0 oy
122 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (168 puan) tarafından
Kızlar elinizin abisi siroz olsa son çare nakil olması gerekse eşinize nakil ver dermiydiniz? Ben izin vermiyorum çünkü eskisi gibi sağlıklı olamıcak belki ameliyatta içini açınca içinde Bi sorun çıkıcak bişey olucak Eşimin yengesi diyormuş ki abisine nakil versin benim babam 5 ay ona aylık maaşı kadar para vericek 5 ay sonra nolcak benim 1. 5 yaşında kızım var 

14 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Abisine de yardım etmeyecekse böyle kardeşlik olmaz olsun
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ne işlem yapicaklarki
(168 puan) tarafından
Kaynımı ciğeri tamamen bitmiş acil nakil gerekli eşimden istiyorlar ama ne kadar alıcaklar hiç bilmiyoruz ki ya bidaha çalışamaz sa hadi eltimin babası 5 ay para verdi bize bidaha kim vericek
tarafından
Genelde sağ lop alınır. Bu da yüzde60 ı demek. Kısa bir süre sonra karaciğer kendini eski haline tamamlar. Başarı oranı yüzde90 karın üstünde olan bir ameliyat. Çalışamama gibi bir durumu olmaz
0 oy
tarafından
Karaciğer kendini eski haline tamamlar. En kolay nakillerden biridir. Ben kardeşimin başına böyle birşey gelse Allah korusun. Kimseden izin almam bu arada. 
(168 puan) tarafından
Canım izin almak ayrı konu açıklık getiriyim Bİ ÖLÜDEN KADAVRADAN alıcaz diyorlar BİR KARDEŞİNDEN istiyolar
tarafından
Kadavradan nakil için Listeye alıp bekleyecekler. Eğer sirozsa zaten. O kadar bekleyebileceğini sanmıyorum
0 oy
(13,886 puan) tarafından
Bunun için benden izin almasina gerek bile yok. Kardeşi sonuçta. Böbreğini bile verebilir kardeşine. Hatta gerekirse ben bile veririm. 
(168 puan) tarafından
Ya bir daha çalışamıcak duruma gelirse
(13,886 puan) tarafından
Karaciğerinden bir parça alindi diye niye çalişamayacak duruma gelsinki. Böyle bir risk var mi diye önce doktorla konuşursunuz.
0 oy
(2,618 puan) tarafından
Kendi kendine düşünüyorsun bence doktordan sağlıklı bir bilgi al karaciğerinin yarısını verince ne gibi sağlık sorunu olsun ki ve şöyle düşün aynı şey eşinin başına gelse kardeşinin eşi böyle düşünse ne düşünürsünüz 
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Yani ya eşime bı şey olursa diye kormkuyorsun 

Sadece ya çalışamaz hale gelirse ne yaparım diye korkuyorsun 

Benim yanlış anladım bilemedim

Bu arada çalışır merak etme 

Allah korusun eşinin başına böyle bir şey gelirse karşı taraf böyle düşünürse 

Zoruna gitmezmi 

Yapma Allah aşkına
(293 puan) tarafından
++++++++
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Senin eşin aynı durumda olsaydı.napacaktin
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Benim eşim asla ama asla bana sormazdı eve ameliyatlı halde gelir öyle öğrenirdim  zaten karaciğer kendini yeniliyor niye çalışmasın ki kaynının da çoluğu çocuğu vardır günah bir şey olsa o çocuklara baktıkça vicdan azabı çeker insan  zaten eşinde bir sorun olsa tahlilleede çıkar iptal edilir sende git bir doktorla konuş için rahat etsin
0 oy
(119,346 puan) tarafından
yani et tirnak ben kardesime verrim
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Yanlış biliyorsan aaydınlatırmısın siroz alkolden mi oluyodı
(168 puan) tarafından
Alkol hepatit b birsürü sebebi var
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Karaciğerimden bir parçayı hiç tanımadigim birine verdim hiç görmedim hastaligini bile bilmiyorum hemde bunu yaptigimda 19 yaşındaydım üniversite okuyordum o okul da bitti gece gündüz demeden calistim evlendim 2 çocuk doğurdum hiç problem yaşamadım esinde yaşamaz merak etme hatta cana can kattığı için Rabbim odullendirirde
0 oy
(97 puan) tarafından
Bence sen eşini degil tamamen kendini dusunuyorsun benim abime gerekirse butun organlarimi verirdim ve buna asla eşim karışamazdı 
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Benden izin almasına bile gerek yok. Vermeli ben olsam veririm. 
0 oy
(2,011 puan) tarafından
Bunun icin izin bile alinmaz sonucta beden onun bedeni ki vereceği kisi kardesi baskasi deil

İlgili bir soru bulunamadı

380,249 soru

11,384,477 cevap

34,884 kullanıcı

...