0 oy
576 göst.
Aile kategorisinde (913 puan) tarafından
Kızlar evlenirken eşinden ve onun ailesinden çok fazla şey isteyip sonradan huzur bulan varmi ? ben bu konunun olayı duygusallık tan çıkarıp maddiyata götürdüğünü ve evlilik değil ticaret ilişkisine donderdigini catirdamalarin bu aşamada başladığını düşünüyorum bilmiyorum yanlışmı

26 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ben tam tersi düşünüyorum. Kim ne kadar çok şey isterse o el üstünde tutuluyor 
tarafından
Ben sadece tektaş istedim başka hiç bir şey istemem. İstediğime bin pişman ettiler. Ailemde aynı şekilde hiç bir şeye karışmadı. Adım masrafsız geline çıktı. Her şeyi kafalarına göre yarım yamalak yaptılar. Huzurumuz olsun yeter dedik ama kimse kıymet bilmiyor. Kaynım evlenecek kız bir ton şey istiyor bizğm yanımızda kızın arkadından atıyorlar yüzüne canım cicim ve her istediği yapılıyor
(913 puan) tarafından
Bende bunu anlamıyorum ya valla bazı insanlara kötülük yarıyor çok yazık
tarafından
Ben hiç bir şey istemedim eşimden el üstünde değil baş üstündeyim mutluyuz Allah'a şükür bence sevgi saygı evliliğin temeli altın ev eşya değil
(913 puan) tarafından
Ne güzel Allah mutlulugunuzu daim etsin canim♥️
tarafından
Amin inşallah herkes mutlu olsun
-Reklam-
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Tecrübelerime göre isteyen, laf sokan, parasını yiyen daha mutlu oluyor. Aman yeter ki huzurumuz olsun zamanla herşey olur diyen de mutsuz. İyilik yaramıyor. Iyi niyet suistimal ediliyor. Ve yaptığınız fedakarlık üstünüze yapışıyor.. 
(913 puan) tarafından
Öyleleri de var haklısın ama etrafımda benim dedigim olaydan çok yaşandı öyle düşünmeye başladım
(1,928 puan) tarafından
Tecrübe ettim iyilik yaramıyor. Vefa bilene ne mutlu.
0 oy
tarafından
Bir laf kullanmak istemezdim ama 

S..... her zaman daha üstündür burda bunu daha çok gördüm 
(913 puan) tarafından
Çok kötü bir durum ya iyi niyetlilere neden haksizlik yapilir
tarafından
Bu işler heo oylefir
0 oy
tarafından
Ben bisey istemedim herseyi kendileri istedikleri için aldılar. Kaynanam herseyi ev eşyalarıda dahil eksiksiz aldı. Ama kaynanam sonradan şunu aldim bunu aldim diye laf etti
(913 puan) tarafından
Ne kadar ayıp laf edeceksen hiç alma
0 oy
tarafından
Hiçbir şey istemedim keşki herşeyi en pahalısını en güzelini isteseydim belki hesaba alırlardı sen ne kadar Altan alırsan o kadar yerdesin demektir.
