+1 oy
1,152 göst.
Diğer kategorisinde (2,702 puan) tarafından

Az toplaşınyaa konuşalım Ben kendi dolabıma bakıyorum dün mesela 700 tl yakın harcama yaptım ciddi diyorum ama aldıklarımı yerleştirdim bi bakdım bomboş güldüm sonra kendi kendime okadar paraya bu kadar mı yiyecek aldım dedim aldıklarım da sayılı rutin üstelik içinde sebze bile yokdu şimdi düşünüyorum da bitek benmi öyleyim yoksa çoğumuzdamı durum aynı 

42 Cevaplar

+1 oy
(633 puan) tarafından
Valla bizim 2 sene önce 300 tl ye bir dolap doluyor  du şimdi ise 1000  tl ye dolap dolmuyor
(2,702 puan) tarafından
Heee kızz battı Türkiye
(633 puan) tarafından
Aynen ole
-Reklam-
0 oy
(784 puan) tarafından
700 TL ye ne geliyor ki canım artık 
(2,702 puan) tarafından
Kız cidden yaaa anaa çay olmuş 54 tl
(784 puan) tarafından
Kız nefes parayla artık :)))
(2,702 puan) tarafından
İçim acıdı vayy başıma küller yağa :=)
tarafından
Biz kaçak çay içtiğimiz için çayın  kilosu burada 150 tl
0 oy
(396 puan) tarafından
Aynıyız canım tek değilsin :))) 
(2,702 puan) tarafından
Pat diye gitti yaa kız 700 tl
(396 puan) tarafından
Valla pazara gidip 1 kilo domates bir kilo salatalık 2 kilo patates 1 kilo soğana 100 liradan fazla veriyorsak düşünemiyorum artık.
Çıldıracağım artık
(2,702 puan) tarafından
Bende kafayı yiyecem yakındır
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Eşim ewde olmadığından ben hiç bişey almıyorum aşırı derecede yogurt yerim sadece süt ekmek aldığım seyler bunlar genelde
(2,702 puan) tarafından
3 kilo yoğurt bimde 43tl
(9,247 puan) tarafından
Valla canım y kilo süt alıyorum ben 45 TL
0 oy
tarafından
ben haftalık alıyorum çay yağ şeker aylık alırım o yüzden çok sıkıntı yaşamıyorum kahvaltılık ve sebze meyve haftalık alınıyor..getirden yada trendyoldan alırım..haftalık alıyor parayı eşim o yüzden yetiyor bize cnm..şu an ucuzladı sebzeler  
(2,702 puan) tarafından
Yok canım pek de ucuz değil yani domates 11 tl halen bence ucuz değil
tarafından
domates evet halen pahalı biber salatalık ucuzlamış ama kışın 30 tllere göre ucuz geliyor
(7,228 puan) tarafından
Kiz patlıcan falan ucuzladı yine
0 oy
(2,049 puan) tarafından
Aynı valla bu ay doğru dürüst alışveriş bile yapmadık borç ödemekten her ay et alamadığımız için tavuk alırdık bu ay onu bile hiç almadik azar azar eşyalar bitince alıyoruz okadar 
(2,702 puan) tarafından
Kız yalan yok tavuk but aldım ama geri kalanı hep rutin şeyler
0 oy
tarafından
İnanki aylık mutfak masrafım 3 bini geçer anca öyle dolu dolu görünüyor toplu yaptığım için parça parça yapınca dolu gorunmuyor dolapta karadelik var sanki
(2,702 puan) tarafından
Ahahaha gülme tuttu beni sinirden kız kara delik :=)
tarafından
Trajikomik haldeyiz bu ulke bu yokluğu hiç görmedi. Babaannem anlatırdı yokluk var diye o zamanları yaşıyoruz Türkiye yi 80 yıl geriye götürdüler bacım
(2,702 puan) tarafından
Kız sorma yaaa maffolduk yaa napcaz biz böyle
0 oy
tarafından
İki kişi olduğumuz için ve eşim akşamları çalıştığı için dolabım pek dolu olmuyor. Sadece benim yiyebildiklerim oluyor ki öyle sürekli yemek yiyen biri değilim akşam yemeğini bir tost ile geçiştiriyorum genelde. 
(2,702 puan) tarafından
İyisin ama işde benim 3 çocuk da yemek yiyo
tarafından
Çocuk olunca zor canım.
0 oy
(633 puan) tarafından
Valla bizim 2 sene önce 300 tl ye bir dolap doluyor  du şimdi ise 1000  tl ye dolap dolmuyor napcz bilmyorm  allah yardım etsin
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Malesef durum bizdede aynı. Hiçbir lüksümüz yok gezme, tatil, sosyal faliyetimiz, dışarıdan yemek yok ama yok olmuyor.. 
(2,702 puan) tarafından
Kız eskiden yemek söylerdim ama şimdi hiç bir şeklide paramı harcamıyorum 3 tane çocuk yemek yiyo çünkü artık
(1,928 puan) tarafından
Çocuk olunca herşey çocuk endeksli ilerliyor. Ne yapalım alıştık ve malesef kabullendik bu durumu. Hiç kimsenin sesi çıkmıyor. Aman sağlık olsunlar geçiştiriyoruz.
0 oy
(19 puan) tarafından
İnanmıyorum şu an buna benzer bir şey ben de yazdım. 
(2,702 puan) tarafından
Ciddimisin kız görmedim
0 oy
tarafından
Kız 700 ne alınır ki yani maddi konuda durumu çok çok iyi olmayan insanların dolabı sanmam dolu olsun
(2,702 puan) tarafından
Kız ben böyle bir şey görmedim anacım bittik yaaa ülkece
tarafından
Bittik valla
0 oy
tarafından
Uygun burası galiba çok yere göre dün pazar yaptik 200 TL ye hepsini de aldım kızımla beraber 3 kişiyiz tabi kalabalik olanlar gibi dolu almadım ama market işini alışveriş kartından hallediyoruz valla o ise karismiyorum ne ne kadar eşim alıyor şükür eksiğimiz yok Allah herkese versin çok amin 
(2,702 puan) tarafından
Amin canım benim 3 çocuk var 3 üde yemek yiyo çaresiz alıyorum
tarafından
Valla öyle canım bana 1 kilo yeten sana ancak 3 kilo olacak Rabb'im bereket versin inşaallah
(2,702 puan) tarafından
Aminn canım inşallah
0 oy
tarafından
İlk defa bu hafta böyle dolu dolu oldu onda da pazar bu sefer biraz daha uygundu ondan genelde aynı dediğiniz gibi olanı RABBİM ağız tadıyla huzurla yedirsin İnşallah napalım 
(2,702 puan) tarafından
Amin canım valla sonuç iyi gitmiyo kız herşey aldı başını gitti
0 oy
(571 puan) tarafından
Valla paranin degeri kalmamis 700 ne ki allah yardim etsin gercekten cok zor
(2,702 puan) tarafından
Anam dedim galiba hesap yanlış falan güldüm kendi kendime sonra Allah sonumuzu hayır etsin
0 oy
(6,360 puan) tarafından
Kız daha dün gittim dogru düzgün pek bişey almadm meyve sebze falan almadm bin tl tuttu :D eşim de paranun değeri kalmadı diye diye arabaya yerleştirdi eşyaları sjsjdj 
(2,702 puan) tarafından
Ahaahaa yazık adama şok olmuşdur
0 oy
(3,384 puan) tarafından

