek inerim ağzında her kelimede ya şafi ya nafi olsun  bağırma her sancindan  ya şafi ya nafi de başka hiç birşey deme allah öyle bir yardım ederki sana 
(5,108 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım uygulayacağım inşaAllah
0 oy
(732 puan) tarafından

Bende 39 haftalığım kuzum sen bilirsin ama bence bi kaç gün daha bekle 

Benimde ilk gebelik bi hafta bike olmadı gideli ama merak ediyorum durumu nasıl diye gidersem bırakmazlar suni sancı falan o yüzden sancılarım var arada düzenli gelmesini bekliyorum Allah'a emanet ler sağlıkla gelsin minik ❤️
(5,108 puan) tarafından
Canım sen de sağlıkla kucağına alırsın inşaAllah bebeğini ♥️ Aslında benim hiç sancım yok en son kontrolde açılmam da yoktu gerçekten merak ediyorum haftam ilerlediği için bir sorun olursa gecikmiş olmaktan korkuyorum. Dediğin gibi Allah'a emanetler ☺️
0 oy
(2,303 puan) tarafından
Bnce gitme Bn de 40 hafta lık Ken doğum yaptım ama nasıl bnm nişan yada suyum gelmdi sancım vardı deli gibi giitim ilk bebegim Di acile gittim birde Altan baktılar 1 santim acılma var dedi yatırdılar gitcm dedm olmz dediler neyse Altan üstten baktılar maf oldum sonc sezaryan oldu maf oldum ya bnce gitme sen senide yatrrlar ve maf olursn bekle 
(5,108 puan) tarafından
Senin sancın varmış canım ama neden 1 cm açılma ile istemediğin halde yatış verdiler ki eminim çok zordur sezeryan doğum :/ Alttan nasıl bakıyorlar acaba açılma varmı diye bakıyorlar bundan mı bahsediyorsun?
(2,303 puan) tarafından
Evet muhtemelen sanada bakacaklar bnce gitme evet vardı gidince yatırdılar göndermylar birdaha gitme bnce
(2,303 puan) tarafından
Evet cok zor oldu ya ama iyi oldum cok şükür 10 aylık kızım
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Bence sorun yoksa normal doktora muayene olmaya gidin 
(5,108 puan) tarafından
Öyle yapacağım sanırım hala eşimin gelmesini bekliyorum
0 oy
(8,267 puan) tarafından
42.haftaya kadar vakti var.Ve sunı sancı dogum baslarsa verilir 5 6 cm acılman olurda devam etmezse o zaman biraz daha bekle ve yor kendını hurma ye dua et bebegınle konus gelmen lazım artık dıye 
(5,108 puan) tarafından
Hiç açılmam varmı onu da bilmiyorum 1 hafta öncesinde ne açılma ne sancı çıktı nst de.
Hurma yiyorum ama pek yürüyüş yapamıyorum çati ağrısından dolayı, çok teşekkür ederim canım dua ediyorum inşaAllah
(8,267 puan) tarafından
Yürüyüşte yapmaya calıs canım yada camasır yıkıyo gibi yere egıl iş yap yer sil mesela yalandan da olsa perine masajı ahududu yapragı cayı yada adacayı iç nasipte varsa her türlü normal dogar yoksa diğer türlü gelir ama her iki dogumda da ikinizin saglıgı mühim
0 oy
(1,309 puan) tarafından

40 hafta bittikten sonra kontrolüm vardı benim riskli olduğu için bi gün sonraya sezeryan dedi bebek kanala bile girmemişti sezaryan oldum :) sağlıkla kucağına alırsın inşallah 

(5,108 puan) tarafından
Riskli olmasının sebebi kanala girmemiş olması miydi canım? Çok teşekkür ederim inşaAllah ☺️
(1,309 puan) tarafından
40 haftadan sonra genelde doktorlar bekletmiyolar riskli oluyormuş onu dedim canım :)

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 422 göst.
28 Mayıs 2022 Aile kategorisinde anakiz (2,138 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 264 göst.
29 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 1,037 göst.
29 Temmuz 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 392 göst.