(913 puan) tarafından
İnsanoğlu nankör ya valla bazıları iyi niyeti suistimal ediyor
tarafından
Tabiki öyle hiçbir zmn düşmiyceksin dünleri onlarda tekme atarlar
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Ben bişey istemedim ama bazı olaylar oldu susan ben artık susmuyorım onlarda laf yememek için geri adım attılar
(9,247 puan) tarafından
Kayınvalidem le en zonki laf dalasımız eşim yasasa bebegin adını koyardı dedi  anası benim nıye o koyuyor dedim koyamazdı busefer derdiki gelin bizi sevmiyor iyi bende derdim ki kimse beni takmıyor bunda yada digerleri de kimse isim düşünmesin cocuk benim ben koyarım dedim sustu
(913 puan) tarafından
Ay benimki de herşeyi esime duygu sömürüsü yaparak zorda bırakarak yapmaya çalışıyor vefat eden bi yakını var eşimin cok severlermis esime diyor onun ismini koymak düşer sana bi yandan ağlıyor ay çıldırıyorum biz düşünürüz onu diyorum ama gözünde bı ağıt valla sinirledim sabah sabah :/
(9,247 puan) tarafından
İsim ney
(913 puan) tarafından
İlhan ya böyle olayi duygu sömürüsüne vurmasa mesela kayinbabami çok severim o dese hiç ikiletmem çünkü o olacak yada olması lazim demez bunu da düşünün der. Yaklaşımdan çok etkileniyorum kayinvalidem böyle tatlı dille söylese sorun degil ilhan da güzel isim
(9,247 puan) tarafından
Ewet hos isimmiş
0 oy
tarafından
İstemedim zorlamadim. Düğün param takılarim çoğu şeyimi de aldılar. Yine yaranamadım. Tek duam yeni gelinleri donlarina kadar soyar inşallah :-D:-D:-D:-D
(3,490 puan) tarafından
Hamam takımı bende aldım canım ama gereksiz olan hiç biseyi almadım kullandığım şeyleri aldim ama diyorum keşke herseyi alıp para verdirseydim nasıl alistirdiysak öyle gidiyo
tarafından
Aynı şeyleri yaşamışız. Gereksiz hiç bir şey almadım ve hep en ucuzunu aldim
(3,490 puan) tarafından
Enayi değiliz de neyiz biz
tarafından
En alasindan enayiyiz canım.
Eşimin amcası Allah razı olsun hiç zorlamadin bizi dedi. Annesigil onu bile demedi.
Bana yaptığı pike takımını evlendiğim 3 yıl oldu halen daha vermedi
(3,490 puan) tarafından
Bosver iyi ki  vermemiş onu da üstünde hak görürdü
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Ne kadar isterse bir gelin o kadar kıymetli olur emin ol
(913 puan) tarafından
Valla ben istemedim yine yapacaklarını yaptılar saolsunlar da eşim o yüzden bana hep saygı duyar sen beni hic zorlamadin diye arkadaşlarindan da zorlayan var ve çok mutsuzlar o yüzden sordum zaten
0 oy
tarafından
Doğru dusunuyosun. Ben eşime maaşını dahi sormadım. Evlendikten sonra da bi muddet sormadim. Maddiyat benim icin herzaman en son planda olan bişey. Hele ki evlilik gibi bi durumda mal varliklari degil karakter ahlak dindarligi insanligi merhameti onemli tek kriterler. 
(913 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum canım Allah a şükür eşim çok iyi ve ben maddiyati hiç dile getirmedim. Esimde bunun farkinda daha çok kiymet verir hep dile getirir bide cevrede maddiyatci cok insan olunca
0 oy
(3,490 puan) tarafından
Hiç bisey istemedim yine de benden kötüsü yok keşke isteseydim diyorum her gün 
(3,490 puan) tarafından
