0 oy
168 göst.
Diğer kategorisinde (1,403 puan) tarafından
Aslinda cevap belli de gene meraktan bir sorayim dedim belki asli astarı vardir diyedisari cikarilmaz denmesi cok.sacma degil mi sonucta hastaneye kontrollerine goturuyoruz 40i cikana kadar disari cikmis oluyir sonucta yani

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Neden hastaneye gidiyoruz o halde ? 
-Reklam-
0 oy
(2,186 puan) tarafından
Oo ben şehir değiştirdim:))
0 oy
(119,126 puan) tarafından
çikar ben hep cikardin
0 oy
(795 puan) tarafından
Yani bizim daha bugün 15.günümüz 2 kez hastaneye gittik bide yaya 
0 oy
tarafından
Ya o değilde düğüne gidilir mi kuzenim evlenecek bebekte 40 50 günlük olacak zor olur mu acaba
(1,403 puan) tarafından
Valla bizimde 2 aylikken bir dugun var nasil gidilebilir mi diye dusunuyorum :D
0 oy
(1,189 puan) tarafından
40 i normalde lohusa kadin icin 40 gun iyilesme suresi olarak kabul edilmekte  uzun sure pis kani disari atmadigimiz icin lohusalikta gelen kanama bitene kadar sureye deniyor normalde bebeklerin degil bizim icin gecerli 
0 oy
tarafından
Valla çıktık hep 20 gunlukken AVM ye bile gittik 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Oooo il il gezdik biz
0 oy
tarafından
Bende hastaneye gidiyoruz bir şey olmuyor diyecektim 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Saçma çok defalarca hastaneye gittik geldik mecburen ,belki bağışıklıgi düşük diye denmiş olablr zaten keyfi dışarda ne işi var yenidoganin ama mecburen çıkarsa da bişi olmaz 
0 oy
(2,831 puan) tarafından
Yok biz çıktık hatta uzun yolculuğa hemde iki defa mecburiydi 
0 oy
(624 puan) tarafından
Eskiden lohusa kadına kirkin çıktımı demek ayıp sayilirmis.o yüzden bebeğin kırkı çıktımı diye sorulurmus.bebegin değil annenin kırkı olur.iki çocuğumda da çıktım çok şükür bişey olmadi
0 oy
tarafından
Ozamn hastahaneye de gtmylim:))sadece gece cikarilmaz
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Sana şöyle soylim doğumdan yirmi gün sonra safra kesemde taş çıktı bebigim 20 gunluktu benle hastaneye gelirdi ama her akşam düşün birakicak kimsem yoktu  şimdi iki aylık hala berbser hastaneye gdip geliyoruz sanırım ben ameliyat olana kadr böyle devam edicek:) Allah'ın izniyle hiç bişey olmaz bol bol okuyup cikiyoduk biz  hemde gece 2 de 3 te
0 oy
tarafından
Sana onun mantığını anlatayım ... Derlerki doğum yapan kadının kırk gün mezarı açık olur ...  Yani şöyle birden kanama yaşayabilir vücut tam toparlanma aşamasında olduğu için düşüp bayilabilir ve vücudu taze olduğu için bel ağrısı rahim agrisi çeker hani kırk gün dinlen kendine gel demek aslında illa dışarı çıkma gezme falan değil her anlamda iyi ol ... Bide nazar çabuk değer yeni doğum yaptım desen hemen laf ederler ne çabuk ayağa kalktım ben şöyle oldum diye lohusa kadında nazara çabuk gelir 
0 oy
tarafından

Kasımın 6 sonda dogdu 1 haftalıkken topuk kanına gıttık sarılık kontrolune gıttık kıs gunu yanı hastane postane mecbur ama keyfı cıkarma vs diyenler oluyor tamamen sacmalık okudum sardım sarmaladım cıktık oturmaya da gıttık :D

0 oy
tarafından
Dışarı çıkılır neden çıkılmasın sonuçta aşısı oluyo kan tahlili veriliyor illaki dışarı çıkıyoruz 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 331 göst.
13 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 261 göst.
20 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Ayazmoms (102 puan) tarafından soruldu
+1 oy
34 cevap 538 göst.
13 Mart 2022 Diğer kategorisinde 021821 (1,388 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 292 göst.