0 oy
260 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Oğlana kuş aldık istedi saat beşte eve getirdik sonra dışarı çıktık yeni girdik eve. 2 saattir yem yememiş hiç normal mi ya ölür eder mi bide anlamıyorum da pek ben 

21 Cevaplar

0 oy
(7,036 puan) tarafından
Alışmaya çalışıyordur canım acıkınca yer zamanlarda alışır size 
tarafından
Yavruymus zaten öyle dedi kadın yani. Kafeste çok kuş vardı yerinde durmuyordu sokakta getirirken de öyle eve soktuk sakinleşti urkeklesti. Dedim açlıktan ölmesin bide
(7,036 puan) tarafından
Yok canım alışma sürecinde muhabet kuşları öyle kolay kolay ölmezler ya eşleri ölünce ölürler yafa hastalık felan olunca
tarafından
Ay inşallah canım ya
-Reklam-
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Alışma süresinde alışınca yer bizde kac tane aldik hep öyle oldu
tarafından
Anladım iyi bari ya ölür eder hastalıklı herhalde diye korktum
0 oy
tarafından
Yeni ortam alışana kadar doğru düzgün temez
tarafından
İyi bari canım dedim acaba hastalıklı falan mı ölür eder mi
tarafından
Hele bir alışsın yem yetmez ona bizimki öyleydi başta hiç yemedi sonra yem yetiştiremiyorduk hahaga
tarafından
İnşallah canım ya yesin tek alınır ölmesin etmesin de
0 oy
tarafından
Benimde 2 tane muhabbet kuşum var 2 yıldır o evi yadigadigi için öyledir akşam yer ama siz yanında yokken yer siz yani ndaysaniz yemez birkaç gün öyle oluyor
tarafından
Ne bileyim biz yokken yememiş inşallah yer alışır da ya
tarafından
Alışır 2-3 güne yerini yadirgiyordur
tarafından
İnşallah canım
0 oy
(119,461 puan) tarafından
ilk 1 hafta pek yemez alisma evresi cok ses yapmaz herseyden ürker korkutmamaya calisin
tarafından
Mümkün mü korkutmamak acaba :D
(119,461 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️☺️☺️
0 oy
tarafından
Acıkınca yicek mutlaka 
tarafından
Tamam canım
0 oy
(66 puan) tarafından
Alışma süreci 1 haftayı bulur canim bizimde muhabbet kuşumuz var yavruydu aldığımızda yemini elimle veriyordum şimdi üzerimizde durur konuşur neler söyler evimize neşe ses oldu
tarafından
Kız ben salamam evde
(66 puan) tarafından
Bizde bebek yok sizde sorun olabilir belki
tarafından
Salsak zaten oğlan da korkar komşunun papağanı var elini isirmisti ondan beri korkuyor ama sevmekten de geri kalmıyor
0 oy
(15,745 puan) tarafından
Muhabbet kuşlari yerine çabuk alışır biraz kalsın eve alışsın şimdilik yabancı ya ondan 
tarafından
İnşallah canım
0 oy
(1,559 puan) tarafından
Alismaya calisiyor aciktiginda kendisi yemeye baslar simdilik sadece suda iciyor olabilir
tarafından
Suya dikkat etmedim de yem yememiş canım alışır ozaman
0 oy
(16,054 puan) tarafından
Yeri değişti diye canım o 2 3 güne kalmaz alışır 
tarafından
İnşallah canim
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Kız korkma daha adapte olamamışdir
tarafından
Ay inşallah ☺️
0 oy
(163 puan) tarafından
Yememişse siz besleyin yemi gösterin yada avucunuzun içine dökün biraz agzina doğru götürün 2 muhabbet kuşum var ikiside ilk geldiğinde öyleydi ya elimle öyle besledim ya da ağzıma yem alıp dudağımdayken gösterip yedirdim :)))) 
tarafından
Ya ben elime hayatta alıp besleyemem korkuyorum hayvanlardan. Eşim de geç gelecek bugün hayatta elleyemem ya
(163 puan) tarafından
Yaaaa neyse eşinizi bekleyin bari.. acıkınca mutlaka yer yemini görebileceği yere koyarsanız
tarafından
Yere yakın ya ama sanırım bilemiyor daha kafesin demirlerini kemiriyor aç sanırım.yere de döktüm yem yere de iniyor ama yemiyor çok korkak bişey
0 oy
(22,070 puan) tarafından
:D hanife bi ara bizde aldik kuşu istedi diye ama kuşu barindirmadi evde:D
tarafından
Sanki bizim de barinmayacak gibi :D
0 oy
tarafından
Dikkat et Hanife oğlun ham eder :D 

