+1 oy
859 göst.
Aile kategorisinde (11 puan) tarafından
Babaannem filan demiyor sürekli annem annem diye seviyor sonuçta annesi bir tane aslında mühim olan sevmesi ama kendi doğurduğunu filan düşünüyor gibi sürekli annem diyor? Sizdede böyle mi. Birde böyle olsa tepkiniz ne olur? Bebeğim ögrenme yaşında tek bana anne demesi gerekiyor böyle yaparak ne hedefliyor kayınvalidem bilmiyorum ‍♂️ 

62 Cevaplar

0 oy
(7,282 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bende bu durumdan çok rahatsizdim canim kizim onlar yuzunden herkese anne demeye basladi kapiyi anneeeeem diye aciyodu dusun ben tavrimi koydum annem dediginde babannen seni çagırıyor dedim artik yapmiyor ara ara söyluyor ama onceki gibi degil halasida yapiyordu halan diye bastirdim kac kez gecen yine soyledi tepki.gosterdim ben herkese annem diyorum filan dedi cevap vermedim daha demedi halam babannem ananem demek bu kadar zor olmamali nolacak diyenler çok ama cocukta karmasaya sebep oluyor herkes yerini bilmeli
-Reklam-
+1 oy
(5,006 puan) tarafından
Vala sevsin ilk dogdugunda bnde sürekli böyle şeyler düşünürdüm ama büyüdükçe sevsin alsın gezdirsin  diye özellikle biraz dinlenym diye gözlerine bakarım ;))))
+1 oy
(9,008 puan) tarafından
Ben kötü niyetli oldugunu düşünmüyorum ya. Benim oğlum da 17 aylık. Bir ara herkese baba diyodu şimdi anne diyo. Kaynanam da anne kurban diye sever. Ama beni rahatsız etmiyo. 
+1 oy
tarafından
Sevsin severde bebegım faln der ne var bunda bu kadar kasmayın anası sensın cumle alemde bılıyor emın ol bebegın de bılıyor
+1 oy
(1,198 puan) tarafından
Benim annem de annem diye sever anneannem de annem diye sever ne var ki bunda anneannem de bize annem der bazen 
+1 oy
(2,705 puan) tarafından
Kaynananı tanımadıgım ıcın ne mıyetle yapıyor bılemem ama benım yıgenımde benım elımde büyüdü bekarken onu annem dıyr cagırıyordum istemsiz tamamen saf duygularla sonra cocuk bana anne demeye baslayınca dıkkat ettım teyzem diye seslendım ama kardesım bısey dememıstı bak yeterkı diyodu:)
+1 oy
(765 puan) tarafından
Amaaamnnnn ne çok şeylere takılıyorsunuz ya desin ne olacak torunu deil mi 
+1 oy
(17 puan) tarafından
Benim kız kardeşimin oğlunu doğduğundan beri annem diye severim bi günde annem demedi bana takılmayın o kadar
+1 oy
(279 puan) tarafından
Nemi hedefliyor... az merhametli olun ya kadın torununu seviyor annem dese ne çıkar babaannem dese ne çıkar otur sevin Candan seviyor diye 36 yaşındayım telefonla nezaman konuşsak kaynanamda bana annem der keşke yanına gidebilsemde çocuğumu sevse onunla uyusa biraz vakit geçirse torun evlatlar bile tatlıymış insanlar hakkında bukadar sert olmayın 
0 oy
(267 puan) tarafından
Merak etme o annesini tanır bilir endişe etme . Çok esirgeyen biri olarak ben bile kıskanmam annem lafını . Oğlum zaten en ufak bişeye ben anneciyim annem olmadan olmaz der 
0 oy
tarafından
Benimki daha doğmadı kızıma iyi bak öyle oturma kızım eziliyor şunu ye kızım güzel olsun inşallah kızımın gözleri mavi olur hahaha sürekli böyleler ve hiç umursamıyorum sonuçta onların da torunu 
0 oy
(1,795 puan) tarafından
Valla benimki de öyle yapıyordu hatta kızım annee diye seslenince söyle annem diye cevap veriyordu ben de onun sesini bastıra bastıra efendim annecim dedim birkaç kere sonra geri çekti kendini. Ses çıkarmasam iyice abartacakti önünü aldım öylece 
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Benim babam da kızımı severken dede yerine baba dediği oluyor. Ağız alışkanlığı. Benim annem de bazen annem der rahatsız olmam. Kızım bir yaşında biliyor kim anne kim baba 
0 oy
(1,244 puan) tarafından

