0 oy
1,435 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Evlendik iki sene geçti  resmi nikah yapmadik  istemiyordu hamile kaldım sonra yaptı şimdi bosancam resmi nikah istemiyor benimde hiç gitcek sincak kimsem yok bana sığınma evi demedin luften ... Oğlum var ne yapcam imam  nikahı oturuyorsan otur diyo

38 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Hangi şehir li
tarafından
İstambul
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yaa ben seni anlayamiyorum.Gercekten anlayamiyorum.
tarafından
Jsjsjdjdjs cok guldum yaaaa deli :D
tarafından
İnsanlarda ne cesaret var be ( dedi kaçarak evlenen Aysu jxjxjx
tarafından
Ne badireler atlatti bu bacin :D aklim cikti tiktoga koca ariyom basligiyla duscem diye
tarafından
Aysuuuu sus sus caktirma jddjdjj
tarafından
Hahahaha Şerifem ya jsjsjs mahkemeye veririz kizzzzz xhhxhxhhx ciro kopartiriz fena mı bide ünlü oluyormusun kdjdj
0 oy
(38 puan) tarafından
Anlamadim resmi nikahi hamilelikten sonra yaptimi yoksa hic mi resmi nikah yok 
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Nasil yani nikah yapip tekrar mi bosandiniz. Resmi nikahsiz evlilik olmuyor yalniz
tarafından
İmam nikahı kalsın diyor
tarafından
Bende onu anladmadım
0 oy
tarafından
Resmi nikahiniz var mi yok mu? Hicbirsey anlasilmiyor yazdiginda. Yoksa zaten kocan degil su an o kişi. 
(283 puan) tarafından
Bütün yorumlara baktım karman çorman :D
tarafından
Ben daha boşanmadım resmi nikah İmam nikahımda duruyor aramızda ufak tefek tartışmalar oldu işim bitmiş dava açmış boşanma davası bana diyor ki ister kabul edersin ister kabul etmezsin ben resmi olarak boşanacağım imam nikahı da istiyorsan oturursun oğluna bakarsın senin gidecek bir yerin yok diyor o da biliyor çünkü anlatmadığım şeyler var ailem benimle konuşmuyor annem yok babam yaşlı abin elinde benimle konuşmuyor o da diyor ki istersen oturursun kendine çeki düzen verirsen yani istediğim gibi biri olursan tekrardan resmini nikahına kıyacağım diyor imam nikahı diyor çocuk var çocuk annesi babası büyümesin diyor ama diyor ben resmi olarak boşanacağım aramızda tartışmalar oldu sorunlar oldu diyor bu senin yani kendince cezalandırmaya çalışıyor bilmiyorum belki mahkeme uzar belki de pişman olur onu bilemem daha var zamanı ben de Allah'a söylüyorum Rabbim hiç kimseye boşanma derecesine getirmesin beni getirmiş Rabbim beni inşallah doğru yola çıkartır yazmadıklarım var cevap vermediklerim var oğlum durmuyor yani burada anlatmak istedim ben de boşanmak isterim ben de beni istemeyen bir adamla kalmak istemiyorum ama mecburum çünkü oğlum var gidecek bir yerim yok ailem benimle konuşmuyor arkasına dönmüş yani tek sığınacağım kişi Rabbim bu yani
tarafından
O ne yaa.. evlenelim sonra bosanalim sonra sen istedigim gibi olursan yine evlenelim. Cocuk oyuncagi mi bu. Allah yardimcin olsun canim valla bu ne iki ileri bir geri
tarafından
Çok zor durumyayim
(283 puan) tarafından
Her ne olursa olsun cezalandırmak içinse de kocan güvenilir değil sen istediği gibi olmazsan yada başkasıyla evlenirse ne yapıcağı belli olmaz Allah yardımcın olsun
0 oy
tarafından
Sebep? Resmi nikahı başkasına yapma planı mı var? Böyle saçmalık mi olur? Asla iyi niyet yok. Resmi nikah olarak bosadigi zaman dini nikahın da hükmü kalmıyor, yeniden dini nikah kiymaniz gerekecek fakat asla kabul edilecek bir şey değil, kabul etme kandırıyor seni. Çocuğunun annesinin, çocuk olmasa bile eşisin, resmi nikah neden kendisini rahatsız ediyor?
(9,247 puan) tarafından
Vay anam ya neler var
tarafından
Ya gerçek anlamda boşan, ayrı bir eve gitsin sen çocuğunla yaşa ve nafakinizi ödesin. Ya da hayır deyip kabul etme hiç bir şekilde.
tarafından
Kabul etmeyecek işte ama yaa kocam olcak vizdansiz hakime ısrarla ben istiyorum dese
(7,768 puan) tarafından
Senin kocanın aklında başkası vr nikahı ona kıyacak niye sığınmaya gidemem diyosun o kocam dediğin adamdan iyi bakarlar sana
tarafından
Biri ister biri istemez en az 2 yıl sürer o dava ama sorun şu, öncelikle uzecegim için özür dilerim ama o adam seni istemiyor bu şekilde nereye kadar gidecek, aklında başkası var. Miras demişsin ama insan karısını çocuğunun annesini neden malına ortak etmek istemesin. Şunu da belirteyim belki bilmiyorsundur seni kandırıyordur, zaten sen miras yoluyla kalan mala ortak degilsin. Diyelim 5 sene sonra ayrılmaya karar verdiniz ve adam miras yoluyla mal sahibi olmuş sen o maldan hak iddia edemezsin zaten. O yüzden mirası bahane edip kandırmasın. Ve dediğim gibi karısından mal kaçırmak isteyen adam malını başka kadına yedirme peşinde olur.
