0 oy
137 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar selam 2. Gebeligim ilk oglumdayken 18 inci haftada hisetmiştim bugunde sabah oglum sayesinde cok erken bir saatte uyandik 6 gibiydi onla ugrasirken 3-4 kere tekme attigini hisettim çok degisik bir duygu oldu suana kadar hic hisetmemistim tekrar tekme atmasini beklerken uyuya kalmisim ;)) ama tık tık dedi hisettim kalp atisi gibi oldu normalmiii 2. Oldugu icin erken hisettim biliyorum ama kesin bebekti yanii cok heycanlandm sabah ama birde cok erken uyandigini dusundm dogunca ikisi beni mafedicekler abi kardeş 6 da uyanmak ne yaa;( goz yaşım pıt kalbim çıt 

9 Cevaplar

+1 oy
(121,320 puan) tarafından
gazdir o 12 haftada 
tarafından
Katılıyorum size 2. Gebelikte daha erken hissedilebilir evet ama bu 16.hafta gibi olur Taş çatlasın 15. Ama 12. Haftada yüksek ihtimalle gaz yada bağırsak hareketidir. Bebek çook küçük ve 10 cm bile değil nasıl hissedilir
tarafından
Bende heycanlandm kizz ;((
tarafından
Canım zatenn sık hissetmezsin ki hareketini bence bebek değildir 3-4 kere olması imkansız gibi bir şey
tarafından
Yokk 3-4 dedigim soyle olduu ilk hafif attı boyle kalp atar ya oylee gaz falan olsa kalp gibi ses cikmaz kizz sonra bir daha tekme atti  hisettm bu daha kuvvetliydi
tarafından
Zannetmiyorum canım çok erken ve bebek hissettirecek kadar kuvvetli değil
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Hevesini kırmak istemem ama büyük ihtimal gazdır o. İkinci hamileliğin bile olsa en erken 15ten hissedilir daha bebeğin eti ne budu ne. 
tarafından
Kiz valla baska bisi olsa anlardmm uzaniyordum kalp atisi gibi oldu tık tık diye
0 oy
(9,393 puan) tarafından
Sankı cok erken gibi canım 
tarafından
Cnmm hatta disardan bakan bile anlayabilirdi birinci cok hafifti sonra dondu galiba birden tkrr tekme atti ama disardan ellemeden bakinca bile belli olduu esime de soylemedm kendim izledmm
(9,393 puan) tarafından
Dısardan bellı olması durumu istemsiz kas hareketi olabılır uzmek ıstemem ama 2.gebelıkte en erken 15.haftada hıssedılebılır dıye okudum bende 17.haftada hıssetmıstım
tarafından
Anladm cnmm saol
0 oy
(14,429 puan) tarafından

Gazda olabilir şekerim :)

tarafından
Kizz doktorumda 2. De daha cabuk hisedersin dedi bende hisettim bence .d
(14,429 puan) tarafından
Çok güzel bi duygu
tarafından
Ayy evet cnmm <3 butun acilara deyyo diyorsun hisedince
0 oy
tarafından
Valla bende birseyler hissediyorum karnim da ama .  Bebek olduguna emin olamiyorum karnimdan gelen sesler zannediyorum nasl ayirt edebiliyorsun ki ? Ben 15+4üm
tarafından
Cnm ilk cocugumdada boyle hisettm tekme oldugunu dusunuyorum cunku 13 . Haftada ilk gebeligimde doktora gittik detayli icin ben dedim kimildiyo suan bence ultrasonla baktik parmagini emdi dönüp doktorda annelerin icgudusu saglamdir hisetmese bile bilir dedi ama hisettim bunu
0 oy
tarafından
Valla benimkide öyle sabah 6 da uyanıyor bu kızlar benimde çok uykusuz bırakacaklar herhalde =) sağlıklı olsunlarda varsın erken utansınlar napalım erken hissetmen normal ben ikincide 12 haftada hissettim böyle kelebek kıpırtısı gibiydi 7 haftadan sonra hareket eder çok zayıf olanlar hisseder iş 
tarafından
Evett cnm aynen oyle oluyoo yada bazen kalp atisi gibi çokkkk hafifff hisediyorummm
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Ben 20 de hissettim anca :)
tarafından
Cnmm ben 13 de oglumda ultrasona giricektm doktor bakicakti dedim ki suan kimildiyo bence segerme gibi bisi hisediliyor azda olsa doktor bakti elini agzina soktu hafif döndü annelerin iç gudusu hisetmesede bilirsin kimildadigini demiştii
(2,512 puan) tarafından
Maşallah kuzum sağlıkla gelsin
tarafından
Allah razi olsun cnmm
0 oy
tarafından
Kuzu 12. Hafta da hissetmem çok zor imkansız gibi bişey ... Tekme atacak bacakları bile olusmamis ki nasıl tekme atsın gazdır o 
tarafından
Kizz oyle deme 13. Haftada oglum amoda kalkiyordu karnimda resmen doktorla izledik bence tam ideal hisetmem icin
tarafından
Ne bileyim kuzu ben çocuklarımı 22 . Haftada hisettim .. her hafta takibini de yapıyordum bu yüzden ilk haftalar tekmeyi hissetmek çok zor el ve ayakları tam gelismediginden
tarafından
Haklsn cnm kalp atmasi gibi pıt pıt oldu karnimda .d
0 oy
(2,525 puan) tarafından
İki gebelikte çok daha erken hissedilir 
tarafından
Cnm herkes hisetmemissindr dedi ama 12 ideal bence hisetmek icin hisettigimi dusunuyorum
(2,525 puan) tarafından
Ben ilk 14 de hissettim tabiki olabilir

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 106 göst.
31 Mart 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 247 göst.
28 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Bizimkz12 (2,955 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 701 göst.
17 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Ilkbahar (321 puan) tarafından soruldu