0 oy
433 göst.
Diğer kategorisinde (179 puan) tarafından
Apartmanda herkese göre bir yere az çıkarım işlerim var derim temizlik günüm olur bazen geceden hamur işi yaparım sabaha yani evde kendimle vaktim güzel geçer. Arada insan bunalır o zaman çıkarız gezeriz parka falan. Yada evime toplu misafir alırım ayda bir öyle. Sürekli oturmak istiyorlar lojman burası hiçmi evini temiz lemiyorsun yani hiçmi kendine kahve yapıp kitap okumak gelmiyor içinden. Birde sürekli kavga edip bişey yok gibi barışıp benden daha iyi oluyorlar. Neyse iyi olsunlar oda sorun değil benim kalabalık lojmanda bir tek yakın bildiğim dostum var onun la sık gelir gideriz.  Sanki oda bana çocugum oldugu halde evimin  temiz olmasına kızıyor gibi. Beni ben gitmediğim ortamda o yakın bildiğim kişi biraz konuşuyor sanki. Temizlik yapıyordur yada işi vardır  aman o gelmez diye.  Bazende komşunun çocugu hasta ise gitmem girip leri geçsin öyle gelirim  derim. Hem sürekli arıyorlar beni hemde arkadan konuşuyorlar. Neyse bende en yakınım dediğim en sık görüştüğüm arkadaşıma dedim sende sanki ben yokken beni konuşuyorsun gibi hissediyorum dedim birazda fark ettim açıkcası. Çünkü arkdasından çok konuştuğu halde insaların  herkese gidiyor o yakın olan arkdaşım. Ben mesela gitmem olumsuz düşündüğüm şey olursa söylerim insanlara bişey yok gibi yapmam yüzüne derim bazı şeyler yanlış gibisinden . Neyse bu kız çok üzülmüş ben ona öle dedim diye. Beni herkesle bir tuttun demek senle  yediğimiz ayrı gitmezdi diye. Bende bişey yazmadım nasıl tavır sergilesem bilmiyorum çok sıkıldım bu bilinçsiz insanlar dan herkese göre severim tabi onu çok şey paylaştık onunla ama bilmiyorum yani. Şimdi takıldığım şey yaz geldi toplu piknik olur eder biz tek kaldık gurbetteyiz  birde bende mi birşey yok gibi yapayım o kıza seni herkesle bir tuttum kusura bakma dedim ama benziyor diğerlerine bazen her zaman olmasada kusura bakma yazdım artık ama hala aynı düşüncedeyim ona karşı 