Hah tam olarak onu istiyorum sesimi çıkarmadığım halde keyiflerine göre küsüp keyiflerine göre konusuyolar benimle yeni gelinleri bunlar ağzını açmadan lafı ağızlarına tepsin istiyorum
(913 puan) tarafından
Ayynen bende valla en az bi sene yapmadigini birakmadi bana ben ne esime dedim be kendi aileme anlattım ailem çok tepki verir diye en son dayanamadim dedim diyeceklerimi şimdi kötü benim kayinbabam çok iyidir ama eşim izin vermiş olsa kaynanamin yapmadigi kalmaz eminim ama oglunun ondan sogumasindan korkuyor. Dur bekar oğlu bi evlensin bakalım o zaman herşeyi zevkle izleyecem :D
(3,490 puan) tarafından
Elimize çekirdek alıp karşılarına geçelim film izler gibi izleriz :))
(913 puan) tarafından
Ahaha aynen öyle yaparız düşüncesi bile eğlenceli :D
(3,490 puan) tarafından
:))) aynen
0 oy
(283 puan) tarafından
Özellikle bi şart koşmadık 1 sene öncesi eltim olmuştu ona ne yaptıysanız ondan yapın denildi aynısı olmadı ama sorunda çıkarmadık, laf açıldığında taktir ediliyoruz itiraz çıkradığımız için ama bilemedim. Sonradan sizden istedikten sonra veya borcu size kaldıktan sonra hiç birşeyin anlamı kalmıyo o yüzden sonradan sıkıntı çekiceğime az olsun benim olsun dedim
0 oy
(2,947 puan) tarafından
Gıkımı çıkarmadım nişandan 1 gün önce ne takacaksinjz diye sormasan 1 yüzük takıp gideceklerdi. Olmaz bilezik alin bari bitane dedim. Bir bohça hazırladılar kimseye göstermedik sacma sapan gecelik koymuşlar tül parçası resmen, oyasız 2 havlu ki kaynanam çok güzel iğne oyasi yapar. ses etmedik neyse dedik. Ama şimdiki aklım olsa fazlasını istemem evet ama genel olarak eli yüzü düzgün bir şeyler isterdim. Alamadığımdan değil kendim de çalışıyorum ailemin de durumu iyi ama böyle hiç bir şeye ses çıkarmayınca kıymet de bilmiyorlar malesef. Simdi sorsan bunların hepsi unutulmuştur
(913 puan) tarafından
Ya buda karşı tarafın saygısızligi niye en ufak bi iyi niyeti suistimal pesinde bu insanlar bende hicbisey istemedim sormadim ellerinde de yoktu biliyorum borc harc almislar saolsunlar karşı taraf problemliymis ha cokda önemli degil eşin bilsin yeter kiymetini
(2,947 puan) tarafından
Evet o her zaman söyler ve aileme karşı da cok saygılıdır ilgilidir. Erkek ne anlar bohcadan iğne odasından annesi yapacak düşünecek.
(913 puan) tarafından
Aynen öyle onlarda suç yok anneleri ele gelince herşeyi bilir akıl verirlerde neyse..
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Satılık mal değilim kendimi para karşılığı satmıyorum, o yüzden istemedim, imkanınızın neyse onu yapın fazlasında gözüm yok dedim. Ellerinden gelen herşeyin en iyisini yapmaya çalıştılar eksiksiz bir şekilde. Kimseyi zorlamadım karakterime ters, allaha şükür bir kere pişman olmadım iyiki eşimle ve ailesiyle beraberim diyorum. 
(913 puan) tarafından
Bende de aynısı oldu ellerinden geleni yaptılar saolsunlar 2.5 sene oldu evleneli hâlâ gittigimde altin filan yapıp takarlar hediye yada ceyrek filan verirler ben hic talep etmedigim halde Allah tan deger bildiler bilmeyen de cokmus
0 oy
tarafından
İstemediğime pişmanım keşke isteyip süründürseydim. O zaman kıymet bilinirdi. 
