0 oy
668 göst.
Aile kategorisinde (1,321 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kayınvaliden8z  torununu kizim die seviyor ona birşey demiyorum o olabilir ama annem  kızım diyerekten   seviyor. Annesi benim birşey demedim dilede getirmedim tâbi ama nebiliym bilemedim.sizce bosverip takmayim mi dile getireyim mi babaannem die sevmesi gerektiğini soylemelimiyim

46 Cevaplar

0 oy
(587 puan) tarafından
Kız yigenlerim var benim bazen diyorum annem diye ablam da benim oğluma der ama hiç düşünmemiştim sen gibi, kendi aklını bulandırma bence ufak şeyler bunlar
-Reklam-
0 oy
(640 puan) tarafından
Çocuk annesinin kim olduğunu biliyor zaten bu önemli bir etken değil demeseler daha iyi olur tabi bizimkide aynı 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Çok sevmekten oluyo tatlım elleme sevsin 

Sevmek dile getirmek,kızım annem demek güzel bence 

Annem deyince çocuk onu annesi zannetmeyecek
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Benim annemde kaynanamda boyle sevmezler annem demezler severken  ama deselerde takılmam  ne var bunda ki 
0 oy
(15,543 puan) tarafından
Sevsin ne olacak..anneannem.de hem bize hem oğlumu.annem.diye sever
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Kız ne var bunda bende de alışkanlık olmuş parkta ki çocukları bile annem diye seviyorum
0 oy
tarafından
Benim kayınvalidemde aynı şekilde annem diyo seviyordu sen onun annesi değilsin dedim değilim tabi dedi değilsen annem diye sevme ozaman dedim tabi ozaman lohusa ve barut gibiyim :) o gün bugün daha da demez hala biri annem dese hoşlanmıyorum annesi benim diye söylüyorum
(1,321 puan) tarafından
Lohusalık gerçekten patlamaya hazır bomba oluyoruz herşeye takılıp çok ağlamıştım bende.
tarafından
Bende öyleydim canım ama bu lohusalıkdan değil hala kızımın öyle sevilmesinden hoşlanmıyorum herkes yerini bilmeli.
(1,321 puan) tarafından
Anladım canım sen bu konu da netsin. Aslında bende öyle istiyorum ama  ilk torun die de ses edemedim. İkinci ama diğerini annesi göstermiyor sorunlar var .
tarafından
Kayınvalidenr seviyorsan ve aranız iyiyse ve şuan lohusaysan benim yaptığımı yapma kuşum bizim aramız zaten iyi olmadığı için lohusaligin verdiği yetkiye dayanarak Cat Cat söylemiştim:)
(1,321 puan) tarafından
:))) 10 aylığız biz çok teşekkür ederim . Dikkate alacağım dediklerini
0 oy
tarafından
Yeni doğum yapmıştım ablam kızım kızımmnm diye seslendi kızdım istemsizce kalbini kirdim üzüldü oda sinra kimseye yapamadim bidaha 
0 oy
tarafından
Hoş değil. Ben mesela büyükanne büyükbabaya da karşıyım. Anne baba birdir büyüğü küçüğü 2.si 3.sü olmaz. 
0 oy
(693 puan) tarafından
Sevsinler sonuçta bilicek o babaanne diğeri anane teyze hala vs bence bişey yok sevsinlerde
0 oy
(101 puan) tarafından
Şöyle bir durum var aslında anne olan her kadın yakını olan çocuğu genellikle annecim diye istemsiz sever çünkü kendi çocuğunda öğrenir evlat sevgisini bunu yanlış düşünmeyin bence bende yegenlerime hep ismiyle hitap ederdim veya canim vb. Şeyler derdim ama anne olduktan sonra yürekten sevdiğim her çocuğa annecim diye severim eltimin çocukları var oğlumla yaşıt olduklri için oğlum anne diyince oda bana anne der o annesine anne diyince otomatik benim oğlumda anne der biz hiç bunu problem etmeyiz hatta anne diye çocuklar seslenince eltimle ikimiz hangimizin çocuğu olursa olsun efendim deriz. Benim annem ablam kuzenlerim yoldaki çocuğa bile yol isterken bı dk annecim deriz bu anne olduktan sonra güncelleme gibi birşey oluyor heralde çocuklara karşı. Bence buna kötü bı niyet yoktur.
0 oy
(13,173 puan) tarafından
Ben böyle şeye takilmam yani kaynanamı sevmesem bile kalkıp da kızıma annem deme demem. Sonuçta bende ona anne diyorum kızım zaten annesinin benim olduğumu biliyor o lafta 
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Aman annem diye sevince annesi omu oluyo sanki bırak sevsin onlar için torunları bambaşka 
0 oy
(7,316 puan) tarafından
Sırf bu yüzden kizim bir ara herkese anne demeye baslamisti halasi ve babannesi annem annem diye pesinde dolastigi için hiç hosnut olmadigim birsey herkes yerini bilmeli cocuklarda kavram karmasasina sebep oluyor bir kac  kez babannem cagiriyor halan cagiriyor gibi üzerine basarak sòyleyince artik o kadar yapmiyorlar  
0 oy
(7,885 puan) tarafından
Annesinden başkası annem diye sevmemeli, babasından başkası da babam diye sevmemeli. Herkes yerini bilsin yani, ki çocuk da kimin kim olduğunu bilsin tanısın. Başıma bu konuda çok şey geldi. Nefret ediyorum o yüzden bu söylemleri anne haricinde birisinde gördüğümde
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Kaynanam annem annem diye sever  sevsinde benim in sorun değil kızım kimin annesi olduğunu biliyor zaten oda nenesi sonuçta sevgi göstersin yeter sevgiyle büyüsün istiyorum 
0 oy
(410 puan) tarafından
Bundan rahatsız olan kişi sizsiniz ve burda da rahatsız olan ya da olmayanlar olacaktır. Bence dile getirin ve böyle sevmesinden rahatsız olduğunuzu bilmeli. Belki o da kendi ailesinden veya çevresinden böyle seslenme ile büyüdü, hatalı diyemeyiz ses etmezseniz
0 oy
(8,110 puan) tarafından
Ben istemem çocuğuma başkası annem diye sevse bana ters zoruma gider
0 oy
(1,315 puan) tarafından
Kiz benim annemde kayinvalidem de bazen annem kuzum diye severler sevsinler nolcak iclerinden geliyor iste ne guzel. Cocuk onlara degil sana anne der merak etme
0 oy
(704 puan) tarafından
Kayinvalidem yok annem. Var Allah razı olsun doğdu doğalı baktı ilgilendi hep. Annem die sever kizimda 2 yaşına kadr anne dedi ona hiç bi zmn rahatsz olmadım. Smdi 2.5 yaşında annem bu buda anneannem diyor öğrendi. O annem. Die sevdiğinde annem. Değil anneannem. Diyor. Yani annem. Die devm etsede ben rahatsız olmazdım 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 429 göst.
0 oy
39 cevap 976 göst.
26 Mart 2022 Aile kategorisinde ilknur koc (154 puan) tarafından soruldu
+1 oy
62 cevap 874 göst.
11 Aralık 2022 Aile kategorisinde Guldennur (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 789 göst.
13 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Amine su (3,419 puan) tarafından soruldu