0 oy
384 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Kızım hasta yaklaşık 15 gündür burnu tıkalı ve öksürüyor ciğerleri iyi diye ilaç vermediler ıhlamur felan veriyorum yok faydası olmuyor balgamda var soğan-karanfil koyuyorum basucuna onunla rahat nefes alıyor gece pekmezin icine karabiber atıp azıcık ısıtsam versem olur mu sizce? Deminde çörek otu kaynatip verdim çok rahatsız :(

Bebek ayı:7 aylık

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
2 yemek kasigi ihlamur

1 tatlı kasigi pekmez

1 tatlı kasigi tereyağı 

Bunları karıştırır sabah aksam iki üç mama kasigi ver canim Allahın izniyle balgama da öksürüğe de iyi gelir. Uyumadan önce de gogsune zeytinyagi sur bi tulbentle kapat
tarafından
Nasil yapicaz canim tarif verirmisin ihlamur kaynatilacak mi
tarafından
Ihlamur demlenmis olcak. Tereyağını da erit ama kızdırma. Karışımı dolapta saklayabilirsin vermeden önce sicak su dolu kabin içine koyup isitabilirsin
-Reklam-
0 oy
(5,021 puan) tarafından
Ne kadarlik 
tarafından
7 aylık canım
(5,021 puan) tarafından
Biraz kaynat ocakta ilik oluca biraz ihlamurla sulandirip ver karabiber verme
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Canım pekmezi 2_3 çay kaşığı ver. Karabiber verme çocuğun ciğerlerini yakarsın. Karabiber yetişkin insana bile dokunur sarsar
0 oy
(16,164 puan) tarafından
Canim oksuruge pekmezle toz tarcın karısını ıyi geliyor 1 tatlı kaşığı pekmeze biraz tarçın koy ver karabiber verme bence 
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Ben pekmez ile birazcik zeytinyagini ilitip veriyodum

Bide gogsunede sirtinada zeytinyagi surup strecleyip sıkıca giydiriyorum sabahta bi guzel banyo yaptiriyodum
0 oy
(6,121 puan) tarafından
Karabiberin ne faydası var ki
0 oy
(2,028 puan) tarafından
Ayağının  altına çok az bir vick  krem sür cnm galiba  biraz üşümüş  bebiş  geçmiş olsun
0 oy
tarafından
Karabiber ve kekik bunları sıvı yagda ılıt kaynatma ama duş sonrası iki günde bjr sırtına masaj yap canjm 

Bn oğluma öyle yptm hem balgam hem öksürük vardı iki günde iyleşti
0 oy
tarafından
Tere yağ i pekmez yap canım o daha iyi karabiber alerjik bir baharat o yüzden verme bir yaşından küçük olduğu için ama pekmezi kasıkta ısıtip içine tere yağ koyup içerebilirsin onu üstünede emzir emiyorsa o hemen etki ediyor 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bilemedim dokunabilir karabiber biz bile zor içeriz yani Sade pekmez verseniz eritip olmaz mı
0 oy
(642 puan) tarafından
Karabiberi bilmiyorum ay olarak verilmiyor olabilir canim. Sık sık burnunu ac. Mümkünse serum ve aspiratörle. Bu şekilde kolay atlatır normale nazaran.bir de öksürüklen pat pat sırtına vur. Bunun dışında tereyağ ve pekmez ısıtıp surup gibi verebilirim bunu öksürük icin. Tarifi internette vardir diye düşünüyorum. Geçmiş olsun. Benimki de iki haftada ancak atlattı. Uzun sürmesi endisenlendirmesin seni. Öksürmesi iyi bir sey.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 110 göst.
12 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Mavi kelebek (622 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 92 göst.
11 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 99 göst.
12 Aralık 2022 Aile kategorisinde MARMELAT -_- (556 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 145 göst.