Ben korkuma alamıyorum bogarlar diye :)
tarafından
Yok kız zarar vermiyor şükür sadece parmak sokmaya çalışıyor:D ya ben korkmuyorum da huylaniyorum elimize alamam zaten
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bakımından anlamadığın h.ayvanı evine niye alıyosun ya madem ilk günden bırakıp gidicen hayret bişeysin anca gez 
tarafından
Kes bee manyak ula dedim kim bu atarlı konuşuyor baktım selo :D napcam bakipta yemini suyunu veriyorum esirgemem daha napcam
(25,224 puan) tarafından
Karşılıklı çifte telli oynayın la :D
0 oy
tarafından
Çok rahatsız etmeyin iki üç gün yem fazla yemez yemin yerini bilmiyordur farklı kafeste yabancilik cekiyirdur ..bı kaç güne kadar alışır 
tarafından
Ne bileyim canım aklıma gelmedi ki. Hala yem yemiyor ya normal mi şimdi bu dün akşamustu besten beri
tarafından
Normal canım ben bı hafta strese girmiştim ölecekler diye :) .. ve say oldu alalı hala elime gelmiyorla rkorkuyirlar
tarafından
Hayret bişey ya nasıl duruyor aç susuz ☺️
tarafından
Ahaaa arada atistiriyirdur yaaa yemin  kabukları yok mu hiç yuvasında
tarafından
Hiç yok canım ya birtane bile yok
0 oy
tarafından
Yok canım şu an ortama alışmaya çalışıyor. 1 hafta boyunca kafesin yerini değiştirmeyin ve dışarı salmayın. Konuşmaya çalışın onunla. Çocukta fazla hırpalamasın korkudan ölebilir bu seferde. 
tarafından
Aman dikkat edin canım ısırmaya alışmasın kuş bu sefer çocuk için sorun olur. Bizimkinin ısırma huyu yok ama tırnaklarını kesmek için elime aldığımda kaynatıyor sert gagaları.
tarafından
Kız bide bunların tırnakları da mı kesiliyor
tarafından
Ben arada kesiyorum canım. Normalde tüneğinde törpü görevi gören kum gibi birşey var ama pek faydası olmuyor. O yüzden çok uzadığında kesiyorum ben. Çünkü çok sivri uzuyor. Elime filan aldığımda bana geldiğinde çok batıyor. Tüllere filan takılıyor.
tarafından
Hadiya bizde onu kimse kesemez ya :/ ne zormuş bakmak . İnşaallah öldürmeyiz hayvanı şimdilik dursun da baktım takılıyor alt komşuya derim o yapar
tarafından
İnşallah canım. Eğer hasta gibi görünürse böyle çok durgun ve sürekli uyursa ilerleyen zamanlarda suyuna bir iki damla limon damlat C vitamini iyi gelir. Cereyandan sakının canım çok küçük oldukları için kıldan nem kaparlar o derece.
0 oy
(117 puan) tarafından
Alışmaya çalıştığı için öyle bir şey olmaz alışır yavru olduğu içindir :)
tarafından
İnşallah canım
0 oy
tarafından
Belki siz yokken yemiştir yeni ortama alışana kadar yemez bazıları Ballı yemler vs var onları seviyorlar 
tarafından
Yok kuzum yememiş yese yem kırıntısı oluyor ya tertemiz
tarafından
Canım bizim kuş kırıntıları kafese atmıyor yem kabına bak içini yiyip kabuğunu oraya bırakmis olabilir
tarafından
Baktım kuzum hiç ellenmemis kırıntı yok koyduğum gibi duruyor
0 oy
(752 puan) tarafından
Yeni aldiysaniz yeni ortama girince öyle ederler ben çok kuş besledim şuan bile besliyorum ilk getirdiğimiz gün nerdeyse bir gün yemiyor ikinci gün yemeye başlıyor sık sık kuş sesi aç ki yanlız hiseetemesin karşılık versin seslere sürekli de elinizle almaya çalışmayın bugün yoksa iyice korkuyorlar yavaş yavaş alistirdin elinize
tarafından
Yok kız ne ele alması asla alamam ben :D

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 403 göst.
4 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 204 göst.
28 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Büşrasu (655 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 886 göst.
5 Ekim 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 399 göst.
4 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...