0 oy
415 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (573 puan) tarafından

image

kızlar oğlum 3 aylık cumartesi günü acile götürdük ateşi vardı ve doktor boğazı da kızarmış genzi de kapalı dedi bu antibiyotiği verdi emerken yutkunduğu an çok zorlanıyor herhalde boğazı ağrıyo ama kaynanam ve görümcem antibiyotik kullanma bol bol emzir diyorlar ama bebeğim doğru düzgün emmiyor bile boğazının ağrısı yüzünden bunu kullanan var mı kızlar nolur yardımcı olun kararsız kaldım 

19 Cevaplar

0 oy
(1,455 puan) tarafından
Ya doktor vermiş kullanın diye buraya sormak bile gereksiz. Doktorunuzu dinleyin.
(573 puan) tarafından
Kafamı bulandırıp duruyolar canım o yüzden Bi zararı mı var ki diye
(1,455 puan) tarafından
Canım doktorunuzdan başka kimseyi dinleme. Kullan ki iyileşsin bebek zaten zararı olsa doktor niye versin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Cnm doktor ne dediyse onu yap. Hastalığı ilerlemesin. Hem istahtan kesilir cocuk
0 oy
tarafından
doktoru dinle ve kullan enfeksiyon öyle emzirme ile geçmez 
0 oy
(2,882 puan) tarafından
Canım sen doktor ne diyorsa onu yap,yoksa hastalığı ilerler,geçmiş olsun 
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Kullanın Dr vermiş ben kaç defa kullandım çok şükür antibiyotik yediğinde kendine geliyor du
0 oy
(1,068 puan) tarafından
Kaynananla görümcen hangi fakülteden mezun canım antibiyotiği kullan doktor vermiş kullanmazsan o kızarıklık iltihaba dönüşür tedavisi daha uzun sürer bu sefer çocuğa acı çektirmeyin
tarafından
İlk cümle harikaaaaa
0 oy
(306 puan) tarafından
Ben eczacı teknisyeniyim. Bunun 125 mg da var muhtemelen yanlış yazılmış bu yüksek.mg mutlaka aile hekimine danış şuan kullanmaaa. 
(573 puan) tarafından
Peki bir de doktor bide zaditen yazdı genzi tıkalı olduğu için ama baktım alerjik durumlar için yazıyor bunu kullanmalı mıyım ben bu şrhir hastanesinden şüphe etmeye başladım bunu cevaplarsanız çok sevinirim
(456 puan) tarafından
Eczacı öyle diyemez demişsiniz 10 tane eczane gezdik hepsi de doktora söyleyin 250mg yazsın dedi depolarda yok dedi
tarafından
Eczacının dediğini dedim ben zaten  çocuğuna kullansın demedim ki sanki ben yazdım ilacı tövbe yarabbim siz ısrarla dozu fazla diyorsunuz bizde biliyoruz dozu fazla kiloya göre verdik zaten
(306 puan) tarafından
Allerjik bı oksürüğü falan var mı o yüzden yazmıştır. Ama yine 3 aylık bebeğe yazildiysa tartışılır. Düzgün bı çocuk doktoruna goturseniz iyi olur
(306 puan) tarafından
2 mg da kiloya göre verilir ama 250 lik diğerinin katı mantık olarak düşünürseniz. Ben size bişey demedim ayrıca öyle bilgi veren eczacida yanlış bilgi vermiştir 10 yiilik kalfayim öyle bişey asla diyemem heleki bebekse hadi yetişkin olur kilosu fazla olur dersin ama bebeğe o şekilde ilaç kullanılmaz
0 oy
(2,801 puan) tarafından
Canım doktoru dinle ver hastalığı ilerlemesin yoksa Allah korusun hastanede yatırmak serum taktırmak zorunda kalırsın çok geçmiş olsun
0 oy
(13,007 puan) tarafından
Kaynanan ve görümcen daha mı iyi bilecek doktordan 
0 oy
(456 puan) tarafından
Çok kullandık biz bunu kullan kimseyi dinleme iyice ikerlerse hiç emmez o zaman görürler emzir demeyi 
(573 puan) tarafından
250 mg miydi canım
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Bende antibiyotik kullandım bebeğime. Doktoru dinleyin lütfen.
0 oy
tarafından
Kaynananla gorumcen hangi tip fakultesini bitirmis?

Ates vucutta enfeksiyon varsa olur, bu da antibiyotiksiz gecmez. İlerler daha kotu edersiniz cocugu. Bol bol emzir tabi, bagisikligi icin en gerekli sey anne sutu, ama vucudundaki enfeksiyon icin doktorun verdigini kullanmaniz sart.
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Kullanmalısın.ama pişik yapar antibiyotik bebegin altını sıksık kontrol et
0 oy
(507 puan) tarafından
Kullan sen canım yazık bebeğe 
0 oy
(868 puan) tarafından
Mg çok yüksek. 250 olmaz o bebişe. Kusma ve ishal yapacaktır muhtemelen.
0 oy
tarafından
Ben kullandım canım benimde kizimda boğazı çok kötü olmuştu üstüne öksürüğü de vardı bunu kullandım geçti artık kullanmadım antibiyotik süresi zaten 7 gündür fazlası kullanılmaz 
(573 puan) tarafından
250 mg miydic
(573 puan) tarafından
250 mg miydi canım üstte mg si fazla demişler
tarafından
Evet canım aynısı yarım ölçek demişti doktorumuz
(573 puan) tarafından
Eczacı bize kilosu, kadar demiş cnsım doğru mu üstte yüksek mg diyince korktum
tarafından
Valla bilmiyorum ama doktor yazarken dedi antibiyotigi yarım ölçek ver dedi bende öyle yaptım 3 güne geçti bende artık kullanmadım
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Canım benikide iki aylıktı aynı senin dediğin gibi olmuştu oda gotrdum antibiyotik verdi çay yasiginda veriyodum çok şükür geçti vermeseydim agirlasicakti doktor verdiyse tabiki veroceksin yazik çocuğa 
0 oy
(2,614 puan) tarafından
Kafan bulanacaksa neden doktora gittin doktor veriyor kafan bulanıyor buraya soruyon kendin diyorsun boğazları kötü yutkunurken zorlanıyor diye bence doktorunu dinle kaynanan nerden görecek icirip icirmediginj 
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Kullan tabikide neden burda soruyorsun doktorun zaten vermiş burdakiler doktor mu 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 57 göst.
15 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 191 göst.
13 Ocak 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Hayal1907 (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 225 göst.
20 Eylül 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Acemianne35 (122 puan) tarafından soruldu

379,750 soru

11,368,262 cevap

34,850 kullanıcı

...