Benim ki de öyle seviyor.  Hiç böyle düşünmemiştim :)

0 oy
(1,096 puan) tarafından
Benim kayınvalidem de öyle sever ama kötü niyetli söylediğini düşünmüyorum :)
0 oy
(473 puan) tarafından
İlk çocuk demi. Bnde ilk doğumda kızıma annem annem derdi her dediğinde bana batardi. Kızım başlarda ona da anne dedi ve ben çok sinir oluyordum.  Ama kızım anladiktan sonra aynen demeyi kesti nene diyor. Hatta başkaları yenge dediği için son aylardır hep yenge diyor. Yani boşver desin zamanı gelince zaten çocuklar anliyo anneyi neneyi
0 oy
(3,151 puan) tarafından
İlk kızım dogdunda evlerimiz birdi. Kaynanamın kızı yok k.lederle ikisi deli oluyordu kızıma. Ben bebeği hiç gormezdim aynı evde altını alır üstünü giydirir yıkar yedirir uyuturdu. Arada bı on DK emzir diye veriyodu yeter yeter diyip geri aliyodu kucagimdan mama yapıp veriyodu üstüne. Annem diye seviyordu o da aşırı kıskanırım kızardım ne kavgalar etttiim. Sürüm var çocuk emiyor Dr yeterli kilo normal diyor ona rağmen sütun yok diye kuymak yapıyordu 2 aylık bebeğe. Gezmeye gidilecek süslü elbise giydirdim çıkarır kendi beğendiğini giydirirdi hep kavga ederdik. Sonra taşındık başka eve sonra başka şehre şuan bı kızım bı oğlum daha var bunları pek görmedi uzaktayiz diye. Artık aldırmıyorum ya yeterli o yikasin giydirsin uyutsun diye bakıyorum. İlk bebek olunca iki tarafta hevesliydi keşke daha rahat olsaymisim tek kızdığım şey sütun yok diye mama falan vermesi yoksa banyosuna kıyafetine uykusuna bezine karismasam olurmuş. Ben yanından gidince ektim girdi yanına evlenip onun da kızı oldu onda devam etti bana yaptığını eltim saldı ama umursamadı ben gibi kiskanmadi çocuk babannesine çok düşkün onsuz asla durmaz annesine hiç ağlamaz kaynanamın peşine ağlar onla uyur geceleri annesini istemez yataktan atar başlarda anne diyordu kaynanama babannem doğurdu beni diyordu şimdi 4 yaşında biliyor annem doğurdu babannem baktı diyor.  Öyle de olmasını istemezdim tabi.
0 oy
tarafından
Kayinvalidenin cok fena komplo teorileri var :D Annem diye sevince anasi olmayacak. 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Benim kayınvalidem bir kere annesinin gülü dedi bende ben annesiyim deme öyle dedim hemen kıvırdı benim için diyormuş ama görümcelerim falan kızım diye sever onu laf etmiyorum annem kelimesine nedense ben takığım ya
0 oy
tarafından
Pekiii ya oğlum diye severse ne düşünürsünüz? 

İlgili sorular

0 oy
43 cevap 1,022 göst.
5 Aralık 2020 Aile kategorisinde Nur8 (2,792 puan) tarafından soruldu
0 oy
53 cevap 744 göst.
26 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 649 göst.
13 Şubat 2021 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,686 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 661 göst.