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Gerekirse gece gündüz çalışır bakarım yavruma asla o şekilde yaşamam ki çok şükür gidec3k ailemde var ama büyük konuşmak istemiyorum âmâ nikah istememenin sebebi büyük ihtimalle ailesi olabilirmi miras kalmasın derdinde oluyorlarya sende tazminat iste boşarsa o zaman napacak bakalım
tarafından
Zaten hiç miras için para için böyle yapiyor
(38 puan) tarafından
Katiliyorum ailenin yanina git baksinlar cocuga durma seni istemeyen adamin yaninda cocukta mutsuz olur emin ol calis bak yavruna kendine yeni bir hayat kur allah yardimcin olur hic merak etme korkma
0 oy
(95 puan) tarafından
Allah akıl fikir versin. bu çağda hala 
0 oy
tarafından
Ailen yok mu? Ne demek nikah istemiyor buna dur çüş diyen kimse yok mu 
0 oy
(11,217 puan) tarafından
ne yani illa resmi nikahi bozmak mi istio bu yuzden mi bosanmak istio. nikahin ne zarari oluo ki ona
tarafından
Evet sorunlarımız var anlaşamıyoruz  anca böyle beni cezalandiriyor
0 oy
tarafından
Cucugun var nasıl resmi nikahın yok ben şok l
tarafından
Nikah var şimdi  istemiyor  resmi nikahı bitirmek istiyor
tarafından
Ee bosanacak o znm resmi nikah biterse dini nikahta biter
0 oy
tarafından
 çocuk olunca nikah yaptı şimdi tekrar boşanma davası açmış boşancam ama dini nikahla otur mu diyo boşanma davasını kabul etme yada mahkeme de nafaka tazminat iste boşan çocuğunla hayatına bak 
tarafından
Kabul etmeyecem ama  eşimde ısrarla ben boşanmak istiyorum dese ne olcak
tarafından
neden diye sebebinin soracaksın he adam derse boşancam ister imam nikahı ile dur ister git diye o zaman ya başkası var yada adam başkasına falan nikah kıymayı düşünüyor yoksa neden istemesin
0 oy
tarafından
Sen şu yengesine kafayı takan kocası hakaret etse dövse bile yine onun peşinden koşan kişisin tanıdım seni :)) 
tarafından
Bide gülüyor iyi ne mutlu sana ben bursa ne diyorum sen ne diyorsun Allah'ım
0 oy
(2,709 puan) tarafından
Ben yalniş anladıysam biri beni düzeltsin eşin seni boşamak için degil seni cezalandırmak için mi dava açmiş ve tekrar mi nikahsız kalıp evli kalacaksın sadece imam nikahlı evde otur diyor, para pul için vaaaayyyyy namusızzzzz
(2,709 puan) tarafından
Şe. Rfsz işte Rabbim yardımcın olsun canım kabul etme madem gidecek yerin yok peki kaç yaşında oğlun
(2,709 puan) tarafından
Sen niye boşanmak istemiuorsun
tarafından
Aynen gitcek bı yerim yok benim ikinci evliliğim oğlum iki buçuk yaşında ailem köyde  annem yok babam yasli
(2,709 puan) tarafından
Nasıl gidecek böyle peki seni istemeyen biriyle aynı evde
tarafından
Şimdi bile hiç istemedi ki oğlum için durdum
0 oy
tarafından
Valla o adam sen yüz bulup bunları sana teklif edebiliyor kendi kendine dava açmış zaten cariye olarak kenarda mi tutacak seni bu nasıl saçmalık 
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Bi yaşıma  daha girdim nasıl insanlar var öncelikle ailen nasıl kabul etmez yada böyle Bi durumda hala küs kalabiliyorsunuz farzet esin evden attı seni sokakta mı kalacaksın eşinin dediği hele tam saçmalık resmi olarak.bosanicam dini nikah kalacak.kendi düzelt 
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Eğer resmi nikahı bırakmanı istiyorsa al nafakanı çocuğunla yeni bir hayat kur.  Nikahsız durmak ne ya dini nikah devlet katında hiç bir yeri yokki yarın birgün birşey olduğu zaman hiç bir hakdan yararlanamazsin
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Anlamadım valla 
0 oy
tarafından
Resmi nikah olmadan dini nikahın hükmü yok deniliyor şu an. Yani ne  kadar kendini kandıran da gayrimeşru çocuk yaptın. Şimdi boşandıktan sonra da zinaya devam. Allah affetsin.
0 oy
(4,390 puan) tarafından
Allah yardimciniz olsun. umarim  herşey istediğiniz gibi olur

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 489 göst.
15 Mart 2024 Diğer kategorisinde Seherkzll (217 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 1,081 göst.
17 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Anneadayadayi (1,571 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 692 göst.