0 oy
282 göst.
Diğer kategorisinde (36 puan) tarafından
Doğum kontrol hapı kilo yapar mı spiral kayar diye güvenemiyorum bu şekilde korunmak istiyorum kullandığınız haplar neler ezcaneden mi alıyorsunuz doktor mu önerip yazıyor yardımcı olur musunuz ☺️

10 Cevaplar

0 oy
(246 puan) tarafından
3 aylik igne kullan cnm
(36 puan) tarafından
O nasıl oluyor 1 kerelik iğne 3 ay koruyor mu anlamadım da
(246 puan) tarafından
Cnm ablam lar hepsi igneyle korunyo hersey yuzde yuz kormuyorki
(36 puan) tarafından
Yok kuzum 3 aylık iğne ne demek onu anlamadım açıklar mısın:)
-Reklam-
0 oy
(7,036 puan) tarafından
 Bende takdirdim canım siprali bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar şükür çünkü geçen 40 im cikmadana 3 aylık iğne yapmama rağmen 40 im çıkar çıkmaz hamile kaldım igneyede hapata sipralede kondomada hicbirseyin %100 koruması yok 
(36 puan) tarafından
Yaa korkuyorum ne yapmam lazım şaşırdım Soral kilo yapan diyenler var çok kilo yapıyor diyenler var en garantili yöntem lazım bana :)
(7,036 puan) tarafından
Hicbirin garantisi yok ama ben hem sipral taktırdım artı kondom kullanıyorum şimdi 2 dir düzenli adet oluyorum şükür
0 oy
(4,290 puan) tarafından
Hap kullaniyorum 2 yılı gecik memnunum 
(36 puan) tarafından
Hangi hap kilo aldırıyor mu bi de doktor mu öneriyor
(4,290 puan) tarafından
Kilo aldirmadi tüylerden yapmadi adetim düzene soktu ilk ay sadece 11 gün kanama yapti sonra tekrar bole bisey yaşamadım ebe verdi sağlı ocağından ismi microgynon ama artık vermiyor eczaneden ariyorum adetim günü gününe geliyor ağrımı falan hafifletti
(36 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim ☺️
(4,290 puan) tarafından
Rica ederim canim
0 oy
tarafından
Prezervatif ile 2 sene gebe kalmadım korunmayı bıraktım 3 hafatada gebe kalmistim prezervatif kullanıp nasıl gebe kalıyorlar anlamadım yine büyük konusmayayim
0 oy
(319 puan) tarafından
2 senedir spiral var. dogumdan hemen sonra taktirdim 40 cikmadan. Dünya is yapıyorum yuk kaldiriyorum yatak ittiriyorum falan filan agir isleri yapiyorum. daha kayma olmadi tutana kadar ilk biraz agir kaldirma yeter kontrollerine de git kayma olmuyor 
0 oy
tarafından

Kocadan uzaklaşmak sjsjs :D

Hiçbiri kesin yöntem değil 

Biri kayar 

Biri yırtılır 

Biri unutulur 

Hopppp karında bebek shsj 

0 oy
(3,259 puan) tarafından
Hap kullaniyordum ama bende isteksizlik yaptı işkence gibi geliyordu. Bıraktım. Prezervatif kullanıyoruz ama o da bizlik değil. Bi keresinde de nasil oldu anlamadık yırtıldı. Ertesi gün hapı içmek zorunda kaldim. Hap iştah açmıyor genel olarak iyi aslında eğer bendeki gibi bir etki yapmaz ise. Eczaneden alıyordum. Eczaneye sorarsan onlarda öneride bulunuyorlar.

Ben spiral düşünüyorum artık 
0 oy
tarafından
Spiral takmada naparsan yap bence ben Allah'ın belası spirali taktım sonra çıkardım bebek istediğim için bir seneye yaklaştı daha hamile kalamadim spiralin pisliği olduğunu düşünüyorum
0 oy
tarafından
kesinlikle spiral öneririm korkmana da gerek yok maliyeti de yok.kayma belirtileri oluyor dikkat edersen hiçbir sıkıntı olmaz..ben 5 sene ayrı 2 sene ayrı 7 aydır kullanıyorum cnm 3 kere takıldı 2 kızım var 10 sene oldu evleneli..başka yöntem güvenemem
0 oy
tarafından

bak şu implant ne araştır.ben bilmiyorum da..gördüm geçen instagramda .

image

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 145 göst.
0 oy
4 cevap 233 göst.
0 oy
14 cevap 269 göst.
27 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Krtll00 (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 277 göst.
13 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Ilosemins (124 puan) tarafından soruldu