0 oy
131 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (232 puan) tarafından
Kızlar bu gün iğneden gelince ateşi çıkmasın diye şurup verdim biraz. Vermesemiydim acaba kimi ver diyo kimi verme diyo 

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben ateş olmadıkça vermiyorm kuşum 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Calpol ateşi olmadan verilmez canım ya da ağrısı olmadan
0 oy
(1,159 puan) tarafından
Valla bana hemsire eve gidince calpol ver atesi çıkmasın demişti bende vermistim
0 oy
tarafından
Huysuzlandiysa. Verebilirsn cnm
0 oy
tarafından
Aşıdan 5 saat sonra vermiştim ben çıkmadı hamd olsun 
(232 puan) tarafından
Bende aşıdan 3 saat sonra verdim
tarafından
Olsun canım
0 oy
tarafından
Ben verdim aşıdan sonra çok şükür ateş olmadı ver sıkıntı olmaz 
0 oy
(15,751 puan) tarafından
Vermeyin ateşi olmadıkça 
0 oy
(947 puan) tarafından
Bende ası götürdüm calpol ates dusürcu verdi atesi cikınca ver dedi  
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Dok bize ateşi 38.5 olursa ver demişti yoksa bağışıklık sağlayamaz vücut biraz savassin demişti ama ateşimiz olmadı şükür
0 oy
(44,758 puan) tarafından
Ateşi varsa veriyorum ben 
0 oy
(2,163 puan) tarafından
Huzursuzluk olabilir de Ateş yoksa verme ben de hiçbir aşımdan sonra ilaç vermem kızıma
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Canım iyi ettin hemşire özellikle bana o zaman diyordu öncesinden ver rahatlasın derdi sonrasından da ateşi olmazsa bile 5 6 saatte bir ver diyordu 
(1,937 puan) tarafından
Yani bu sizin düşünceniz Ben 2 yaşına kadar yani 2 yaşından sonra da götürdüm de 2 yaşına kadar her zaman doktorumla birebir görüşüyordum özel olduğu için telefonla görüşüyordum sizin gibi söyleyen birini hiç duymadım devlet doktoruna da götürüyordum aşılardan sonra mutlaka ister istemez Ateş olmasa bile ağrısı ve sızısı olur bu yüzden önlem almak gerektiğini söylerler bu virüsle vücudun savaşması gerekiyor diyorsunuz ateş düşürücü ya da ağrı kesici verdiniz diye vücudun direncini kaybetmiyor antibiyotik verince vücut direnci gelişmiyor bu yüzden antibiyotik önerilmez ben de ateşi çok yükselip havale geçirmesin diye ateş düşürücü çok ağrısı olup da rahatsızlanmasın diye ağrı kesici veririm ama antibiyotik geçmezse iki gün üç güne kadar ondan sonra veririm çünkü Doktorlar söyler ilaç verseniz de vermezseniz de bir vücudun virüsle savaşma süresi 3 gündür ilaç kullanırsanız özellikle bebekken bağışıklık gelişmeden ilaca bağımlı olarak iyileşirsiniz kullanırsanız biraz ağır geçirir ama vücudunuz bağışıklık kazanır ama bu antibiyotik için geçerlidir
(4,290 puan) tarafından
Bu benim fikrim bu sizin fikriniz herkes saygı duyduğu fikri onemseyerek ister yapar ister yapmaz ben de düşüncelerimi belirtmek istedim
(4,290 puan) tarafından
Ve şunu da soliyim diyer yorumlara da bi bak istersen çoğunluk verilmemeli demis özel ve devlet ayrımı değil bu olaylar
(1,937 puan) tarafından
İşte herkes fikrini söylemiş çoğunluk söylüyor diye doğru yada yanlış olmuyor yada azınlık söylüyor diye de doğru yanlış olmuyor ben yaşadığım tecrübeye dayanarak ve doktorların söylediği ile bu şekilde yapıyorum başkaları yapar yapmaz herkesin kendi tercihi
(4,290 puan) tarafından
Aynen oyle
0 oy
(119,533 puan) tarafından
ates cikinca vercektin
0 oy
(421 puan) tarafından
Bana ateşi çıkarsa ver demişti ayrıca ne kadar veriyorsun calpondan mor mu turuncu olandan mi ?bebek kaç kg
0 oy
(421 puan) tarafından
Bana ateşi çıkarsa ver demişti ayrıca ne kadar veriyorsun calpondan mor mu turuncu olandan mi ?bebek kaç kg doktor 10 kg de 1 ölçek veriliyor demişti ona göre hesap edip verilmeli

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 728 göst.
0 oy
9 cevap 70 göst.
16 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 58 göst.
14 Aralık 2021 Diğer kategorisinde The Destina (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 58 göst.
29 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Toprak48 (590 puan) tarafından soruldu