Pazardan aldıklarım hep yarım kilo 2   3 günde bitio napalm canm:O

(2,702 puan) tarafından
Bende birde 3 bebe var düşün yemek de yiyorlar
(3,384 puan) tarafından
Benimde kuzu 2 tane var Allah kimseye muhtaç etmesin inş
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Ramazandan bu yana eve erzak almadım kayinvalidem sagolsun hep koli yardımı geldi ona oda bana verdi bende çok harcama yapmam bugün pazara gittim mesela bana 20 gün gidiyor sebzelerim kahvaltılık ta alıyorum 2 hafta gidiyor idareli olmaya çalışıyorum hersey ateş pahasi vallahi 
(2,702 puan) tarafından
Kız ben istesemde olamam 3 çocuk var yemek yiyolar maşallah
(1,601 puan) tarafından
Bende de var 2 bebe sadece eşim iş yerinde yiyor öğlen akşam yemk fazla yapmam yani
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Hayır hepimiz aynıyız rezil bir durumda artık ülke resmen rezalet 
(2,702 puan) tarafından
Battı Türkiye elden gideyyahhh
0 oy
tarafından
Eskiden olsa 700 liraya marketi alırdık şimdi bir kaç bişey alınır anca 
(2,702 puan) tarafından
Hahh valla çok yaşa kız sanki biz insan değiliz zam üstüne zam

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 478 göst.
15 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 75 göst.
18 Mart 2024 Diğer kategorisinde Hatice topal (368 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 69 göst.
27 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Anneadayadayi (1,546 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 119 göst.
9 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur_lina (69 puan) tarafından soruldu

378,990 soru

11,344,294 cevap

34,809 kullanıcı

...