(913 puan) tarafından
Bilmeyen her türlü bilmez bence canım ama insandan insana fark var tabi
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Onlardan hiç bise istemedik (maddi olarak)  cok şükür cok mutluyuz huzurluyuz
(913 puan) tarafından
Allah muhabbetinizi daim etsin canim bende öyleyim çok şükür
(9,626 puan) tarafından
Amin canım insallah cümlemizinkini insallah ❤❤ sadece 5 bilezik yapıldı onun dışında aklına gelen a'dan zaten herseyi eşimle ben yaptık bide benim ailem aldı tek bi tane iğne bile almadılar ne kaynanamlar nede diğerleri bende üstüne düşmedim çünkü alsalardı dilleri uzun olurdu ama evimde bi tane mandal sahibi bile olmadıkları için dilleri kısa bise diyemiyolar
(913 puan) tarafından
Kız bu ben ayni 4 bilezik bide kolye oluyor ya ortasında yarim altin kenarları lale seklindemi ne bi ismi varda unuttum ondan aldilar eşyaları herseyi hep biz aldık hatta çok pahalı olmuş filan diye demeye çalıştı kayinvalidem aldiklarimiza esimde biz ödüyoruz dedi daha da açmadı ağzını :) en temizi valla bu herşeyi de istedigimiz gibi aldık eşimle kafamiza göre
0 oy
tarafından
Kim çok şey isterse en değerlidir ben birşey istemedim yaşımdan dolayın ailemde istemediler ama nişanlı eltim herşey istiyor onu daha önem verdiler
(913 puan) tarafından
Bazı insanlar öyleymiş canım çok yazık onlara iyi niyetli değiller
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Bende babamda gücünüz neye yeterse onu yapın dediler zorlamadik hiçbir şeye eşimle birlikte çalışıp ödedik borçlarımızı eşim de ailesi de çok değer verir bana 
(913 puan) tarafından
Oh mis Allah deger bilenlerle karşılastirsin deger bilen insanlari da senin gibi gelinlerle ♥️
(3,681 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim:)
(913 puan) tarafından
Amin hepimizden inşallah canimm :)
0 oy
tarafından
Türk toplumu belli bir kesim haricinde görgülü gelin sevmez görgülü kibar davranirsan ezik olarak görülürsun her lafa atlayıp bilmişlik yapıp aşırı bencil ve gorgusuzce musriflik yaparsan baştacı olursun kültürlü bı toplum değiliz maalesef
(913 puan) tarafından
Bizde de uçurum var dediğin gibi olsam kayinvalidemle cok iyi anlaşırdim kesin. Kayin babam eşim Allah a şükür cok saygılı görgülü ama kayinvalidem hakkinda aynı şeyi söyleyemem
tarafından
Kayınvalidelerin %99'u bahsettiğim gibi gelinlere hayran ilginc annelerimizin biraz olsun görgü,kültür,ahlak gelinlerinde bunu gozetmesini isterdim
(913 puan) tarafından
Maalesef oğlum olursa asla öyle saçma bi insan olmayacam inşallah kendi annem gibi olurum :) kimsenin evine barkina karışmaz herkesin fikrine saygı duyar sever kötülük düşünmez aah ah işte bizi de nasıllari buldu
tarafından
Nasip canım ben de dediğin gibi bı k.valide olurum inşallah :)
(913 puan) tarafından
Amin inşallah :)
0 oy
tarafından
Çok fazla şey istemedim alışveriş vs olunca ne istersen al derlerdi aman masraf olmasın hiç demedim ne beğendiysem aldım mihir olarak bir ev ve 80 gram altın istedim sadece eşim dünyanın en iyi insanıdır ama dunya hali kendimi güvenceye almam lazimdi 
(913 puan) tarafından
Durumları varsa yapabiliyorlarsa istemekle iyi yapmışsın benim dedigim durumu olmadığı halde çok zora sokanlar Allah mutlulugunuzu daim etsin ♥️
tarafından
Durumları olmasa diretmezdim zaten canim zora sokmazdim aminn cümlemizin ❤️
0 oy
(125 puan) tarafından
Yanlis, isteyen istemeyenden daha degerli  ben boyle dusunuyorum, bibyerden sonra o zaten istemez ki durumuna düşüyorsun.

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 782 göst.
13 Mart 2021 Diğer kategorisinde Bi prenses annesi (682 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 87 göst.
2 saat önce Diğer kategorisinde MinnosunAnnesii (978 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 56 göst.
2 Mart 2024 Aile kategorisinde Seda54 (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 491 göst.
2 Mart 2024 Aile kategorisinde Seda54 (185 puan) tarafından soruldu

381,060 soru

11,407,971 cevap

34,945 kullanıcı