14 Cevaplar

+1 oy
(1,785 puan) tarafından
Canım çok takılmamak lazım bu lojman ortamı böyle oluyor ya benim eşim polis bir kaç arkadaşı lojmanda. Biri karısını aldatıyor hemde öyle böyle değil eşime mesajda anlatmış bilmem nerde masaj yeri açıldı yeni karılar var diye. Bu kadının karısı çağırdı oturmaya gitmedim kabul etmedim çümkü içimden söylemek gelir bile bike görüşemem hem nasıl söyleyecektim hamileydi birde kadın ikinciye. Sonran başka bir arkadaşına gittik o kadın da öbür kadınla çok yakınmış yedikleri içtikleri birmiş neyse ve kadında biliyormuş diğerinin aldatıldığını ve bile bile de ailecek görüşüyorlar bende dedim ki sen bunu biliyorsun ve söylemiyorsun hadi söylemekten korkuyorsun ama nasıl görüşüyorsun diye kibarca yani kızmadan . Sonra ben o kadını da geri bize çağırmadım bu sebepten bende uzak olsunlar diye. Sonra adım soğuğa çıktı. Soğuk değilim ben yüzsüz değilim. Gerçekten insanlar çok değişik bu komşuculuk ortamı hele lojman çok beter yani ben lojmana geçsem bir daha ki tayinde asla kimseyle görüşmem kapıyı açmam evime sokmam öyle karar kıldım günaydın iyi akşamlar o kadar toplu piknik falan ne işim var kendi arkadaşım olur dışardan elbet onlarla görüşürüm yeterler
(179 puan) tarafından
Bilmem ki varmı aman en iyisi kendim çocugum var allahtan
(1,786 puan) tarafından
Ne dedi kadın biliyosun nasıl yüzsüzce görüşüyosun diyince
(179 puan) tarafından
Kime sordun kız
(1,785 puan) tarafından
Ben napabilirim beni ilgilendirmez dedi kendi anlardı belki biliyordur dedi
(179 puan) tarafından
Evet dese belki kocası kızacak sen niye dedin diye dese benim kocam yapamaz der çıkar valla millete bişey demeye gelmiyor anam
-Reklam-
0 oy
tarafından
Valla bende çok şaşırıyorum sürekli ev gezmelerine giden kadınlara ha bide okula önünde oturanlara anam hiçmi evde işiniz yok hiçmi yemek yemiyonuz ay ne bilim yaaa
(179 puan) tarafından
Bn işim var diyorum bön bön bakıyorlar saçmalık hepsi evi çok kötü zaten çocukla artık böle diyorkar bnmde var temizlik onun içinde şart yerde sürünüyor ediyor komşuya gidip eve geliyorum beyaz çorap sararmış oluyır düşün sigara çay dedikodu bu ne ya
tarafından
Bende 4 tane çocuk var her isim planlidir bazen gezmeye gideceksem 2 saat erken kalkip tüm işlerimi yapıyorum düşün hastaneye gitsem bile akşamdan tüm islerimi yaparım sabahta yatakları düzeltip öyle çıkarım
(179 puan) tarafından
Maşlah 4 çocuk hele Allah nazardan korusun
0 oy
tarafından
Sen de benm gibisin sürekli girdi çıktı doğru değil bu yüzden lojman istemedim iyi yapmışım konuşsan bile mesafeni koru gerekirse açıkça şöyle çok sevmiyorum sürekli gitme gelme olayini diye seni o şekilde kabul etsinler konuşan konuşsun arkandan gunahlarin gider ne guzel
(179 puan) tarafından
Hiç evli kafası yok yani lise ortamı gibi giren çıkan belli değil bizi birisi çağırdı çay için kıza gittim kocasının sabah çıkardığı donun üstünden atlayıp balkona çıktık düşün bir mahremiyet olur işin varsa milleti niye topluyorsun
tarafından
Ahh çok ilginç gerçekten hiç hoş olmayan durumlar malayani sohbetlere boşa geçen zamana yazık hiç kafana takma kendi içine yönel çocuğun varsa onunla ilgilen yoksa kendi kendine birikim yap kitap oku faydalı bı şeyler izle meditasyon ibadet artık ne istersen onu yap hani gereksiz insanlar insanın enerjisini emer
(179 puan) tarafından
Kızım var şükür
(566 puan) tarafından
Sen benim kafadansın :)
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Sana evet dedikodunu yapıyorum diyebilirmi? Hayır.Yapmışmıdır? Bilemem ama şunu bilirimki insan bişey hissediyosa o doğrudur.(Normal bir insansan) insan hisseder.O arkadaşında banada öyle geldi.Sen duruşunu bozma sen mutlusun kimseye ihtiyacın yok onlar tötünü gezdirmenin peşinde çünki evlerinde mutsuzlar.Alayına inat sen karakterinden taviz vermeki,bu böyle bir kız deyip kabul etsinler.Aksi takdirde elini versen kolunu koparamazsın ve taviz tavizi doğurur.Kullanırlar seni.Sen onlar gibi değilsin onların amacı gidip gelmek sevgi olmasada olur arada ama sen değerli insanlarla görüşmek kaliteli güven verici için rahat olacağın ilişkiler kurmak istiyorsun o zaman seviyeni düşürme ileri devam et herkes kendi yoluna baksın tavrını devam ettir.
(179 puan) tarafından
Ettiririm tabi ama o kıza yazdım biraz fazla oldu özür dilerim  oda kıza bnm dengim değilsşn dedim diye hamile iken birlikte geçirdik yedik içtik biraz agır oldu diye dedim onuda kendimi ezikmi gösterdim acaba evet sen sanki biizm apartmanı çok iyi analdın yorumun tam buraya uygun yani çok sagol kız şimdi bana kesin özür bile diledi diye gülüyordur ama ben yeşdk içtik onun hatırasu için demiştim kendime kızdım
(1,786 puan) tarafından
Olabilir insanız fikirlerimiz düşündükçe değişip yerine oturabilir.Senin kalbin istemiyor bazı hisler bize gelir herşey fizik bedeni değil senin ruhun onunkinden rahatsız olmuş demekki o kız sana uygun değil .sen o kıza son bir mesaj atıp eşim artık fazla samimiyet istemiyor kusura bakma diyip engeli basabilirsin.ne düşünürse düşünsün sen kurtulduğuna bak.Uzun açıklamaya girme kısa ve net ol.Ben kafamı dinlemeyi seviyorum senlede tam kafam uymadığını anladım kusura bakma seni oyalamıyim de geç.Emin ol ne kadar az insan o kadar bol huzur.
(179 puan) tarafından
Aramızda o kadar saminiyet olduki apetman diyorum ama 2 katlı bina çok sık görüşmek zorunda oluyorum  göreceğim birisi ama eşim sürekli samimiyet artık istemiyor derim benden çıkar
0 oy
tarafından
Yinede birşey duymadan arkadaşına böyle konuşman hoş olmamış. Kim olsa kırılır bence haklı yani. Hoşuna gitmiyorsa gorusmezsin
(179 puan) tarafından
Sadece ona anllattığım bir şeyi başkası ima eder gibi söyledi bana ondan başka kim diyecek ki
tarafından
O zmn öyle söyleseydin. Şu kişi şöyle birşey dedi ben senden başkasına söylemiştim diye
Çünkü sen altını doldurmadan sadece suçlar gibi soylemissin
(179 puan) tarafından
Söyledim öyle sordum ons demiş olsbilirmisin dedim yok dedi ama bir telaş yaptı fark ettim Bn
0 oy
(277 puan) tarafından

