0 oy
105 göst.
Diğer kategorisinde (97 puan) tarafından
Ben de erken olduğunun farkındayım Ben de 6 ayına kadar beklemek istiyorum ama artık durduramıyorum oturmak istiyor yatınca ağlıyor Ne yapacağımı bilmiyorum

11 Cevaplar

0 oy
(2,366 puan) tarafından
Eğer yapılı oturabilicegini duusnuyosan oturt bence
(97 puan) tarafından
Canım oturuyor ama ben elimle belini destekliyorum tamamı ile oturur pozisyonda bırakmıyorum
(2,366 puan) tarafından
Sağına soluna arkasına yastık koy eğer hevesliyse oturur
-Reklam-
0 oy
(947 puan) tarafından
Erken bence ya cnm
(97 puan) tarafından
Ya bence de erken ama ne yapacağımı bilmiyorum
0 oy
(522 puan) tarafından
Erken değil doktorumuz 3 aylıkken destekli kucakta oturt dedi 5 aylık şuan oturuyor desteksiz  bebek kendini yönetiyor ne yapmak istiyorsa onu yap
(97 puan) tarafından
Bizim de bir komşunun oğlu var 6 ayında desteksiz oturuyor demek ki kadın erkenden başlamış demek ki tek benim kızım değilmiş erken oturmak isteyen
(522 puan) tarafından
Öyle tabiki çocuk kendini yönetir doktorunuza sorun oturdun geç değil emin ol
0 oy
tarafından
Ben 5 5.5 aylık itibariyle kucağımda azar azar oturtmaya başladım. 6. ayda da yastıklarla destekleyerek oturttum ara ara. 4 ay bence erken. 
(522 puan) tarafından
Kız benimki 5 aylık desteksiz oturuyor
(97 puan) tarafından
Vallahi bilemedim ya elimle destekleyerek oturtuyorum
(522 puan) tarafından
Korkma oturt  6 aya girecek nerdeyse
tarafından
Doğrudur ama bence pek de gerekli değil.  Ben doktorumun da önerisiyle o zaman başladım. 1 hafta içinde desteksiz oturmaya başladı ve öyle kambur ya da pelte gibi yığılarak değil dik olarak oturmaya başladı,çünkü hazırdı vücudu. Yani 4 aylık başlasaydım da 6. ayda desteksiz ve dik oturacaktı. Bebek zaten hazır olduğunda kendi kendine oturmaya başlıyor, oturmaya başladığı zaman da yüzüstü ya da sırtüstü yatmak istemediği için hareketini dolayısıyla da kas gelişimini yavaşlatıyor. Belirli bir döneme kadar yüzüstü egzersizleri veya dönmeleri yapması kas gelişimi için bence daha önemli.
0 oy
(2,163 puan) tarafından
Destekli bir şekilde oturtabilirsin çok kısa sürede olmak üzere ya da ana kucağı tarzında yüksek şeylerde sana bakabilir benimki pu sette duruyordu beni görünce sakinkesiyirydu
(97 puan) tarafından
Kucağıma alıyorum bir süre böyle devam edelim
0 oy
(82 puan) tarafından
Doktor bana destekli ve kısa süreli oturtabilirisn  4 ten sonra dedi ben hep oturtuyorum  4 buçuk aylık şuan
(97 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(1,552 puan) tarafından

Ben youtubedan Dr. Osman Gönülal'ı takip ediyorum, o üçüncü aydan sonra kucakta destekli oturtulabilir, 6. aya kadar desteksiz oturmayı öğrensin ki katı besin başlayabilelim diyordu.. Ama benim annelik damarım tuttuğu için, sanki doktordan iyi biliyormuş gibi, üçüncü ay çok erken deyip dördüncü ayda falan oturtmuştum :)

(97 puan) tarafından
Ben de korkuyorum ama bakalım
(1,552 puan) tarafından
Kucağınızda beş dakika falan oturtsanız sorun olmaz bence ama sen bilirsin tabi.. Ana kucağı varsa biraz daha dik konuma getirirseniz öyle de biraz oyalanabiliyor
0 oy
(119,533 puan) tarafından
oturtma aglasin tehlikeli
0 oy
(2,013 puan) tarafından
Benm bebegim de 4 ay 10 gunluk ben artik oturtmaya basladim en fazla 5 dakika anca duryo ama kucagimda bazem 15 dakika kdrda duruyor arkasina yanlarina yastikla destekliyorm
0 oy
tarafından
Bebek kendi istiyorsa oturtabilirsin destekli
(97 puan) tarafından
Öyle yapmaya çalışıyorum
0 oy
tarafından
Kucağında oturttur ben surkeli oturttum
(97 puan) tarafından
Ben de şu an kucağımda oturtuyorum

İlgili sorular

0 oy