0 oy
424 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (329 puan) tarafından
Sorum başlıkta kızlar

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benmi yanlış biliyorum ilişkiye girememe dimi...

Kadın doğum ile çözülüyor psikolog ile veya çift terapisi
(329 puan) tarafından
Evet canım ilişki esnasında tüm vücut kasılıyo
-Reklam-
0 oy
(368 puan) tarafından
Anaa ilk defa yaşadıgım birşeyin sorusunu gördüm burda  :))  

Doktor terapisi ile atlattım canım ben birazda psikolojik tabi 
(329 puan) tarafından
Terapide naptınız canm ya gitmek istiyorum. Ama cocuklarla zor bana yardımcı olurmusunz isterseniz özelden yazın
(368 puan) tarafından
Benim için açık yazmak problem olmaz  ama buradaki hanımların bazıları bunu dert görüyor o yüzden özelden anlatayım daha iyi  :)
(329 puan) tarafından
Ssolcnm
tarafından
Nasıl oluyor bende merak ettim cok şükür oyle bir sorunum yok ama merak işte
0 oy
tarafından
Destek almadan çözümü yok malesef
(329 puan) tarafından
Kadın doguöcular hlledermi acaa
tarafından
Vajinismus psikolojik canım ama önce bı kadın doğuma görünedebilitsin sonra psikolojik destek almak gerekiyor diye biliyorum
(329 puan) tarafından
Ya of bilemedim ki ama cok igrenç bişey evlilik cok etkileniyo
tarafından
Evet etkileniyor ama evliliği sürdürebilmek için tedavi sart
0 oy
(2,405 puan) tarafından

Vajinamus olduğumu doğumda öğrenen ben :woot: yeni yeni yenmeye başladım kend kendime telkin vererek 

(2,835 puan) tarafından
9 aylık bebeğimdr var nasıl atlatıcam bilmiyorum bildiğin tiksiniyorum çok gereksiz buluyorum mutlu olmuyorum tam tersi çol rahatsız oluyorum
(3,830 puan) tarafından
Ben 2 yıl vajinismus tedavisi gördüm. Vajinismus olan bir hasta ilişkiye giremez kitlenir kendini kasar siz nasıl hamilelikte öğrendiniz anlamadım
(2,405 puan) tarafından
Başından beri öyleydim zaten ben hep korktuğumu zannederdim sağolsun eşim bu konuda beni hiç zorlanmadı doktorumda bir kaç kere alttan muayene edince korkma felan diye telkinde bulundu ama utandığım için zannediyordu normal doğum yaptım malum elle muayene ettiklerinde kendimi kasıp her defasında muayene etmelerine izin vermedigim için doktorum bana neden vajinamus olduğunu söylemedin diye sorunca yeni şimdi öğrendim dedim bazı kadınlar da şiddetli oluyormuş galiba bende o kadar şiddetli olmasa da vardı yeni yeni eşimle birlikte olunca Kendi kendime bunu bir rahatsızlık olduğunu kendi kendimi zorladigimi ve geçici bir durum olduğunu telkin edip duruyorum ve gerçekten işe yarıyor
(3,830 puan) tarafından
Anladım canım benim baya uzun süre birliktelik olmayınca nasıl hamile kaldığına şaşırdım. Dediğin gibi herkeste bir olmayabiliyormuş
(2,405 puan) tarafından
Tedaviyle hamile kaldim ben
0 oy
tarafından
Canım ben de vajinamustum hata normal doğum bile yapamadım kendi kendime aştım o durumu psikolojik bir şey  dokturda bana gevşetici krem vermişti
(329 puan) tarafından
Bende yapamadım catala cık dediler elim ayagım titredi alttan muayene edelim dediler acıdan öldüm yaptıramadm ya cok kötü bsey bu evlilikte
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Bende vajinismustum 2 yıl eşimle birlikte olamadım ve denemediğim ilaç yöntem kalmadı psikoloğa da gittim. İşim çok stresliydi 2 yıl sonra atanınca işimi bıraktım ve nedense işi bıraktıktan bir ay sonra kendiliğinden oldu bana sorarsan kafanın tamamen rahat olması gerekirmiş
(329 puan) tarafından
Cok haklısınız hamilelikte eşim uzak durdu dogumdan sonrada birlikte olmaya calısınca vajina dar gbi hissettim acı cektim bunlar gitgide arttı ve suan hiç Bi şekilde cinsellige yaklaşamıyoruö hatta bazen diyorum ki Allah günah yazmasına eşim ölse bende bndan kurtulurum filan diyorum ya o dereceye geldim
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Psikiyatri doktoruyla 4 5 Seansta tamamdır 
(329 puan) tarafından
Ona cok para gidiyo canm durumum ona müsait dsgiş
(2,722 puan) tarafından
Devlete gitmiştim ben
0 oy
tarafından
Psikiyatriye giderek yendim  ben asla yapamam diyordum doktora gidip  bir dahaki seansa gitmiyorum korkudan daha sonra baktım olacak gibi değil 1 sene sonunda yendim tedaviyle 
(329 puan) tarafından
Tedavide neler yaptınız acaba burada anlatamayacaksanoz özelden yazabilirsiniz
tarafından
Tabii yazarim
0 oy
(25,224 puan) tarafından
5 yıl yaşadım canım. Jinekolog tedavisi ile 4 seansta çözüldü. Her jinekolog bakmıyor, vajinismus için özel jinekologlar var onlara gitmen Lazım. Normal kadın doğum doktorları veya psikolog değil, bu iş için özel jinekologlar var. Benim 5 - 6 bin tl civarı tuttu seans ücretleri toplam. İstanbuldaysan doktorumu önerebilirim
(329 puan) tarafından
Yok cnm antepteyiö

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 267 göst.
1 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Gamzedmr (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 52 göst.
26 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 34. (351 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 111 göst.
0 oy