Aynı ne eksik n fazla hicbisey olmamış gibi davran çok çağırırlar sa da her zmn gitme gittiğinde kısa otur isim var de kalk  ve asla hiçbirine en ufak sır verme

Hakkında konusulacaktir elbet kimin n dediğini umursama çünkü kişi kendini belli eder zamanla aaaa o öyle değilmiş bk bu kız iyi biri vs döner o iş
Yada kötü birisi isen isteyen olsun seni zamanı gelince kötülüğün ortaya cikar
(179 puan) tarafından
Çok fena ya kız instada gemze tozma komşu hikayesi oturunca herkeste bir telfom öyle yani
0 oy
(13,341 puan) tarafından
Yani olması gereken seninki bende komşuluk ilişkilerine karşı mesafeliyim ve çok sıkı fıkı oluruz korkusu ile uzak duruyorum 
(179 puan) tarafından
Biz çok yakın olduk ilk başta yeni evli herkes ama ben o zamandladsa bile az giderdim
0 oy
(1,059 puan) tarafından
Sonuna kdar haklısın
(179 puan) tarafından
Beni haksız gibi yapıyorlar hepsi aynı oldugu için herkes 2 yıl evli nerde ise evlilik kavramı ev aile bunalr yoook gemze instada yemek durum koyma VS böleller komşu gezmesi VS böyleler işte
0 oy
(611 puan) tarafından
Aynı benim gibisin ben anlamıyorum insnalari sürekli git gel hallindeler bı bırak kendi haline insanlari yok hep git gel olsun istiyorlar
(179 puan) tarafından
Git gelde olsun ama sürekli olmaz bu evin işini kim yapacak sürekli gezerek
0 oy
(7,633 puan) tarafından
Bende komşuluk ilişkilerinin çok abartılmasını sevmem insanın bir özel alanının olması lazım vakitli vakitsiz gir çık hiç hoşlanmam sınırımı çizerim dediğin gibi birde birbirlerinin arkasından konuşup yüz yüze bacılık olmazlarmı ne kadar sahte hiç gelemem .
(179 puan) tarafından
Böyleler işte çok samimi çok seviyor gibi ama öle değil ler aslında
0 oy
tarafından
Ben anlamıyorum ya t36 günlük oğlundan eve vakit bulamıyorum haftada 1 kaynanama gidiyoruz oraya gittiğim gün ev savaş alanı gibi oluyo vaktim olmuyo ne ara yapiyosunuz işinizi gücünüzü de gezmeye çıkıyorsunuz sık sikirdim giyinip 
(179 puan) tarafından
Öle zor tabi bnde yapamam çocuk sakin olmadıgı sürece üstten topluyoruz sadece Allah yardımcımız olsun tabi
tarafından
Amin amin inşallah millet iyi geziyo 2 3 çocukla
(179 puan) tarafından
İşleri eksik kalıyordur yada çocukları uysalsa 3 çocukla temizdir yada hiş bişey umurunda değildir bunlardan birisi
tarafından
Yok bacım ya ben bekarken de bitiremezdim işimi elimde hızlı yavaş iş yapana da sinir olurum yinede biyeri yapınca diğeri gözüme takiliyo millet rahat
(179 puan) tarafından
Ben bekarkan işten dolayı gezezdim işe diyordum şimdi evdede öyle ama yinede gezerim arada benim amlamadıgım sürekli neden geziyorlar
0 oy
tarafından
kavga edib ,birşey yok gibi benden daha iyi oluyorlar kısmı varya çok gerçek çok.

Bende bazı insanlara karşı öyle hiss ederim. Sonra doğru olduğunu öğrenirim.Hislerinde yanılmıyorsun canım 
(179 puan) tarafından
Bencede öyle
0 oy
(566 puan) tarafından
Aman en iyisini yapıyosun eşimin arkadasları gelcez diyolar eşim ilk sene kabul etmiyodu bu sene tm diyo 4 taneyle taniştım 4 üde birbirinden *** kıskançlar böyle hayatlari 4 4lük müş gibi ay kocam ay evim ay cocum oysaki eşim hic anlasamadiklarıni eslerinin sürekli tartışıp işte konustuklarıni söylüyo bende sildim numaralarıni kıskanc ve birbirinin arkadasindan konuşan insanlarla yüz göz olamam oğlumla eşimle gezeriz yeter bana 
(179 puan) tarafından
Haklısın canım aynen bende öyle yapacam

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 102 göst.
22 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Elifbn12 (118 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 86 göst.
8 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Evlat_hasretii (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 906 göst.
4 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu