0 oy
393 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar surekli post okuyorum otizimle ilgili bende supheleniyorum 1 gun sonra 23 aylik olacak daha kucuk ya yanlis tespit edilirse diye  doktora gitmekten korkuyorum her okudugumda icime bir kusku dusuyor ve oglum tv ye maruz kaldi uyarim eksiliginden cok  supheleniyorum  dua ediyorum surekli allah kimseyi evladiyla sinamasin  

11 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Oglumda suphenlediklerim kizlar  ; 

Ismine bakmiyor 

Bisey isterken parmagiyla isaretlemiyor  benim elimi kulaniyor 

Cumlesi yok konusamiyor 

Ve bazen  cok daliyor ve sesleniriz sanki duymuyormus gibi  

Takintilari  arabalar vardi ama suan artik fazla ilgilenmiyor 

Goz temasi cok iyi 

Gel komutunu tek yapiyo digerlerini yapmiyor 

Suan aklima bunlar geliyor  ama uyarim eksikligi  ve otizim belirtileri hemen hemen ayni  seyleri gosteriyor kafam cok karisik 
(732 puan) tarafından
1 yaşında seslendiğinde bakıyor mu
(732 puan) tarafından
Bakıyormuydu
(13,821 puan) tarafından
Goz temasi kuruyormus goz temasi onemli bulgulardan
(15,681 puan) tarafından
Bakmazdi çok nadir bakardi iki buçuk yaşında düzeldi şuan üç yaşında çok çok iyi
(732 puan) tarafından
Çok şükür bebeğim de birşey yok ama insan yinede kuşkuda kalıyor ismiyle seslendiğimzde bakıyor hatta hı diye cevap bile veriyor Göz teması kuruyor tv de reklam çıkınca bakar ya da kırmızı balık vs ama yinede korkuyor insan
-Reklam-
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Amin canım neden şüphe duyuyorsun bizde kucuguz daha bende korkuyorum ilerde 9 ayligiz o yüzden TV'ye maruz bırakmamaya çalışıyorum şimdiye kadar iyisdim hiç TV acmadik ama bu aralar netfilix çok izliyorum sıkılınca bir haftadır falan maruz kaldı biraz içimde sıkıntı var bu aralar o yüzden biraz TV izlemeye başladım 
tarafından
Cnm izletme ben izletim cok pismanim izletiyorsan da en fazla 20 dk ve tek bi cizgi filjm izlet  egitici olanlardan  cnm benimki  isimine bakmiyor bisey isterken isaret etmiyor araba takintisi vardi ama artik suan azaldi  konusamiyor  ve bazen daliyor boyle seslenince duymuyormus gibi  bunlar kafami karistiriyor
(2,194 puan) tarafından
Direk hiç bebeğime izletmiyorum canım evde TV açar oldum sadece pek bakmıyor ama genede kendime kiziyorum ama tek başıma depresyona mı girdim ne içim çok sıkılmaya başladı 8 buçuk ay falan hiç TV açılmadı evde bakalım inşallah ben izliyorum arada diye oğluma birşey olmaz neyse bu hafta geçsin olmadı kendimi toparlarim gene açmam TV yi ama içim çok sıkılıyor bu aralar
tarafından
Siz neyden suphelendiniz
(2,194 puan) tarafından
Bende şüphe duyduğum bir durum yok şu anlik canım zaten oğlum çok küçük 9 aylık ama yanlız olduğum için  ilerde iletişim problemi olur eksik uyarandan ötürü diye korkuyorum bol bol konuşmak lazım bebekle yapamıyorum
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Küçükken tesbit daha önemli, erken tedaviyle sanki hiç otizm yokmuş gibi yaşam sürebilir çocuğun
tarafından
Haklisiniz  bu yuzden icim icimi yiyor
0 oy
tarafından

image

image

Bende bunu okumuştum otizm ile ilgili.
(3,551 puan) tarafından
Görüyon mu bak aşının zararını. Gelde yaptır şimdi. 8 aylık şimdiye kadar olanları yaptırdım ama korka korka. Gelecekte sorun çıkmasın önüne diye. Yoksa vallahi bir ihtimal hastalıklardan hiç korkmuyorum. Töh benimki de 8 aylık acaba mı diye şüphe ediyorum.
(1,170 puan) tarafından
Merhaba,
Kitabın ismini verir misin?
tarafından
Profilimdeki postta mevcut canım. Bakarsın ordan. Maalesef bizde hepsini yaptırdık ama gel gör ki hiç iyi şeyler duymuyorum.
(1,170 puan) tarafından
Teşekkür ederim. Ben de yaptırdım hep aşıları
tarafından
Okudum cnm sagol paylastigin icin
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Allah hayırlısını versin valla kızım prematüre olduğu için sürekli gelişimsel kontrolümüz oluyor her gittiğimde yüreğim ağzımda bekliyorum muayene boyunca
tarafından
Allah yardimciniz olsun cnm
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun . Canım açıkçası sağlıklı bir bebeğin ben saatlerce TV karşısında kalabilecegini sanmıyorum. Benim kızım da oğlum da 10 dakika bakamaz ekrana oyun oynamaktan hareket etmekten.tam keşfetme dokunma yaramazlık yapma zamanları
tarafından
Evet cnm benim oglumda eskiden hayata tv izlemezdj yenj eve tasindik is guc temilik derken  onu odada tvyle cok yanliz biraktim ve suan tv gorse hemen gidip izler ve dalar
0 oy
(15,681 puan) tarafından
Post açacağım da uzun yazmaya üşeniyorum benim oğluma da doktora kalsa üç ay sonra otizm raporunu hazırlıyordu adına dönmedi diye ama şuan masaLalahi var oğlumun

Konusmuyor diye hemen otizm teşhisi koymaya gerek yok çoğu bu şekilde post açıyor her çocuk farklı  doktorlara kalsa bir yasinda bir çünkü iki yaşında iki cümle kurmaki diyo mübarek 
tarafından
Cnm oglun kac yasinda ve ismine donuyormu eger duzeldiyse buyuk ihtimal uyarim eksikliginden oluyor
0 oy
(812 puan) tarafından
Otizm doguştan olur sonradan olmaz canım. İçine şüphe düşürme içini rahatlamak istiyorsan doktora götür istersen
tarafından
Insallah cnm ya
0 oy
(269 puan) tarafından
İnşallah bişey çıkmaz canım içini ferah tut. Ben sadece şunu söylemek istedik TV otizm yapmaz araştırın bizim.doktor Osman gonulal YouTube instagram araştırın.goz bozar iletişim azalır ama otizm yapmaz .otizm doğuştan var olan birşey ister izlesin ister izlemesin o ortaya çıkar zaten.tv izlemezse 1 sene sonra 1 sene önce çıkar belki ama doğuştan otizm.
tarafından
Bilgilendirdigin icin sagol cnm ama tv izleyincede uyarim eksikligi oluyirmus oda otizimle ayni belirtileri gosteriyormus
0 oy
(15,196 puan) tarafından
Eğer bebeğin otizm ise onun için iyilik yapmıyorsun böyle yaparak. Bir an önce gidip öğrenmelisin. Otizm değilse için rahatlar. Otizm ise eğitime terapiye başlarsınız. Kaçmanın faydası yok zararı var
tarafından
Evet cnm ama burds bi cok yorumds okudum supheleniyorum yasi kucuk yanlis teşhis koyarlar diye goturmuyorum diye  o yuzden kafam karisti

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 183 göst.
0 oy
7 cevap 187 göst.
13 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Rabisko (1,466 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 457 göst.
7 Eylül 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 197 göst.
4 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 175766 (273 puan) tarafından soruldu

379,619 soru

11,364,095 cevap

34,841 kullanıcı

...